Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha pontosan tudom, mikor...

Ha pontosan tudom, mikor fogant a baba, mikor érdemes először orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Csak egyszer voltunk együtt október 18-án, és ma este pozitívat teszteltem.
2021. nov. 9. 23:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Előző menstruáció első napjától számítódik a terhesség. Holnap hívd fel az orvosod, és ő megmondja, mikor lenne értelme menned. Nagyjából 6-7. héten már minden látszik.
2021. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, de azért is kérdeztem, mert négy nappal utána kellett volna megjönnie. Szóval így azért eléggé eltérnek a terhességi hetek.
2021. nov. 9. 23:52
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem térnek el a hetek. Az előző menstruáció első napjától fogja számítani mindenki, akivel beszélsz. Onnan számíts 6-7 hetet és akkor helyben vagy. Semmit sem számítanak az együttlét időpontjától.
2021. nov. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előző menstruáció első napja = az a nap, amikor utoljára elkezdtél vérezni. Nem a kimaradt hanem a legutolsó, amikor ténylegesen megjött. Tehát valami szeptemberi dátum lesz.
2021. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó menstruáció első napja szeptember 22. volt. A terhességi kalkulátor szerint, ha október 18. a fogantatás, akkor október 2-nek kellene lennie a terhesség első napjának. Az majdnem két hét. Csak ezért vagyok bizonytalan. És úgy tudom, figyelembe veszik, ha később fogant, szoktak az embrió mérete alapján korrigálni.
2021. nov. 10. 00:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak. De ahhoz először látniuk kell, ugye.
2021. nov. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Akkor most vagy 7+0.


Holnap hívd fel az orvost, kb. akármikor mész, lesz szívhang is, ha minden rendben van.

2021. nov. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz!
2021. nov. 10. 00:30
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudhatod pontosan mikor fogant, mert a gyerek nem szex közben fogan, hanem utána. Lehet, hogy 21-én fogant meg amikor a kasszánál álltál. Ezért fogja az orvos is a utolsó menstruáció első napjától számítani.
2021. nov. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
13%
Ilyen esetekben nem a menstruàciò szerinti kor hanem a fogantatas/mèret szerinti kor szàmìt. Tehàt 18-a minusz 2 hèt, október 4-e a vàrandòssàg hivatalos kezdete. A vègèn nagyon nem mindegy az a 12 nap.
2021. nov. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!