Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ki hogy éli túl? Babát szeretn...

Ki hogy éli túl? Babát szeretnék, és pár hónapja kiderült h IR-em van.

Figyelt kérdés

2éve próbálkozunk és nem jön a baba ezért mentem kivizsgálásra, ahol kiderült h IR-em van. Kaptam rá gyógyszert, amit 3 hónapja szedek, de eddig még eredménytelenül. Súlyfeleslegem nincs.

Kinek mennyi időbe tellett, mire sikerült a baba?

Mit tehetek még, h minél előbb összejöjjön? Már szinte kezdem feladni a reményt, h valaha is sikerül.



2013. jan. 29. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Jobbra lent, igaz történetek.


[link]


Fórum, igaz történetek, babamozi - mert nem vagy meddő! Sikerülni fog, ahogy sok száz nőnek sikerült már! Csak nem olyan gyorsan és simán, mint ahogy elképzeltük kislánykorunkban. De sikerül! Olvasgass és tartsd a kezelést! :)

2013. jan. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi tavaly marcius elejen kezdtunk volna probalkozni, de persze pont akkortol lett total rendszertelen a mensim, atlag 2 honaponta jott meg az amugy korabban szabalyos 30-32 napos mensim. 2010-ben szultem az elso lanyom, mivel megszakitasos vedekezes mellett fogant, nem gondoltam hogy barmi baj lehetne velem. Sokat jartam dokihoz a rendszertelen mensi miatt, de persze mindig leraztak, pedig en tudtam, hogy baj van, es nem hagytam annyiban. Vegul inkabb egy maganlaborban fizetosen csinaltattam vizsgalatot, amibol kiderult, hogy a hormonjai tokeletesek, az ehgyomri cukrom viszont 7,4 volt, amit mar meg se terhelnek, mert gyakorlatilag ez mar a cukorbetegseg eloszobaja. Teljesen kiborultam, hisz sose volt baj a cukrommal, terhesseg alatt is tokeletes volt, igaz, szoptatas alatt nagyon csunyan meghiztam. Rogton elkezdtem csinalni a szenhidratdieat, amit pco-soknak irnak elo, igy egy het mulva mar olyan allapotba kerult az ehgyomri cukrom, amit mar meg tudtal terhelni, igy megcsinaltatta a 3 pontos cukor es inzulinterhelest, nyilvan kiderult hogy IR. Julius elejere kaptam idopontot a Mensmentisbe, ahol rogton meg is allapitottak az IR-t, megkaptam a gyogyszert, es elkezdodott a kezeles. A dietat tovabbra is csinaltam. Novemberben visszamentem kontrollra, es kiderult, nemhogy javult volna, rosszabb lett a terhelt eredmeny. Tok kiborultam, pedig elotte mar egesz bizakodo voltam, ja a mensim az elso pillanattol ujra szabalyos lett, meg szabalyosabb mint azelott,mert mostmar 27-29napos lett. Vervetel alapjan peteeresem is volt, es a tobbi hormonom is vegig jo maradt, csak az a franya IR nem javult. Kaptam ugyan egy mas fajta gyogyszert, de mar ahhoz se fuztem nagy remenyeket. Akkor azt mondtam, hogy decemberben 2 eves lesz a lanyunk, nincs mire varni, visszamegyek dolgozni, teljesen kesz voltam feladni lelkileg, januarban akartam megbeszelni a munkaltatommal, hogy akkor hogyan tovabb, amikor a karacsony masnapjara vart mensim nem jott. Nagyon nem akart jonni, en mar mar tiszta ideg voltam, hogy a masik gyogyszert szetcseszte megint a ciklusom. 3 napja kesett, volt otthon egy teszt, na mondom, nezzuk meg, bar mar lattam magam elott az egy csikot. Azt hittem elajulok amikor gyakorlatilag egybol kijott a masodik csik. Holnap toltom a 9. hetet. Nekem a 6. honapban sikerult, bar sosem voltam elekeseredve emiatt se, hiszem tudtam, nem lesz konnyu menet, az endokrinologusom is megmondta: innen szep nyerni. 3 honap meg nem sok ido, valakinek eleg ennyi is, vagy kevesebb, de az atlag a fel/egy ev, vagy akar ennel is tobb. Nem szabad feladni, mert amint a pozitiv teszt a kezedben lesz, a sok probalkozas osszes keserusege es hosszusaga egyszeruen meg fog szunni letezni.
2013. jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg annyit, hogy sajnos vekony IR-eskent talan meg nehezebb dolgod van, hiszen nekunk "dagibbaknak" sokszor eleg a sulyfeleslegtol is megszabadulni ahhoz, hogy az inzulinerzekenyseg jelentosen javuljon. En is visszafogytam az elso szulesem elotti sulyomra szerencsere, ez mar normalis suly, most innen kezdtem a masodik terhessegem, de mivel a dietat tovabbra is tartanom kell majd terhesseg alatt, hogy a babanak ne legyen baja, igy nem tervezek 10-12 kg-nal tobbet felszedni (az elsonel 23-at sikerult felszednem a mertektelen zabalasommal sajnos, most ezt ugye nem tehetem meg).

