Vannak olyanok, akiknek a lombik se sikerült? Vagy csak sokszor kell próbálni és majd jobb lesz?

Figyelt kérdés

ápr. 8. 11:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok (egész sokan), akiknek nem sikerül a lombik.
ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Van persze.

Van egy pont amikor a termeszeten nem lehet tuljarni.

ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A csoportokban mindig csak a siker storykat olvasni... egyfelől reményt ad... de máshol, úgy érzem csak én vagyok ilyen szerencsétlen....
ápr. 8. 11:37
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Oka van hogy a természet nem akarja.
ápr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Van akinek nem sikerül, van, akinek csak donorpetesejttel (külföld), van, akinek itthon nem sikerül, külföldre megy, csomó plusz kivizsgálás és kezelés után sikerül, van, akinek 5x-re sikerül, van, akik feladják a 8. után és utána spontán teherbe esik, van, aki kitűzi, hogy max. 1x próbálja, utána örökbefogadás, majd a folyamat közben vagy akár egy gyermek örökbefogadása után spontán teherbe esik stbstb.


Mindig nagy kérdés, hogy miért nem sikerült korábban spontán, miért jutottak el a lombikig. Ha van konkrét válasz, akkor könnyebb segíteni célzottan, de sok esetben nem derül ki konkrét fizika/kémiai ok (vagy csak nem vizsgálják ki eléggé a feleket, sajnos itthon, főleg a központosítás óta nem feltétlenül tudják/akarják kezelni a nem-futószalag eseteket, pl. férfi oldalt sokkal kevésbé vizsgálják ki, speciális kivizsgálásokat a pácienseknek maguknak kell "kinyomozni", magánban kifizetni stb.), sokszor pedig egyszerűen "csak" annyi az ok, hogy a nő/férfi idősebb. Ezekben az esetekben sokszor orvosi oldalról nem tudnak (akarnak) mást tenni, mint újra és újra ismétlik az eljárást.

ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos nekem van olyan ismerősöm akinek 4 vagy 5 lombik se sikerült, egészségügyi okokból többet nem is csinálnak, úgyhogy örökbefogadásra várnak. Olyat is ismerek akiknek nem sikerült és végül gyerek nélkül maradtak, ők nem fogadtak örökbe. Nekem pl lombikkal is minimális esélyt mondtak, aztán spontán terhes lettem. Sajnos nincs olyan aki ezt neked 100%ra meg tudja mondani mi lesz
ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
9 lombikom volt, abból egyedül a 4. sikerült.
ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Petefészek kimerülés és IR, PM alulműködés van. Az utóbbi kettő kezelés alatt.


Egyik doki bíztat, a másik azt mondja nincs esélyem.

ápr. 8. 16:40
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Hát ha tudnak még petét nyerni akkor van esélyed, ha az ir és pm gond rendbe van rakva.


Nekünk a 3. lombik után kijelentették, hogy soha nem lehet saját gyerekünk. A 4. máshol sikerült.

ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem lombik a sztori, de 2 ismerősöm sztorija: egyiknél a férfinél állapítottak meg problémát, (soha nem lehet gyereke) - örökbe fogadtak... azután spontán 2 gyermekük született az elméletileg totál steril apától (tuti ő az apa, le se tagadhatná a gyerekeket :D) - másik csaj.. örökbe fogadtak.. rá 2 évre spontán terhes lett.. óó még eszembe jutott más is... már jártak az intézetbe, hogy mennek lombikozni (csaj miatt) elmentek nyaralni.. terhesen jött haza... :) 2 sikeres lombik után (pasi probléma) szintén spontán terhesség... - ha a baba jönni akar, akkor jönni fog. Nekem erről ennyi a véleményem. A dokik mondhatnak amit akarnak.
ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!