Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Már hónapok óta próbálkozunk...

Már hónapok óta próbálkozunk a babával! Sajnos nem sikerült! Mivel tudnánk esetleg segíteni?!

Figyelt kérdés

2015. máj. 12. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egészséges életmód (étkezés, rendszeres sport), dohányzás és alkohol kiiktatva, stresszcsökkentés, rendszeres szeretkezés. Más nem kell, egy éven belül, két egészséges embernek. Egy év után teljes kivizsgálás.
2015. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A "hónapok" még semmi. Veszel ovu tesztet egy halommal (vatera nagyon olcsó és jó) azt ellövöd és mikor pozi, akkor tuti legyetek együtt. Étkezzetek egészségesen, mozogjatok, ne cigizzetek. És tudom, ez a legnehezebb, ne görcsöljetek rá a kérdésre! Sok sikert!

Ja, szedhetsz még vitamint. Ennyit tudok javasolni.

2015. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Kicsit több infó kellene:


- Miket esztek? Fogyasztotok-e fehér lisztes, fehér cukros ételeket, zsíros húsokat, tejterméket? Mennyi nyers gyümölcsöt-zöldséget esztek a többi ételhez képest arányaiban? Ha legalább 50%-ban gyümölcsöt-zöldséget esztek, és nincs fehér liszt és fehér cukor, valamint nem esztek túl sok zsíros húst és tejterméket, akkor felteszem a súlyotokkal sincs gond, és ebben az esetben a vitamin készletetek is fel van töltve. Folsavat és B12-őt ettől függetlenül mér a tervezett baba előtt 4 hónappal érdemes elkezdeni szedni, mert ezekből még így sem feltétlenül jut elég a szervezetbe. Ezen kívűl lehet még szedni E és C vitamint, valamint B komplexet, de utóbbiakat nem kell, ha sok friss zölgséget-gyümölcsöt esztek.

- Mennyit mozogtok? Het kétszer 40-60 perc mozgás megvan-e mindkettőtöknek? Végez-e valamelyikőtök ülőmunkát? Az aviva tornát nagyon tudom javasolni mindkettőtöknek. Nőknek segíti a peteérést és a baba megtartását, ha megfelelően végzed a gyakorlatokat, férfiaknak pedig a spermák mennyiségét és minőségét javítja.

- Ciklusod mennyre rendszeres? Hány napig tart? Milyen a menzeszed? Van-e pecsételő vérzésed a ciklus közepén/végén/menstruáció előtt pár nappal? Ha van pecsételő vérzésed, és 32 napnál hosszabbak a ciklusaid, érdemes elmenni 3. és 21. napi hormonsorra, és megnézetni, hogy rendben van-e minden az ösztradiol, progeszteron, fsh, lh, és prolaktin szinteddel.

- Mennyit vagy napon/ jut-e a szervezetedbe elegendő D vitamin?

- Kihasznájátok-e a biológiai ciklus szerinti ovulációt? Tudod-e, hogy az mikor van? (nem mindenkinek van középidőben, főleg, ha hosszabb a ciklusod)

- Kihasználjátok-e az extra peteérős napokat? (Van, akinek pl. csak menstruáció alatt jön össze, itt van egy netes kalkuláor, ami jó előrejelzője az extra ovus napoknak : [link] a születési időpontod, és annak az időzónája kell hozzá, kiadja a következő egy év dátumait, amikor nagy valószínűséggel lesz extra peteérős napod, a megadott időpont előtti 24-72 órban érdemes együtt lennetek)

- Mennyire stresszes az életetek? Ha az, érdemes beiktatni relaxációs gyakorlatokat.

- Lehet-e valamilyen tudatalatti félelmed a gyerekvállalásssal kapcsolatban? Van-e a családban olyan, akinek bármilyen baja származott a gyerekvállalásból, vagy akinek vetélése, abortusza volt? Ebben az esetben érdemes elmenni családállításra, ha ez helyrekerül, utána a baba sem szokott váratni sokat magára:)

- Mennyit alszol / mennyire vagy fáradékony? Kezeid-lábaid könnyen kihűlnek? Pánikrohamok nem jellemzők rád? Kevéset eszel, mégsem mennek le a kilók, vagy sokat eszel, mégsem szedsz fel? Ebben az esetben is a hormonértékeket érdemes megnézetni, elsősorban a pajzsmirigyet.


Elég sok mindentől függhet a dolog, viszont még tényleg nagyon az elején vagytok. Kívánom, hogy mielőbb pozitív legyen a teszt:)

2015. máj. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
Dugást próbáltátok már?
2015. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Szia! Mi ugyanebbe a cipőbe evezünk csak féléve... Voltam nőgyógyásznál aki megvizsgált és annyit mondott, hogy lehet peteérési zavar, mivel eddig 35 napra jött meg, de az utóbbi időbe (amióta próbálkozunk) 41 napra. Sose szedtem semmilyen gyógyszert, de a szervezetem mégis megzavarodott, talán túl sokat stresszelek rajta. Voltam egy másik nőgyógyásznál és ő ajánlott terhesvitamint, de nem tudom mennyire lenne érdemes elkezdeni szedni, hiszen az nem azt jelenti, hogy egyből össze is jönne a baba a vitamin által.

Nekem mint stresszelő nőnek azt ajánlották, hogy menjünk el valahova pár napra párommal és kapcsolódjunk ki, mert pont akkor amikor nem fogunk rá gondolni majd sikerülni fog. Ezért mi június elején megyünk is nyaralni, kirándulgatni hátha eltereli az ember figyelmét. Én nektek is ezt tudom ajánlani! :)

Sok sikert kívánok!

2015. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Ha annyi pénzem lenne, ahányszor a ne stresszelj rá szöveget hallottam...fentebb részletesen leirta valaki, azokat nagyon jó tippeknek tartom. Persze szexelni sem árt hozzá ;)
2015. máj. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fontos lenne megnézetni, hogy nincs-e pajzsirigyalulmőködés vagy inzulinrezisztecia a háttérben. Van, hogy nem is okoz problémát a nőnek, csak épp nem esik teherbe, vagy elvetél. Ezzel a két betegséggel évekig el lehet élni tünetmentesen. Ezekre a problémákra is megoldás az életmódváltás.
2015. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Ugy hallottam a kandida is okozhat meddoseget. Ezt csak ugy hallottam nezz utanna
2015. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 szollosi1 válasza:

Sziasztok!

Mi is hasonló helyzetben vagyunk a párommal. Hat hónap próbálkozás és semmi... Egészségesen táplálkozunk mindketten, semmi liszt, semmi cukor, rengeteg zöldség és gyümölcs, rendszeres sport. Próbáltam a cickafark teát, mértem a hőmérsékletem, számoltam mikor van a peteérésem, előnyben részesítettük azokat a pózokat ami segítheti a célba jutást, gyertyáztam, voltam orvosnál, aki azt tanácsolta, hogy ne görcsöljek rá (ez a mondat kezd már az idegeimre menni...) és hogy legyek türelmes. Megpróbáltam, nem gondoltam rá, de nem megy tovább mert elkeseredek minden hónapban...

2015. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia. Próbáld meg a barátcserjét, nekem azzal sikerült másfél év után úgy, hogy fél évente jött meg. A barátcserjétől meg 3 havonta, pont amikor elmentem volna kivizsgáltatni magam előtte 1 héttel lett pozitív a tesztem. Ma vagyunk 11 hetesek.
2015. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!