Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hysteroscopia után mennyi idő...

Hysteroscopia után mennyi idő teherbe esni? (hátrahajló méh)

Figyelt kérdés

Egy éve volt egy vetélésem, fél éve egy 21.hétre született kisfiam (aki egyébként makk egészséges volt a maga korához való fejlettséggel, csak sajnos a magzatvíz előbb elfolyt mint kellett volna így ő is világra jött.Halva.

Párommal fél évet vártunk, míg a múlt héten elmentem magánrendelésben egy egyetemi docenshez meddőségi vizsgálatra ő pedig közölte velem hogy mindenképpen szükség van egy hysteroscopiás beavatkozásra mivel több mint valószínű hogy sövény keletkezett a hátrahajló méhemben és ez lehet a vetélések oka.

Kinek milyen tapasztalatai vannak, a műtéttel kapcsolatban, ki mennyi időre rá esett teherbe?



2015. júl. 20. 10:23
1 2
 1/11 Diana901 ***** válasza:

Sajnos erre konkrét választ nem tudok adni...mivel függ attol is h kinek mi a gondja. De ha nincs is semmi gondod,azért nem árt megcsináltatni,föleg ha gond van a baba "érkezésével"

Pl.nálunk páromnál vannak gondok,de én megcsináltattam+laporoscopiát is..állitolag semmit sem találtak,de mütét ota nem kiniznak azok a borzaszto görcsök.

2015. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo, hasonlo a helyzetunk.

Tavaly 25 hetesen szultem meg a kislanyomat, mert elfolyt a viz. O is elment...

7 honappal kesobb 6 hetesen veteltem el, majd oktoberben elkuldtek mehtukrozesre. (Egyebkent nekem is hatrahajlo a mehem.) A mehtukrozest koveto mensesemet meg kellett varni. Utana rogton teherbe estem.


36 hkm

2015. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltatok!

Remélem minden rendben lesz..

Minden vágyam egy gyermek :)

És maga a műtét előtti, és az utáni szakasz hogy zajlik??

Vérzés lesz, fájdalom? Mennyi ideig nem szabad házaséletet élni?

2015. júl. 22. 00:59
 4/11 Diana901 ***** válasza:
Ugy tudom elmondani ahogy nekem volt,a kettö együtt.1.nap bementem a korházba,adatfelvétel,egésznapos éheztetés(altatás miatt),2x kaptam beöntést.2.nap megcsinálta a dokim reggel. Du.3körül "kijozanodtam",1-2telefon erre arra,6kor már párommal sétáltan az udvarom. 3.nap jöhettem haza. Este megjött. Konkrétan nem mondta a doki de biztos ami biztos alapon 2hétig nem volt semmi. Nem kell tartani töle,szerintem sokkal kellemesebb mint a lombik programban naponta szurkálni magam! Babásodást kivánok!!!
2015. júl. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Diana901 ***** válasza:
Nekem kronkrét fájdalmaim nem voltak,görcsök sem! De persze mütét után ovatosabban mozogtam mert éreztem a méhem.
2015. júl. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!

És neked sikerült teherbe esni??

2015. júl. 22. 09:51
 7/11 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Nekem a hiszteroszkopia elott egy ismerosom mondta, hogy allitolag utana jobbak az eselyek a teherbe esesre. Tenyleg igy lett.

2015. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Diana901 ***** válasza:
Nekem nem,mert páromnál vannak gondok. Lombikkal sikerül,de még nem örülhetek,mert nem ok minden...,de reménykedem nagyon,h jobbra fordul a dolog :)
2015. júl. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Helló csajok!

Ma végre megjött a várva várt eredmény.PII lett a rákszűrés

Tehát tényleg sövény. Holnap megbeszélünk egy két dolgot telefonon a professzor úrral többek között a műtét időpontját és a többit...

Amúgy a Hysteroscopia magába foglalja a petevezeték átjárhatóság vizsgálatát is?

2015. júl. 28. 23:33
 10/11 Manka68 ***** válasza:

A P2 normál rákszűrési eredmény. A hátrahajló méh a normális egyik formája. Vetélést akár egy mezei fertőzés is okozhatott, ami azóta rég elmúlhatott. Problémát okozó méhsövény látszik az ultrahangon is.

A méhtükrözés nem egyenlő az átjárhatósági vizsgálattal, de lehet mindkettőt megcsinálni, ha már ott vagy a műtőasztalon. Ezt beszéld le előtte a dokival.

Nekem egy napos klinikán csinálták, előtte pár nap diéta volt, hogy ne kelljen beöntés. (nekem méhtükrözés, laparoszkópos diag és átjárhatósági egyben). Reggel befeküdtem, dél körül volt a műtét, utána ahogy felébredtem, mentem sétálni a folyosóra hogy minél hamarabb rendbe jöjjek. Másnap reggel jöhettem haza. Pár nap pihenés után mentem dolgozni. Találtak problémát, amit meg is oldottak, de úgy tűnik nem mindent, mert utána sem sikerült a baba.

2015. júl. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!