Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Méhen kívüli terhesség után...

Méhen kívüli terhesség után mik az esélyeim arra, hogy újra méhen kívüli legyen? PCOS-m, hátrahajló méhem van és félek!

Figyelt kérdés
Meg sem vártuk, hogy megjöjjön a menzeszem, nem védekeztünk, mert úgy éreztem, rendben van minden, műtét sem volt, spontán vetélés történt. Most kb 4-5 nappal az ovu után feszül a hasam alul bal oldalon (ott volt múlt hónapban egyébként beágyazódva) és attól félek, hogy most ez esetleg lehet a beágyazódás oda a petevezetékbe megint?!?!
2013. máj. 27. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik ismerős már évek óta szeretne babát, neki más nőgyógyászati problémák miatt alakul úgy, hogy csak méhen kívül esik teherbe. De tőle tudom, hogy egy méhen kívüli terhesség nem jelenti azt, hogy a következő is méhen kívüli lesz. Ebben nincs összefüggés. (Nála van, ugyanis a méhében rendszerint miómák jelennek meg tömegével, és a szervezete úgy hiszi, hogy jön a baba, így valami, az orvosok által pontosan nem ismert okok miatt, a megtermékenyített petesejt megreked a petevezetékben.)

De a lényeg, hogy nincs okod tartani, egy alkalom kapcsán nem evidens, hogy a következő terhességed is méhen kívüli lesz. PCOS kapcsán nem tudok sajnos, írni. Arról se tapasztalatom, se ismeretem nincs. Viszont hátrahajló méhem nekem is van, és probléma nélkül estem teherbe. Szóval emiatt ne aggódj!

2013. máj. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1,5 éve volt méhen kívüli terhességem amit sürgősségi műtéttel szakítottak meg és ezután pár hónap után újra terhes lettem és ő már jó helyen volt pár hét és itt lesz velünk :)Szóval lehetséges a méhen kívüli után a spontán terhesség jó helyen pedig én is tartottam, hogy megint rossz helyen lesz a baba.
2013. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kivették a petevezetékem, így a következő méhen belüli lett. (lombikos volt mind2 terhességem, PCOS-em van, de nem az miatt kellett lombik)
2013. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugtató. :-)
2013. máj. 28. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!