Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mással is történik ilyen,...

Mással is történik ilyen, hogy nem tudnak időpontot adni állami genetikai ultrahangra?

Figyelt kérdés

A 11. kerületbe járok, a Szent Kristófba, állami terhesgondozásra. Az orvosom ugye ad beutalót az ultrahangokra. Már a 12. hetinél is a Hepinet nevű külsős céghez adott, szóval gondolom a kórházban ilyet nem csinálnak, hanem velük vannak szerződésben. Viszont már múltkor is az volt, hogy mikor hívtam őket időpontért, arra az időszakra mikor el kellett végezni a vizsgálatot, ingyenesen "sajnos pont nem tudtak már adni". Akkor annyira még nem is bántam, befizettem egy kombinált tesztet, legalább ennyivel nagyobb biztonságban éreztem magam és a babát. Most megyek majd a 18. heti UH-ra és persze megint csak fizetős időpontot tudtak adni. Pedig kb egy hónappal korábban kértem most is, rögtön aznap, hogy a nőgyógyász beutalót adott. Emiatt már kicsit ideges vagyok, mert most tudtommal semmi plusz teszt, vérvétel nincs az árban, csak az a tök sima UH, amit amúgy ingyen is ugyanúgy meg kéne csinálniuk.

Az orvosom is nézte mikor vittem hozzá a 12.heti kombinált eredményét, hogy hát ezt meg hol csináltam, mondtam, hogy ott, amit ő mondott. És akkor eléggé kiakadt, hogy nem hiszi el, hogy mindenkivel ezt csinálják, hogy ő adja a beutalókat, azok meg mindenkit átirányítanak a fizetős szolgáltatásukhoz. Nyilván mivel általánosságban gazdagabb kerület, meg azért nem olyan nagy összegekről van szó, a többség inkább belemegy a fizetősbe, hiszen mást nem is igen tud tenni. De őszintén szólva, most picit sajnálom ezt a 24.000 Ft-ot, ami igaz semmi pénz ha gyereket vár az ember, de pont másra is el tudnám költeni.

Máshol is van ilyen probléma, vagy csak a mi kerületünkben ilyen szívás ez a része a terhesgondozásnak?



2022. júl. 28. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromi felháborító!


Szerencsére nálunk nem volt ilyen.

Viszont én ugyan ebbe futottam bele fogászat kapcsán.

Igaz azt nem fontos időre csinálni, de azért kicsit meglepődtem h sztk alapon 2 hónapos távlatban nincs időpont egy tömésre, de ugyan ott magánban (ugyan az a doki) még aznap berak 2 beteg közé ha sürgős. Hát b+ Nyilván sürgős ha fáj, és ezért nem szeretnék 100kmert utazni az ügyeleti fogászatra

2022. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Életemben nem hallottam meg ilyet.

De biztos nem mennek el fizetosre az állami helyett.

2022. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
24 ezer forint nagyon olcsó egy genetikai uhért. Szóval szerintem ez ilyen félig magán, félig tb alapú hely lehet. Amúgy én is oda tartozom, de eszem ágában nem volt soha bármilyen vizsgálatra is odamenni. A Szent Kristóf nem éppen egy betegbarát hely sajnos.
2022. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Most, hogy így a kérdés kiírása közben kicsit felhúztam magam, jobban utána néztem, és találtam egy leírást, meg netes időpontfoglaló rendszert.

A Hepinet-nek sok helyen van rendelője, többek között a Szent Kristóf épületében is (csak akkor nem tudom miért egy külön rendszerben lehet időpontot kérni, és nem pl a kartonozóban vagy a kórház honlapján). Ez az állami rész, meg még a Péterfy kórházat láttam, hogy ők viszik, kedden és szerdán lehet menni. A többi rendelője az mind magán, szóval az ár az ennyi, nincs benne semmilyen állami támogatás. Gondolom azért ilyen olcsó, mert nem nagy nevek, legalábbis én életemben nem hallottam korábban róluk. Arra a 2 hétre mikor nekem jó lenne időpont, valóban nem látok már szabad helyet, de utána van 1-2, szóval legközelebb még korábban résen leszek, és nem telefonálok majd, hanem itt foglalkok.

#3 Alapvetően nekem sem a kedvencem a Kristóf, de eddig pont a terhesgondozási résszel elégedett vagyok, ezt az ultrahang témát leszámítva, de most már legalább abban is okosabb lettem.

2022. júl. 28. 14:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és mindenkit felpontoztam, nekem minden válasz hasznos volt (csak mert látom van pár lepontozás.)
2022. júl. 28. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy van ilyen, de simán elképzelhető, hogy nincs megfelelő kapacitás az ingyenes vizsgálatokra. Nekem egy kontrollra kéne visszajutnom, és konkrétan nem tudok, mert mindenki egymásra mutogat, és amúgy is csak hónapokkal később lenne időpont.

Én végig magánba jártam a terhesség megállapítása után - több okból is. Egyrészt nem jófejek itt nálunk a dokik, mindenkit (engem is már az első vizsgálaton, mert kérdezni mertem valamit amit nem értettem) lekiabálnak, beszólnak tetoválásért, aminek semmi köze a terhességhez, testsúlyra, közben ők sem soványak.

Onnantól nem kívántam órákat sorban állni azért, hogy lecseszhessenek. A magán dokim a kórházi tapasztalatok alapján szintén egy bunkó, magánban velem mégis normálisan viselkedett érdekes módon. Nem kellett várnom, mindig időpontra behívtak, lehetett kérdezni is.

De nekem is folyton tukmálta a védőnőm, a házi orvosom, az ismerőseim egy része, hogy miért nem megyek a kórházba, hiszen ott ingyen van. Esküszöm nem értem, miért foglalkozik mindenki azzal, hogy én mire költök a saját pénzemből. Nem vagyok milliomos, de amit más cigire, piára, fodrászra, körömre, kozmetikusra, márkás ruhákra költ én azt mondjuk inkább átcsoportosítom ilyenre, mert nekem ez fontosabb.

2022. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-6 hét nálunk is sokszor mire adnak időpontot. De a 18 hetes ultrahang a 18-22.hét közt kell, hogy megvalósuljon.

Ha a 14.héten (mert azt írtad 1 hónappal előbb akartál időpontot kérni) telefonáltál akkor 8 héten belül nehogy ne tudtak volna már időpontot adni, mert az röhej.

És a dokid milyen beutalót adott az ultrahangra?? Nálunk maga a várandós kiskönyv amivel menni kell, nem külön beutaló.

De van egy ismerősöm és neki sem adtak időpontot a 12.heti KÖTELEZŐ ultrahangra, elment másik városba ahol fogadták.

Elmeséltem a védőnőmnek és azt mondta, ha időpont nélkül leült volna kivárni a sorát akkor is KÖTELESEK fogadni őt.

2022. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pedig nem tudtak, leráztak a telefonban, alapból egy elég flegma csaj veszi fel, nekem meg sajnos nem túl jó az érdekérvényesítő képességem. De mindegy, így hogy megtaláltam ezt az online rendszert, már legközelebb ott fogok kérni, úgy magamnak látom a szabad helyeket. Csak a dokim nem mondta, hogy van ilyen is.

Nekem adott külön beutalót a 12. hetire is, meg erre is. Lehet a kiskönyv is jó lenne, nem tudom, én mindenről kaptam külön papíron. (Vérvételre, fogászatra, EKG-ra ugyanúgy adott.) Biztos mindenhol máshogy működik. Vagy csak szeret beutalókat írni.

2022. júl. 29. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!