Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem tudom tartani a diétát,...

Nem tudom tartani a diétát, nem tudok teherbe esni sem. Mit és hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több problémám is van ami miatt nem jön össze a baba sem,pedig jelenleg Clostybegytet is használok de ez már a harmadik sikertelen hónap.


Elsősorban PM alulműködésem van, nem vészes de a babához magas, általában 5 feletti de gyógyszerrel kordában tartjuk már. Emellé PCOS és IR is társult. IR-re baba tervezés miatt szedem a Merckformint napi 1000 mg-ot mert a 60 perces inzulinom 100 felett volt.


Az a problémám,hogy egyszerűen semmi de semmi akaraterőm tartani az étrendet. Legalábbis azt a részét nem,hogy ne egyek cukrosat és fehér lisztet. Kb két hétig bírom és egyszerűen rám tör egy olyan megmagyarázhatatlan sóvárgás,hogy ha nem eszem meg valamit ami vagy fehér lisztből készült vagy cukros akkor egyszerűen nem tudom kezelni az indulataimat. Nem tudom megmagyarázni, nagyon félelmetes az,hogy nem tudok magamon uralkodni.


Rendszeres konfliktusforrás a párommal mert nagyon félti az egészségem és elég sokszor félre eszem. Ma is elmentünk étterembe, szépen kikértem a számomra megfelelő vacsorát de aztán addig nem bírtam magammal amíg utána egy nutellás palacsintát le nem nyomtam. Egyébként vékony vagyok 47 kg körül, tehát a hízás nem ártana de az egészségemnek árt az étrendem.


Voltam már dietetikusnál is,kaptam étrendet is de egyszerűen nem tudom betartani. Az megy,hogy 3 óránként egyek, és a lassú szénhidrátok elosztása is és általában csak uzsonnára és vagy tízóraira eszem kis mennyiségben gyümölcsöt. Mindent próbálok teljeskiörlésű lisztből megcsinálni egy darabig tartom is aztán bumm, rám jön valami.


Az a bajom,hogy fejben nagyon gyenge vagyok. Mit tehetnék? Ti hogyan tudjátok betartani? Tudnátok valami tanácsot adni?



jan. 28. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Pl erősítsd magadat mentálisan, aztán csak azután vállalj gyereket.

Ha ennyire akaratgyenge vagy, a gyerekkel csak mégrosszabb lesz.

jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj,hogy a diétád a terhesség alatt is fontos lesz ezek miatt,ott pedig már a baba egészsége is a tét,hogy tartod e. Nagyon sok gdms kismama is van inzulinnal. Meríts ezekből. Ha más nem,ez lebegjen előtted. :(
jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk döntsd el, hogy akarsz-e gyereket vagy sem.

Mert ha más nem is, a gyereknek elég motivációnak kellene lennie…

jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem tartod a diétát, sajnos hiába szeded a gyógyszert, tapasztaltam, csak én 850-eset szedtem, nem az 1000 mg-t.

Legyen a kisbaba az akaraterőd. Ha nem hozod helyre magad, nem fog megfoganni, vagy ha meg is fogan, nem lesz egészséges.

jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Biztosan jól számolod ki a napi szénhidrátot? Nekem akkor vannak IR-rel ilyen rohamaim, mikor túl keveset vittem be szénhidrátból.

A másik lehetőség, hogy nem tartasz otthon ilyesmit egyáltalán, és nagyon erősen ellenállsz a házon kívüli kísértéseknek.

Lehet még pici csalást csinálni előre tervezett időkben - pl minden szombaton egy kicsit túlléped a limitet. Ez segíthet a mostani állapothoz képest, de később ezt is el kellene hagynod.

jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem tartod a diétát, akkor jobb is, ha nem esel teherbe. Azért nem tudod tartani, mert nem fontos neked, hogy gyereked legyen. Persze lehet, hogy ez fog változni.
jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Esetleg próbáld meg cukormentes nasikkal oldani az édesség iránti vágyadat. Persze egy édesítőszeres sütinek is számít a ch tartalma IR-esként, de mivel vékony vagy, a kalóriák miatt nem kell aggódni.
jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

Ne legyen gyereked!

Ha terhesen nem tartod majd a diétát, növeled az esélyét, hogy a gyereked fejlődési rendellenességgel, neurológiai problémákkal...szülsssen.

[link]


Már ha megszületik. Az elszálló cukor koraszüléshez, halvaszüléshez vezethet. Milyen jó is az!

jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Ehhez valóban nagy akaraterő kell. Én is ilyen betegségekkel küzdöttem, azért kellett a diéta, hogy teherbe tudjak esni. Én nagyon vágytam babára, de nem csak ez miatt tartottam ki a diéta mellett, hanem alapból egészségesen akartam élni,rendszeresen is sportoltam. A mozgás is fontos. Nekem a diétának csak az eleje volt nehéz, pár hét. Utána gyakorlatilag úgy ráállt a szervezetem, hogy nem is hiányzott a szénhidrátos étel. Max ha vmi édeset kívántam, vettem cukormentes édességet, péksüteményt. Szóval ha számodra fontos a baba, akkor igenis ki lehet tartani a diéta mellett. Ha ez nem megy, valószínűleg nem vágysz még annyira gyerekre.
jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Pepsi max-al tudtam túlélni és a terhességi cukorbetegség facebook csoport receptjei is sokat segítettek. Imádtam az egy szem teljes kiörlésű kenyérhez bordos-paprikás túrót készíteni. Húst akármennyit ehetsz a többihez kell mérték de azt is lehet változatosan enni,plusz napi egy darab cukormentes keksszel is túléltem. Persze csak ha belefér a napi ch adagba.
jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!