Kitartas!!

2013. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A ciklusom rendszeresnek mondható, ami talán változott, h nem annyira erős, mint korábban volt, de így is eltart 3-4napig és még 1 hónap sem maradt ki. Ebből is sejtenem kellett volna h baj van, vagy ez nem feltétlenül a tünete?

A másik dolog, h reggeli hő alapján van ovulációm. Akkor mégis miért nem sikerül? Mi lehet a baj?

Ha nem lenne peteérésem, akkor tudnám, h az az oka, de így miért nem sikerül?

2013. jan. 29. 09:47
 5/8 A kérdező kommentje:

Gratulálok a babához! :)

Remélem nekem is hamarosan lesz 2csíkos tesztem.

2013. jan. 29. 09:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyelj, az nagyon jo ha van peteeresed. Talan el kellene menned egy 21. napi vervetelre (felteve ha a 14. nap van az ovud, de ha nem akkor ovu+7. napi vv) progeszteront nezetni, csakhogy kideruljon hogy valoban van e, es hogy mennyire eros a progi szinted. Innentol nincs mas dolgod csak varni. Meg a teljesen egeszseges paroknak se jon am azonnal a baba sokszor, szomszedomeknak pl 8. honapban jott. Megsem doltek a kardjukba. Azt mondjak egy/masfel ev probalkozas utan lehet segitsegert fordulni. Te ugye csak 3 honapja tartod a kezelest (de ugye a dietat is tartod???? Azt sem szabad elhanyagolni, kulonben a gyogyszer nem er semmit.), ami nem mondhto sok idonek egyaltalan, latod, nekunk is a 6. honapban sikerult, majdhogynem gyorsabban mint az atlag "egeszseges" paroknak, pedig ugye en is hatranybol indultam. Te se szomorkodj emiatt, probald meg lefoglalni magad, gondolom van munkad, komcentralj arra. Nekem ugye itt volt a lanyom, hat nem nagyon ertem ra keseregni, sot egyaltalan nem banom, hogy csak most sikerult, mert a lanyom szeleburdibb mint az atlag 2 evesek, egy kis ordogfioka, nem az a "leteszem a sarokba es orakig eljatszik" tipus. Egesz nap jon megy, be nem all a szaja, de mire a teso megszuletik mar majdnem 3 eves lesz, talan kicsit nyugisabb lesz, tud majd segiteni stb. Szoval nekunk igy meg jol is jott ki.
2013. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A dokitól én is kérhetem h küldjön el 21. napi vérvételre?

Mert elképzelhető, h hiába van ovum, viszont nem elég a progi szintem?

Nekünk ez lenne az első baba.

A diétával küszködök, nehezen tudom betartani.

Te szigorúan betartod?

2013. jan. 29. 10:39
 8/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én is vékony IR-es vagyok. Én nagyon komolyan vettem a diétát és a mozgást is a gyógyszer mellett. Attól még hogy vékony vagy, ezeket is be kell tartani. A gyógyszer csak 30%ban segít, ezt kalkuláld bele! Negyedszerre teherbe estem amikor elkezdtünk próbálkozni, szóval nem megoldhatatlan a dolog. De ne gondold hogy csak mert vékony vagy, neked nem kell az IR-re diétázni meg mozogni.
2013. jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!