Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem tudom tartani a diétát,...

Nem tudom tartani a diétát, nem tudok teherbe esni sem. Mit és hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több problémám is van ami miatt nem jön össze a baba sem,pedig jelenleg Clostybegytet is használok de ez már a harmadik sikertelen hónap.


Elsősorban PM alulműködésem van, nem vészes de a babához magas, általában 5 feletti de gyógyszerrel kordában tartjuk már. Emellé PCOS és IR is társult. IR-re baba tervezés miatt szedem a Merckformint napi 1000 mg-ot mert a 60 perces inzulinom 100 felett volt.


Az a problémám,hogy egyszerűen semmi de semmi akaraterőm tartani az étrendet. Legalábbis azt a részét nem,hogy ne egyek cukrosat és fehér lisztet. Kb két hétig bírom és egyszerűen rám tör egy olyan megmagyarázhatatlan sóvárgás,hogy ha nem eszem meg valamit ami vagy fehér lisztből készült vagy cukros akkor egyszerűen nem tudom kezelni az indulataimat. Nem tudom megmagyarázni, nagyon félelmetes az,hogy nem tudok magamon uralkodni.


Rendszeres konfliktusforrás a párommal mert nagyon félti az egészségem és elég sokszor félre eszem. Ma is elmentünk étterembe, szépen kikértem a számomra megfelelő vacsorát de aztán addig nem bírtam magammal amíg utána egy nutellás palacsintát le nem nyomtam. Egyébként vékony vagyok 47 kg körül, tehát a hízás nem ártana de az egészségemnek árt az étrendem.


Voltam már dietetikusnál is,kaptam étrendet is de egyszerűen nem tudom betartani. Az megy,hogy 3 óránként egyek, és a lassú szénhidrátok elosztása is és általában csak uzsonnára és vagy tízóraira eszem kis mennyiségben gyümölcsöt. Mindent próbálok teljeskiörlésű lisztből megcsinálni egy darabig tartom is aztán bumm, rám jön valami.


Az a bajom,hogy fejben nagyon gyenge vagyok. Mit tehetnék? Ti hogyan tudjátok betartani? Tudnátok valami tanácsot adni?



jan. 28. 18:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%

Hány grammos diétán vagy?


Nekem pl 20 g CH többlettel a durva sóvárgás meg az állandó éhségérzet megszűnt. Dokival volt egyeztetve persze.

Folyton kívánok ezt-azt, de ez már akaraterő kérdése. Viszont 160 g mellett az nem volt normális, hogy állandóan ettem volna meg tényleg kegyetlen volt, hogy mennyire sóvárogtam egészségtelen vackok után. Az első pár nap nem is volt bajom, aztán egyre rosszabb lett.


Kitartást!

jan. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%
Dietetikus állította össze a diétát vagy magadtól, pár támpont alapján? Mert nagyon könnyű rosszul csinálni. Eleinte hasznos tud lenni egy szakember, utána már megy magadtól is. Nekem szakember, az első étrend mégsem volt jó 🤷🏼‍♀️ jeleztem neki, hogy valami bibi van. Csináltunk másikat, rám szabva, hogy a cukrom stabil legyen. Vittem a kis étkezési naplómat, benne mindennel, a cukor eredményeimmek is. Átnézte, átírta.
jan. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon erős ir vagyok, eszméletlen édesszájú voltam mindig is. 10 éve nem estem teherbe az életmód miatt, aztán 3 éve elkezdtem életmódot váltani, igaz nem 100%ban hanem mondjuk 85-90. Nem volt elég, nem sikerült a baba.

Tavaly azonban volt az életemben egy 2 hónapos időszak, amikor iszonyat keményen tartottak a diétát , nagyon sokat kellett mozogni, es spontán terhes lettem! Ennyit számít a diéta és a mozgás! Ha ennyire nincs kitartásod, kicsi az esély rá hogy sikerül! Arról nem is beszélve, ha sikerül, akkor ir előzmény miatt terhesség alatt is diétát kell tartanod a baba érdekében. Hogyan fogod a terhesség alatti kívánósságot legyűrni ha most sem tudod l??


