Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha pontosan tudom, mikor...

Ha pontosan tudom, mikor fogant a baba, mikor érdemes először orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Csak egyszer voltunk együtt október 18-án, és ma este pozitívat teszteltem.
2021. nov. 9. 23:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, a 7-esnek nincs igaza. Hiába vagy a menzid szerint 7+0, ha biztos hogy csak okt. 18an voltatok együtt, akkor tényleg 2 héttel később fogant a számítottnal, így még biztosan nem lenne szivhang, ha most mennél (csak idegeskednel amiatt, hogy miért nincs, hát azért, mert 2 héttel később fogant)..


A mi babánk 1 héttel a tiétek előtt fogant, egy csak 1,5-2 hét múlva megyek dokihoz. Szerintem neked is elég lenne 3 hét múlva.


De ilyesmit be gyakori kérdezz, mert mint látod, elternek a válaszok, aztán magad se tudod mit csinalj. Hívd fel az orvosod, mond el hogy mikor volt az utolsó menzid, viszont azt is tedd hozzá, hogy az együttlét dátuma biztos, majd ő fogja legjobban tudni, mikor menj.


Hiába mennek most a nők rögtön dokihoz, mihelyst pozitív lesz a tesztjuk, felesleges, amennyiben nincs semmi problémád és semmilyen kórelőzményed. Több nőgyógyász ismerősöm szerint legjobb az első hetekben nem zargatni az embriot, ilyenkor még az ultrahang hullám is árthat neki. Szóval normál esetben 3-4hettel a kimaradt menzi után, esetedben hozzatennek plusz 2 hetet. Amennyiben problémád van, vagy előzőleg volt, akkor mennék azonnal.

2021. nov. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Fiunkkal ugy voltam,mensi után 2 nappal (tehát a 7.ciklusnapon) voltunk csak együtt abban a hónapban. Le is mondtam, hogy terhes leszek.


Hiába volt minden uh-n több mint 1 héttel nagyobb a mérete, az utolsó mensi alapján írtak ki, aszerint ment végig a terhesgondozás. Majd a kiirt dátum elött 1 nappal szültem.

2021. nov. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez annyira logikus és egyértelmű.

Utolsó menzesz első napjának dátuma szept. 22. Ez alapján 7+0 hetes vagy. De mivel pontosan tudod, hogy hosszú ciklus miatt a nagykönyvi 2 hét helyett kb. 4 hétre fogant, ezért ez a terhesség most kb. 5 hetesnek felel meg. Ráérsz 2 hét múlva terhesség megállapításra menni, akkor meg fogják mondani, hogy a méretei alapján hány hetes terhességnek felel meg. A nagykönyvit fogják mondani, ehhez képest te már az utolsó menzesztől számítva nyilván idősebb várandós leszel, de ezt te is tudni fogod és az orvosod is, ha jelzed neki, hogy brutál hosszú ciklusból származó baba.

Az első genetikai uh-n korrigálni fogják az idejét és a szülés várható időpontját a méretei alapján. Nagyjából ennyi.

Tehát, ha időpontot kérsz és kérdezik az utolsó menzeszed, akkor mondd el és tedd hozzá azt is, hogy rendszertelen a ciklusod és biztos vagy benne, hogy az átlagnál két héttel később fogant. Így ragaszkodj a 2-3 héttel későbbi időponthoz. Ennyi.

2021. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is, mindenkinek ment a zöld kéz!

Egyebkent tényleg csak akkor voltunk egyszer együtt, és ha még később volt a beágyazódás, még korai lenne menni.

2021. nov. 10. 17:07
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
11-es: ennyi hülyeséget még soha nem láttam egy válaszon belül. Ha orvos azt mondja, hogy az ultrahang árt a magzatnak, akkor vissza kell venni a diplomáját. A méhen kívüli terhesség megállapítása miatt pedig igenis fontos orvoshoz menni koraterhesen is, nem csak akkor, amikor már menthetetetlen a petevezető és/vagy életveszélyben van az nő. Ami pedig az együttlétből számolást illeti, bízd az orvosra, nem kell okosabbnak lenni. Méretből korrigálni ő tud és fog is, amennyiben indokoltnak tartja. Beszélni meg akkor beszélj, ha van mögöttes tudás is, különben ilyenek jönnek ki a szádon, mint amit ide írtál, és még véletlenül valaki komolyan veszi!
2021. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!