Magas prolaktin szint, és tejcsorgás mellett kinek hogy használt a felírt gyógyszer? Elmúlt a tejcsorgás? Esetleg lett belőle baba is? Sikerült levinni az értékeket?

Figyelt kérdés
Nyomásra tejszerű váladék jön a mellemből. A ciklusaim szabályosak. Valakinek volt esetleg ilyen tünete? Barátcserje kapszulát próbálta valaki?
2017. jan. 5. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen tünetekkel próbáltam, de nem vált be. Csak a Bromocriptin segített, az viszont nagyon hamar, most már az értékem is jó és a kellemetlen tünet is megszűnt! :) Baba még nincs, de ami késik, nem múlik :D


Bromocriptintől sokan félnek, nekem nem volt tőle semmi bajom, csak az a lényeg, hogy nagyon lassan kell felépíteni (én pl. 1 hétig szedtem először a negyednek a felét, aztán 1 hétig negyedet stb. csak 4 hét után jutottam el a végleges fél szemre, így semmilyen tünetem nem volt, mert volt ideje a szervezetemnek hozzászokni)!

2017. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat! És azt megírnád, hogy mióta szeded, és mennyi volt a prolaktin értéked?
2017. jan. 5. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:
1 éve szedem (más hormon probléma is van), 500-600 mU/l körül volt a prolaktinom, ami magas, de nem kiemelkedően, ellenben nem csak nyomásra, hanem magától is jött a tej a mellemből (még nem voltam terhes, a fogamzásgátló alatt jött elő)...
2017. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem pm alulműködésem és progeszteron hiányom is volt. 3év után kezdték el kezelni, mert az orvosom szerint a 7es tsh nem rossz. 10alatt nem kell gyógyszer. Közti vérzésem is volt, mintha 2hetente menstruáltam volna. Orvost váltottam, felírta a gyógyszereket, másnap kiváltottam és egy terhességi tesztet is vettem, mert 2 napja késett! 14 hetes vagyok, magától beállt a tsh, elmúlt a 3éve tartó tejcsorgás, még csak pecsételésem se volt. Minden érték rendben, a baba makk egészséges. Még most sem értem ez hogy sikerült... felfoghatatlan. Pont amikor kiderült a baj és az elkövetkező egy évre teljesen lemondtunk a bébiről.
2017. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon gratulálok neked!! ez egy csoda hogy magától helyrejött. Sajnos nekem is tejcsorgásom van, de remélem már nem sokáig. 2 napja szedem a bromocriptint+ inofolic port. A többi hormonértékeim rendbe vannak. Doki azt mondta 3 hónapon belül teherbe kellene esnem... Mi már 2 éve próbálkozunk, de most vettem rá magam a kivizsgálásra. (eddig féltem a vérvételtől :-)
2017. jan. 14. 18:29
 6/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! Minden rendbe van azóta veled/veletek?
2017. febr. 7. 12:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Utolsó vagyok. Igen minden rendben. Szépen nővöget a pocaklakó. Gyógyszert nem kell szednem.

Már meg is mozdult. :)

Remélem hamarosan nektek is sikerül.

2017. febr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!