Egyébként mindent megcsinálok ma már fehér liszt és cukor nélkül, úgy hogy megfelel ir diétával. Bármit! Kreatívnak kell lenni!

jan. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%
Próbálj cukormentes sütiket. Nekem terhessegi cukrom van, msr harmadszorra, baromi édesszájú vagyok, dr meg lehet szokni. Gondolj arra, hogy nem magad miatt csinálod. IR mellett ha terhes is leszel valószínű nálad is a GDM és arra magyon kell figyelni, hisz a babát kàrosítja a nem megfelelően kezelt GDM.
jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Igen, dietetikus állította össze. Már ez a második ahol voltam az első szinte cukorbetegnek állított be, legalábbis olyan étrendet adott igaz az ingyenes volt, kórházi dietetikus. A másodiknál fizettem érte nem kevés pénzt, kaptam étrendet is. Két heti étrendet írt le minden étkezéshez, nem ehetek csak pl Jersey tehéntől származó tejterméket, de nem kell tartanom a 160 gramm diétát a nagyon alacsony testsúlyom miatt. Minden főzésnél többnyire betartom az ajánlást, tehát a liszteket stb de valahol elcsúszom mindig. Pedig már megszoktam az édesítő ízét is, a teljeskiörlésű liszteket is megszerettem. Igaz a dietetikus inkább a szafis liszteket ajánlotta de nekem az nem megy, ehetetlen számomra.



Igazatok van, nagyon nagyon gyenge az akaraterőm és ezen muszáj változtatnom valahogy legalább addig amíg teherbe esem és a várandósság alatt. 😔

jan. 29. 13:15
 16/20 anonim ***** válasza:
70%
Még egyszer ajánlom nézz utána facebook csoportokban ott jobb receptek vannak. Azért nevetséges csak egy fajta márkát enni csak mert 1 dietetikus azt mondta.
jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

De ha nem számolod a CH-t akkor annak is fennáll az esélye, hogy túl keveset eszel meg belőle. Akkor pedig jöhet a cukros utáni sóvárgás :(


11-es voltam

jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

És a zseni orvos mivel indokolta, hogy csak egyfajta tejtermék márkát ehetsz?

Eléggé szakbarbár javaslat.

Összetevőket "elemezni" legalább megtanított?

jan. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%

Keresnék másik dokit. Ezeket a diétákat alapanyag szinten kell csinálni, amiből a mai világban már millió van a boltok polcain és igenis számolni kellene a szénhidrátot és figyelni étkezésenkémt a gyors/lassú felszívódású szénhidrátok arányát is. Mert lehet valami diétás, de gyors felszívódású, ami nem jó időben fogyasztva megdobja a cukrod, majd leesik és jön a fatkaséhség, szénhidrát utáni sóvárgás, aminek nehéz ellenállni.

Nem csak 160g diéta van, 180 vagy 200g is lehet, szépen el lehet osztani, rengeteg alapanyag van, ami szénhidát szempontjából nem számolós és segíthet legyűrni az éhségérzetet.

Ajánlom facebookom a Terhességi cukorbetegség csopit, telis tele jobbnál jobb receptekkel, nasi lelőhelyekkel, amik a diétába beleférnek, sok-sok tanáccsal, nagyon segítőkészek. Ill. nézegesd Kálci receptjeit, ő is IRes és szinte mindenre van diétakompatibilis receptje a péksütiken át a kenyérig, sütikig, forrócsokiig rengeteg mindenre.

jan. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nem orvos ajánlotta hanem dietetikus, az endo-nógyógyász dokim étrendet természetesen nem ír, tőle igazából azokat az információkat kaptam amit hagyjak el ,mint a fehér liszt és cukor, a lassú felszívódású élelmiszerek fogyasztása stb de a többit dietetikus ajánlotta. Keresnem kellene lehet mást de ez is nagyon sokba került és én nem akarok ennyi pénzt kiadni legközelebb. A közelben pedig ez az egy magán dietetikus volt elérhető.


A számlálást eltudom kezdeni mert akinél először voltam kórházi dietetikus ő megtanította nekem,hogyan kell.

jan. 29. 20:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!