Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kedden voltam dokinál. PCOS...

Kedden voltam dokinál. PCOS vagyok. Akkor ez azt jelenti, hogy "küzdenem" kell a teherbeesésért?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden nőnél máshogyan alakul, nem vagyunk egyformák. Az állapotodtól függ.

Sokan évek óta próbálkoznak, tisztességesen tartják a hármas kezelést, mások a kezelés nélkül is terhesek lesznek.

Én vagyok az élő példa. Az első baba a 2. hónapban megfogant, a másodikra 2,5 évet vártunk.

Elég küzdelem a hármas kezelés betartása is :)

De megéri :D

2012. nov. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a pcos kezelhető, általában inzulinrezisztencia áll a háttérben. Ha a dokid további vizsgálatokra küldött, akkor várd meg ezek eredményét, mert ettől függ, hogy milyen kezelést kell alkalmaznod és hogyan lehet megszüntetni a tüneteket. Ha a dokid nem küldött tovább sehova, csak megállapította és hazaküldött, akkor keress egy endokrinológust, ne hagyd annyiban a dolgot.


Ha megállapítják a megfelelő kezelést, és be is tartod, akkor az esetek jó részében a tünetek megszűnnek és a teherbeesés sem nehezebb mint bárki másnak.


Az ok a legtöbb esetben inzulinrezisztencia, tehát számolhatsz azzal hogy diétára fognak és rendszeresen kell majd mozognod, de lehet hogy gyógyszert is kapsz majd. Ha egyiket sem blicceled el, akkor fél év életmódváltás után már látványos eredményt tudsz elérni.

2012. nov. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy kezelhető betegség, de kevés doki ért hozz. Komoly diétát kell tartanod és gyógyszert kell szedni valamint sportolni
2012. nov. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nagyon megijedtem, fiatal vagyok, a párommal szeretnénk babát, de sohasem gondoltam erre, hogy valamilyen problémám lehet. Igazából nem mondott semmi konkrétat a doki, csak azt, hogy diétázzak, meg irt fel gyógyszert, és menjek vissza két hét múlva. A PCO-t is csak az ambuláns kezelőlapomra írva láttam, azt sem tudtam mi fán terem. Egyenlőre Norcolutot kaptam, de az csak menstruációs zavarokra van. Menjek másik dokihoz, vagy várjak még, lehet, hogy csak valami gyöngébbel próbálja kezdeni?
2012. nov. 30. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen menjél egy szakemberhez.

A norcolut arra jó, hogy meghozza a bajodon nem segít.

2012. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz fordulj segítségért!
2012. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!