Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Jeleneg miért érdemes magánorv...

Jeleneg miért érdemes magánorvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Amikor szültem, mindent a magánorvosom csinált a kórházban is és hozzá tartoztam ha be kellett menni valamiért. Most a nővérem terhes és azt mondja már nincs ez a rendszer, csak a terhesgondozást viszi a magánorvos, de a kórházban hozzá se szól. Valamint azt mondja, hogy mostmár kórházat sem lehet választani, abban kell szülni, amelyikhez tartotunk! Valóban így van, vagy csak kifogta a legjobb orvost?
2022. ápr. 6. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban így van már egy ideje...
2022. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Így van, már több mint egy éve. Az, hogy a kórházban nem szól hozzá, az túlzás, de már nincs átjárás az állami és a magán eü között, vagyis nem kezelheti ugyanaz az orvos államiban, mint magánban. Megjegyzem ennek eddig is így kellett volna működnie, nem véletlenül szabályozták.

Amiért én mégis magán várandós gondozásra járok, az nekem az alaposság, a bizalom és az idő. Ha időpontra megyek, időpontra hívnak be, majd mehetek a dolgomra, nem kell fél napot ott ülni. Van idő feltenni a kérdéseimet, választ is kapok rájuk, nem egy flegma fejbiccentés az egész. És egy orvos követi végig a várandósságomat, nem az aki éppen bent van. Tisztelet a kivételnek persze, tudom, hogy sok helyen az sztk is jól működik. Nálunk sajnos nem.

2022. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezekszerint, ha egy másik kórházban lenne a magánorvosom mint ahova területileg tartozom, akkor nem szülhetnék abban a kórházban?
2022. ápr. 6. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a kérdés,hogy szülhetsz e a magánorvosodnál, akkor a válasz nem.Nem hívhatják be hozzád,és elvileg program császárt sem időzíthet úgy,hogy ő csinálja.
2022. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Kérhetsz a másik kórházból, ahová nem tartozol befogadó nyilatkozatot. Ha megadják, az által jogosulttá válsz a kórházban szülni ügyeletben. Ha a magánorvosod ügyeletes, szülhetsz nála.
2022. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Így van, ha a magandokid nem rendel abban a kórházban, ahova tartozol nem is fog ott lenni. Nem is szülhetsz nála és nem is mehetsz abba a kórházba, ahol ő dolgozik. Magánban lehet szülni potom 500 - 800 ezer ft-t.


Mindezt leszámítva, azért jobb még így is magánban járni terhes gondozásra, mert ahogyan előttem írtak sokkal körültekintőbbek, nem ülsz ott felesleges időt, mégis ha 30 perces konzultáció mondok valamit 10 percet lehúzódik akkor sem fognak páros lábbal kirúgni :) Én mindenképp érdemesnek tartom még így is a magandokit, mint az sztk-t. Sajnos, de ez van.

2022. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
5# Ez sem feltétlenül igaz. Nagyobb kórházakban, ahol több orvos is ügyel, pl. nem lehet annál a dokinál szülni, akihez a kismama magánúton várandósgondozásra járt akkorsem, ha éppen ő is ügyeletes. Én erre rákérdeztem a dokimnál, ő mondta ezt. Mivel 3-4 orvos ügyel egyszerre a kórházban ahova szülni megyek, ő hozzám sem érhet, hiába ügyeletes esetleg ő is pont.
2022. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Elvileg semmilyen körülmények között nem választhatsz most orvost akinél szülsz.Ezért van,hogy nem is nyúlhat hozzád, akkor sem ha ott van.Azt nem tudom,hogy mennyire gyakori,hogy szemethunynak efelett,vagy "véletlenül"pont ő ér oda,vagy mittudomén.Én azt tudom,hogy problémamentes várandósságokból körzetes kórházban, ügyeletben szültem mind a 4 gyerekemet,és semmi panaszra nincs okom.Nem voltak se lekezelően,se erőszakosak,se semmi rosszat nem tudok elmondani.Hozzá tartozik,hogy nem okoskodtam,hanem hallgattam a szülésznőkre,orvosokra.
2022. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálunk ez most azért érdekes téma, mert sajnos nem kompkikációmentes a terhessége a tesómnak és a környék egyik legroszabb kórházához tartozunk, ahol amúgy dolgozik a magánorvosa is. Sajnos szörnyen bánnak vele és hatalmas hiányosságok vannak a kórházban.. és most nem a wc papírra gondolok, hanem konkrétan fertőtlenítőszer sem volt egy kisebb beavatkozás során.. a magánkórházakat végig telefonáltuk már de nem fogadják a problémája miatt egyikben sem.
2022. ápr. 6. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!