Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha csak azt szeretném, hogy...

Ha csak azt szeretném, hogy megnézzék, épp minden rendben van-e a magzattal, az a babamozi? Ilyet már a 2. trimeszter elején is lehet csináltatni?

Figyelt kérdés
Alapból állami orvoshoz járok. Utoljára a 12. héten vizsgálták meg a magzatot. Azóta voltam még egyszer az orvosomnál, de meg sem vizsgált, csak megnézte a kombinált teszt eredményeit. Akkor ez még nem is zavart, de most valahogy eléggé feszült lettem amiatt, hogy most 16 hetes terhes vagyok, és legközelebb augusztus végén, a következő genetikai vizsgálaton nézi meg bárki is a babát. Megyünk a hónapban nyaralni is, egész évben ezt vártam, és igazság szerint nem szeretném végig izgulni, inkább akkor most elmennék egy magán rendelőbe, hogy még a nyaralás előtt ránézzen valaki a magzatra, azt a 10-20 ezer forintot nekem ez megéri inkább. Ilyenkor a babamozi opciót kell választani? Azt írják, hogy a 3. trimszetertől ajánlják, amit értek is, hogy miért van, de én nem gyönyörködni szeretnék benne, csak tudni, hogy minden oké. Lehet, hogy irreálisnak tűnik az aggódásom, de most úgy érzem, nem bírok ki még majdnem egy hónapot a következő vizsgálatig, ha nem muszáj. Magánban nem fognak hülyének nézni, ha egy ilyen kéréssel megyek oda, hogy csak úgy, különösebb ok nélkül nézzenek meg?

2022. aug. 2. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Én 17 hetes vagyok és hónap végén megyünk a genetikaira, de múlt héten voltunk 4D babamozin, mert szerettük volna megtudni a nemét. Szerintem menj el nyugodtan, ha izgulsz (bár tudom, sokaknak nem tetszik és leszólnak miatta), de inkább nézzenek rá, mint, hogy végigstresszeld a nyaralást. Nekem is megért 20.000 Ft-ot a két genetikai között, hogy tudjam, minden rendben van vele. Még kis alienes azért, de így is nagyon cuki volt. 4D-re már én csak a 27-28. hét körül tervezek menni, amikor már tényleg babás.
2022. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Én simán felhívtam egy magán orvost, mondtam hogy hány hetes vagyok és szeretném ha ránézne minden rendben van e a babával mert sokára van csak időpontom a következő államira.
2022. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Foglaltam végül időpontot. Kicsit mondjuk koppantam az árral kapcsolatban, mert azt mondták nekem nem babamozi kell, hanem rendes terhesgondozás vizsgálat, ami nem 15000 hanem 30000 Ft. Hát ez kicsit több mint amire számítottam, de így jár aki parázik. Viszont legalább nyugodt leszek.
2022. aug. 2. 15:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!