Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van itt más kismama is, aki...

Van itt más kismama is, aki PCO-s, és mindenféle kezelés nélkül esett teherbe?

Figyelt kérdés
Hogyan vettétek észre, hogy terhesek lettetek? Mikor? Orvos mit szólt ehhez? És a család? És Ti magatok?

2013. márc. 27. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Clostilbegyt-et szedtem, 14.napon mennem kellett uh-ra, hogy ért-e meg petesejt. Igen, 1db, írt fel a doki tüszőrepesztő injekciót, és a következő hónapban + lett a tesztem. Pont ma 1,5 éves a lányom :) 2011-ben született, hatalmas volt az öröm.
2013. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én PCO-s vagyok. Egyáltalán nem menstruáltam már 6 éve, csak ha gyógyszert kaptam (norcolut, provera). Az endokrinológusom szerint nincs ir-em (pedig van, egyértelmű a vérkép alapján), így nem kaptam semmi gyógyszert, tanácsot étkezésre. Mivel nem volt időm foglalkozni vele (államvizsga, munkahely), ezért úgy döntöttem, hogy amikor egy kicsit lazább lesz a gyeplő, akkor elmegyek egy magánklinikára. Hát mire lazább lenne a gyeplő, addigra már babázni fogok. Teljesen spontán, egyszer nem védekezve teherbe estem. A nőgyógyászom csak azt hajtogatta, hogy ez csoda, ő még ilyet nem látott, ennek semmi esélye nem volt. :-) Én úgy vettem észre, hogy szoktam bizonyos időközönként azért csinálni tesztet (kilyukadhat a gumi is bármikor alapon), és pozitív lett. A család nagyon boldog. Ők már lélekbe arra készültek, hogy soha nem lesz baba, vagy csak kínkeserves beavatkozások után. Én először megijedtem, mert viszonylag fiatalok vagyunk, de hát ez a legjobb, ami történhetett velünk. Ez a baba ajándék. Egyelőre a vizsgálatok alapján teljesen egészséges, ahogy én is (kopp-kopp). Főnökeim is pozitívan fogadták, mert tudták, hogy van ilyen irányú betegségem, és abszolút támogatnak, pedig nekik aztán nem hiányzott ez. :-)
2013. márc. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Trudika ***** válasza:

Kedves Utolsó! Gratulálok a babához, és minden jót kívánok nektek. Annyit szeretnék kérdezni, hogy nem diétáztál, nem mozogtál semmi gyógyszert és összejött? Én is PCO, IR-es vagyok, fél éve próbálkozunk, clostilbegyt mellett sincs peteérésem, nagyon el vagyok keseredve

Köszönettel:

2013. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! IR-es vagy és kaptál Closty-t?

Nekem is az van. Tartod Te a diétát és mozogsz is rendszeresen?

2013. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én sem kaptam semmilyen kezelést, még nem is terveztünk babát. 17 éves koromban derült fény a PCO-ra, mert akkorra már gyanús lett, hogy 1 évben jó, ha egyszer megjött. Mivel még fiatal is voltam, így nyilván még gyereket sem akartam, nem is foglalkoztam vele, szinte picit örültem is, hogy annyira nem kell fogamzásgátlással foglalkoznom (azért szedtem fogamzásgátlót, de sokszor tartottam fél éves, vagy hosszabb szünetet is, terhesség sehol :D). Az orvos azért elmondta a lehetőségeket, a gyógyszeres kezelést, meg a laporoszkópiát, de gondoltam ráérek még ezen gondolkodni. Aztán (28 évesen) egy 1,5 éves fogamzásgátló szünet után (akkor épp jöhetett volna baba, ha akart volna, minden okés volt rá), kaptam egy nagyon jó állás lehetőséget, így gondoltam újra fogamzásgátlok (bár az orvos is csak mosolygott ezen, hisz azt mondta így is eléggé gátolva vagyok ebben :D), hüvelykúpot használtam. Pár hét múlva állandóan szagokra émelyegtem, reggeli kv-t még meg tudtam inni meg még reggeliztem is, de utána egész nap nem is tudtam enni, olyan hányingerem volt. Mivel az alsó hasamra szedtem fel egy kis hájat, ezért napi 4 órát bicikliztem, emelkedőre fel-le, újra fel, nyár volt, hordtam haza a 6*2 literes csomagású ásványvizet két csomaggal, tavasszal meg névnapomkor kicsit becsiccsentettem (pedig nem iszom egyébként, de akkor majd meghaltam, annyira kívántam az alkoholt) stb. A rosszullétek miatt a háziorvos a vérkép alapján pajzsmirigy gondokra gyanakodott, így elküldött vizsgálatra, amire 2 hónap múlva kaptam időpontot (a házidoki is tudott a pco-ról, de érdekes még a vérképből sem gondolt esetleges terhességre). Én pajzsmirigyre vagy epére gyanakodtam, ugye mert éreztem fura szagokat. Az új munkahelyemen pedig elküldtek tüdőszűrésre, mert már rég voltam. Ott (hál égnek) annyian voltak, hogy élből visszafordultam, gondoltam, később is okés a dolog. Ráadásul a fogam is elkezdett fájni, 3 napig cataflamot szedtem.
2013. márc. 28. 18:37
 6/17 A kérdező kommentje:

Nah, folyt. köv.

Aztán egyik reggel visszaköszönt a kv meg a reggeli. Anyukám viccesen kérdezte: "Táncsak nem kismama vagy?" Jót nevettünk, tudtuk, hogy ez képtelenség. De beleültette a bogarat a fülembe. Go gyógyszertár, éppen akciós teszt (minek költsek rá egy vagyont, mikor úgyis negatív lesz, hisz természetes úton nem eshetek teherbe, ugye), rá volt írva, 3 percet kell várjak az eredményre. Ahha, persze. 3 másodperc se volt szinte, úgy rikított a második csík is! Hát leesett az állam! :D Amikor mentem a nőgyére, elmondtam az orvosnak a piát, a gyógyszert, az őrült fogyókúrát, a majdnem tüdőröntgent, a majdnem izotópos pajzsmirigyvizsgálatot, és kérdeztem, lehet-e egészséges a baba? Mondta, hogy egészségesnek tűnik, és kapaszkodjak meg, mert már majdnem két héttel le is késtem a 12. heti genetikai UH-ról, mert ekkor már a 14. hétben voltam. :O Egyébként egész könnyű terhességem volt, de az állam végig lent volt. :D

2013. márc. 28. 18:37
 7/17 A kérdező kommentje:

Folyt. köv.

Azóta is csodálkozik a dokim is, meg azért mi is. :D

Ja, egyik ismerősömnek is pco-ja volt/van, ő annyira irigykedett, hogy minden kezelés nélkül sikerült. Neki gyógyszeres kezelés, és műtét is lett, végül ikrei lettek. :)

2013. márc. 28. 18:41
 8/17 A kérdező kommentje:

Még várom mások érdekes, meghökkentő, mulatságos történeteit a meglepő terhességről, ha van még ilyen! :)


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2013. márc. 28. 18:43
 9/17 Trudika ***** válasza:
4 havi closti adagot szedtem be, tartom a diétát, mozgok, szedem a cukor gyógyit, de nemhogy baba nincs, még peteérés sem :-(
2013. márc. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez a helyzet, csak clostit nem kaptam. El vagyok keseredve.

Mi a következő lépés? Mit tegyek?

2013. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!