Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 1 éve nem tudok teherbe esni,...

1 éve nem tudok teherbe esni, mi a probléma?

Figyelt kérdés
A párommal 1 éve próbálkozunk a baba programon, de semmi. Tudom hogy van akinek 2-3 évig is eltart, de engem frusztrál hogy miért nem sikerül..Nekem 7 éve volt hormonproblémám (hirtelen hízás, erős menstruáció) a párom 10 éve dohányzik, félek hogy ezek közrejátszhatnak. A menstruációm még mindig erős, hallottam róla hogy az egészségtelen életmód mellett is nehezen lehet teherbe esni. Nos, én szinte semmi cukros ételt nem igazán fogyasztok, se amiben liszt van, sportolok szinte mindennap. Cickafarkfűteát is ittam már, de semmi. Kivizsgáláson nem voltam még. Fiatalok vagyunk, párom 21 éves, én pedig 20. Bunkó válaszolók kíméljenek! Válaszokat előre is köszönöm! :)

2017. jan. 16. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt így nem lehet megmondani,ki kell vizsgálni.Menj el egy endokrinológushoz,az foglalkozik ezzel.

a hirtelen hízásból azt tippelném,hogy vagy pajzsmirigy,vagy PCOS.

2017. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

most őszintén mi honnan tudjuk???

gonodlom jársz nőgyógyászhoz, elmész, elmondod mi a baj.

párod is elmegy urológushoz és elindulnak a vizsgálatok

2017. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1: köszönöm a válaszod!
2017. jan. 16. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Először is: nekem 5 évbe telt, szóval az, hogy 1 éve nem sikerült, még nem jelenti, hogy esetleg meddő lennél te, vagy a párod.

Másodszor: a dohányzás nyilván nem segít, csökken is miatta a termékeny spermiumok száma és lassan is mozognak, de terméketlenséget önmagában a dohányzás nem okoz. Nagyon sokan dohányoznak és csinálnak dohányzás mellett gyereket.

Harmadszor: amit leírtál, az kirívóan semmi féle betegségre nem jellemző. A hirtelen hízás előfordulhat átmeneti hormonzavar miatt is, de akár azért is, mert abban az időszakban valami más volt a kajálási szokásaidban. Sokszor észre sem veszi az ember, hogy rákapott valami olyanra, amitől repülnek fel a kilók (pl. energiaital, vagy abban az időben többet ettél este, stb). Arról ne is beszéljünk, hogy 13 éves voltál 7 éve. Nem is csoda, hogy a hormonháztartásod kicsit megborult, elvégre akkor kezdtél nővé válni. Hidd el, hogy annyi idősen másoknak is volt "hormonproblémájuk".

Orvoshoz kell elmenni, de még legalább fél évet kellene adni magatoknak és közben figyelni arra, hogy peteéréskor legyen együttlét. Lehet, hogy csak simán rosszul időzítitek az együttléteket, ezért nem sikerült még.

2017. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Számtalan oka lehet, érdemes felkeresni egy nőgyógyászt, és egy endokrinológust. Picit használd az eszed!
2017. jan. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

21 éves voltam amikor belekezdtünk a babaprojektbe..23évesen sikerült teherbe esnem orvosi segítséggel...

Kezdjétek el akivizsgálásokat.

2017. jan. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 morgenke2 válasza:
Ha nagyon szeretnél babát, akkor járj utána a problémának. A nőgyógyász az első. Nekem azt mondta, minden rendben, de legalább volt a kezemben egy vérvizsgálati lap, amiből ki lehetett indulni. Több vetélés, majd egy évig nem estem teherbe. Mindennel próbálkoztam az évek során, nőgyógyász- gyógyszerrel, akupunktúra, AVIVA-torna stb. Aztán Gergely Verának elküldtem a vérvizsgálati lapomat, másnap reggelre jött a válasz, mit javasol, mi lehet a baj. A következő menstuációm nem jött meg...a kisfiam most 8 hónapos. Sokat vártunk Rá. Neked kitartást! :)
2017. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj el nőgyógyászhoz adni fog a párodnak beutalót spermavizsgálatra neked pedig hormonvérvételre. Lehet csak valamiből kevés van a szervezetedben és azt pótolni kell..ha ez rendben megnézik az összeférhetetlenséget ami azt jelenti megvizsgálják h esetleg megöli e a szervezeted a párod spermiumait. Utána petevezeték átjárhatósági vizsgálat..szóval hosszú út elé néztek. Peteérésed van?
2017. jan. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 Gratulálok a picihez és köszönöm a biztatást mindenkinek! :) Ma voltam nőgyógyászhoz, jövő hétre kaptam időpontot. További jó egészséget mindenkinek! ☺
2017. jan. 17. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!