Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Miért van minden kismama...

Miért van minden kismama program munkaidőben?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha kicsit túltolom, de eszméletlen szinten felbosszant, hogy minden kismama program, mint szülésfelkészítő, jóga, intimtorna, meg mindenféle direkt várandósoknak való program munkaidőben van.

Értem én hogy üljek le este otthon online, de annak teljesen más a hangulata, mint személyesen.


És itt jön a túltolós rész: komolyan senki sem dolgozik várandósan, vagy hogy a fenében van minden délelőtt? Értem én hogy van aki váltott műszakban így el tud menni, nade a többiek?


Elnézést, ha személyeskedem, de már a sokadik programba futok bele (már a szomszéd nagyvárost nézegetem), ami délelőtt van tartva, így számomra esélytelen eljárni.



2022. jún. 22. 10:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
51%
20. az egész szülésfelkészítőnek nem sok értelme van, erre úgyse lehet felkészülni csak ha már átélted
2022. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
71%
Én nem így látom. Felénk pont délután vannak a kismamaprogramok és délelőtt a babás programok. Délután van szülés felkészítő, kismama torna, kismama jóga. Illetve némelyik még szombaton is. Én nem tudtam dolgozni terhesen a munkám miatt. Így örültem volna, ha délelőtt találok valami progit, de minden terhes program délután volt.
2022. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem ti milyen közegben mozogtok, nekem az ismerőseim zöme 25-30 éves szóval most rengeteg terhes, első gyerekes nőt látok, és kb mind dolgozik rendesen. Én is terhes vagyok, kolléganőm is az, be is zárhatna a bolt, ha mindketten úgy döntöttünk volna, hogy csak úgy otthon maradunk. A 30. hét körül szoktak elmenni táppénzre. Egyedül az óvónó barátnőm maradt otthon, ami ugye érthető is. Olyan persze van, hogy mondjuk időszakosan rosszul van valaki, hány, szédül, és akkor pár napra-hétre táppénzre megy, de ők ugye akkor otthon is maradnak, mert valóban szarul vannak.

Aki otthon van 12 hetesen, az veszélyeztetett terhes (vagy alapból nem dolgozott, de nyilván ilyen kevés van). Aki veszélyeztetettként eljár mindenféle programra, az konrétan táppénzcsalást követ el, akár meg is ütheti a bokáját.

Kérdező, szerintem összeadódnak az okok, amiket írtak. Aki dolgozik, az nem feltétlen akar ilyen programokra járni, mert nincs ideje, energiája, tud máshol is szocializálódni. A kismamák alapból egy szűk réteg, jobban megéri munkaidő utánra a helyet és az oktatókat mindenki másnak fenntartani.

2022. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki rendőr vagy katona ,vagy hasonló, nem biztos, hogy olyan a munkaköre, hogy engedik terhesen csinálni. Lehet, hogy tudnád, de van, amit nem engednek. Gondold el: egy pocakos 30 hetes nő fegyverrel fut a migránsok után 🤣🤣🤣 Vagy épp egy felvonuláson parádézik. Illetve az egyenruhából sem fognak adni olyat, ami pár számmal nagyobb. Örülni kell, ha egyáltalán normál ruhát kapsz, nemhogy terhes méretet. Nem kell egyből ítélkezni, hogy ki miért nem dolgozik. Egy ismerősöm meg vegyi anyagokkal dolgozott, ami káros a magzatra. Ő se csinálhatta.
2022. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
57%
A 23-asnak szántam az előző választ
2022. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én budapesti lakos vagyok es az elso babamat Covid alatt vártam, szóval nem volt online lehetosegen kívül egyéb, azonban itt nyilván több a választás arra, hogy a varandos kismama melyik időpontra tud elmenni. Szerintem ez több tényezős kérdés, hogy miért pont délelőtt vannak ezek az alkalmak, amikor egészséges babavárás alatt a legtöbb főleg elso gyermekes leendő édesanya dolgozik olyankor, hacsak nem váltott műszakban van beosztva es megteheti, hogy délelőtt elmegy. Most a második babamat várom es igy sem jutnék el semmi ilyen jellegű programra, hacsak nem a ferjem vagy édesanyám arra az időre kivenne szabadságot, ami teljesen életszerűtlen a mi esetünkben, hacsak nem a gyermeket is vinném magammal 😅 tudom, hogy nem ugyanaz, de tenyleg van egy csomo online lehetőség, olyan is, amire elo lehet fizetni es YouTube-on is találsz hasznos videókat. Tudom, h ez személytelen….

Esetleg ha van 1-2 nap szabadsagod, akkor 1-1 alkalomra elnezhetsz es akkor egy kis hasonló társaságba is eljutsz ezáltal.

Kicsit off topic, de olvastam par hozzászólást, ahol páran azt írtak, h a kismama a 12.hettol táppénzen van es nagyon meglepett… megertem, h ha olyan a munkaköre valakinek es nem all módjában a cégen belül munkakört váltania (képesítés, szabad kapacitás, pozíció es cég függvényében pl kulfoldon lehetséges) illetve ha veszélyeztette terhes es valóban szigorúan fekudnie es pihennie kell (ez esetben tuti nem jar el, mert rosszul van/vigyáznia kell magára) akkor az egész varandossagot otthon tölti, de az, h mindenki otthon marad az nekem elég vadnak tunik… esetleg ha irodai munkat végez valaki, akkor atrakjak Home officeba… azt el tudom képzelni, de ha valaki minden nyomos ok nelkul ki íratja magat es eljár közben ide-oda, az nem fair a munkáltatóval es a kollégákkal szemben…

En az utolsó hetekig dolgoztam, igaz irodai munkám volt, de hajnali 4-kor kezdtem az időeltolódás miatt -igaz, a végen itthonrol pizsamaban- illetve a saját vállalkozáson is dolgozgattam. Ezzel nem magamat fenyezem, csak nekem (es a legtöbb országban is) ez a normalis, hisz egy pozitív esetben egy várandósság nem betegség (ha az édesanya es a magzat is jol van es nem veszélyeztetett)

2022. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

24. aki nem csinálhatja a korábbi munkáját, annak köteles a munkaadó olyat találni amit igen. ha nincs akkor nem táppénzre kellene küldeni, hanem felmenteni a munka alól és alapbért biztosítani a számára.

de vagy nem tudják vagy nem akarják tudni sokan. mivel a tp az csak 1/3 ktg a cégnek, igaz? 😅

2022. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Itt is amelyik városban én élek 17:30-19:00ig van a kismama jóga.

Én is táppenzen vagyok, de nem azért mert veszélyeztetett terhes lennék, hanem mert olyan munkahelyem van ahol nem dolgozhatok várandósan mert káros lenne a magzatra. Plusz 12 óráztam és éjszakáztam is. Üzemorvos ad róla papírt. Én nem tudok róla, hogy ebben az esetben is itthon kellene ülnöm folyamatosan. De az is lehet, hogy csak én nem kaptam róla semmilyen infót.

2022. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
28. márpedig táppénz alatt otthon kellene ülni. más kérdés, hogy nem ellenőrzik csak ritkán.
2022. jún. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
ja és rád is vonatkozik amit. a 27.ben írtam. csomó pénzt hagysz kivenni a zsebedből.
2022. jún. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!