Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 4 év megszakításos módszer,...

4 év megszakításos módszer, nincs terhesség. Lehet, hogy nehezebben jön össze a baba?

Figyelt kérdés

Az előző pasimnál gyógyszert szedtem, de utána kiderült, hogy nem szabad. Sajnos a megfelelő dokit még nem találtam meg, de eddig senki nem mondott semmit, hogy bármi gond lenne, UH-n is voltam már. Még nem akarunk babát, csak elgondolkodtam, hogy ugye eleve a megszakításos mennyire kockázatos... vagy mi lennénk szerencsések?

(Megtartanám a babát, ha úgy alakulna, ekörül ne alakuljon ki vita)

Annyi még, hogy anyukámnak jöttem én össze nehezen, a petevezetékei(kiderítetlen okokból)el voltak záródva valamennyire+miómák képződtek a méhében szinte állandó jelleggel. Azt mondta, hogy neki azt mondta a doki, hogy nem öröklődik, de van egy gyanúm, hogy igen... mit gondoltok?



2015. jún. 16. 12:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%

Mi is évekig megszakítással szexeltünk. Előtte gyógyszert szedtem sokáig, de minden bajom lett tőle, így abbahagytam. Nem csúszott be a baba.

Most viszont már szeretnénk és nem jön össze.

Én is arra gondoltam, hogy lehet, hogy eleve nem is lehetek terhes. Akkor felesleges volt a sok gyógyszerrel mérgeznem magam. Meg izgulni is felesleges volt, amikor nem szedtem.

De azért még reménykedünk, hogy összejön. Még van pár hónapunk, mielőtt komolyabb kivizsgálásokra kell mennünk.

2015. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, utolsó... én nem igazán szeretnék majd kivizsgálásokra járni, vagy összejön, vagy nem. Nem akarok azon átmenni, mint anyum :(
2015. jún. 16. 12:53
 13/24 anonim ***** válasza:
60%
Mi 4 évig védekeztünk megszakítással, és nem estem teherbe... Most féléve próbálkozunk, és még nem sikerül, úgyhogy nem tudom...
2015. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%

A megszakításos módszer jó védekezés amennyiben az ember tudja használni. Összeszokott,tapasztalt pároknál teljesen jól funkcionál. De hangsúlyozom tapasztalt pároknál, főleg a férfinak kell tapasztaltnak lennie.


Azért mondják, hogy kockázatos, mert az, ha fiatal, tinik meg hülyék használják. Aki azt mondja megszakítás mellett esett teherbe, azoknál 95%-ban tuti, hogy nem volt megszakítás, vagy későn. A maradék 5% meg a kivételesek, akik amúgy spirál meg gyógyszer meg minden mellett képesek teherbe esni.


Más szóval az, hogy eddig nem lettél terhes, az egyelőre az ég világon semmit nem jelent az egészségi állapotodat illetően.

2015. jún. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

Évekig alkalmaztuk ezt a módszert, bennem is felmerült ugyanez a kérdés, aztàn véletlenül terhes lettem. Rendszeres sem nagyon volt a ciklusom.

Most próbàlkozunk, de csak rövid ideje. Ha aggodsz, elmehetsz egy rutin kivizsgàlàsra.

2015. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Mi 4 évig védekeztünk így, mikor már terveztük és felhagytunk a védekezéssel a 2. hónapban össze is jött a baba.
2015. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
10%
A pasidnak kellene egy spermavizsgálat. Elképzelhető az is, hogy azért ilyen sikeres ez a védekezés, mert vaktölténnyel lövöldözik. Jobb, ha időben kiderül. Andrológiára kell menni.
2015. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
hali.mi is 3éve ilyen módszerrel voltunk együtt és soha nem volt gond.Egy éve viszont babát szeretnénk nem jön össze voltam dokinál sajna ki derült hogy cystáim vannak és endo gyanúm szóval nekem nagyon nehéz a teherbe esés....nem akarlak el keseríteni de ilyen is van!
2015. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
30%
1-es, miért ne aggódjon? Azért mert te 10 évig így védekeztél és nem volt a háttérben semmi gond? Jesszusom, de bírom az ilyet...Igenis jogosan aggódik a kérdező, a kérdésére már válaszoltam fentebb.
2015. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 donne válasza:
60%

Hát van ez így, én sosem szerettem orvoshoz járni, kb 3 évig sosem védekeztünk, megszakításos módszerrel sem...

Nem készültem rá, a menstruációm rendszertelen volt, és 3 év után estem teherbe...

2015. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!