Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák! Nektek egy átlagos...

Kismamák! Nektek egy átlagos vizsgálaton (tehát nem genetikain) mennyire alapos az orvosotok? Mindig megállapítja a baba becsült súlyát, néz szívhangot, méregeti...?

Figyelt kérdés

2022. aug. 10. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha ezeket nem nézi meg, akkor mit is csinálna? Csak poénból bekeni az ember hasát, és imitálja a vizsgálatot?
2022. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem kérdezném, ha mindig így lett volna... Ma egy másik orvosnál voltam, aki nem volt olyan alapos, mint az eddigi. UH-n nem mért semmit, csak megnézte a lepényt és a magzatvíz mennyiségét, illetve a baba fekvését. Ezért kérdeztem, hogy az előző volt-e túl alapos, vagy ezeket nem feltétlen nézik minden alkalommal mások.
2022. aug. 10. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek olyan alapdolgok, hogy én nem is gondoltam volna, hogy egyes orvosok nem nézik meg. Ne menj többet ilyenhez.
2022. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megnézi ezeket igen, plusz a méhszáj állapotát is
2022. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magánban igen. Államiban kb rámásolják a leleteket a papírra.
2022. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Államiban összesen 3 db uh van,a 12,18 hetes genetikai,meg a 32 hetes,akkor meg a lepenyt,szerveket,méretét,meg azt nézik,hogy befordult-e.Összesen ennyi az uh,ezeken mindig alaposak voltak.5 gyerekem van,mindet állami ellátásban szültem,soha nem voltam magán rendelésen.Ezt csak azért írom,mert így arról nem tudok nyilatkozni.
2022. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Államiban igenis volt, hogy annyiból állt a terhesgondozás, hogy van panasza? nincs, rendben akkor 4 hét múlva találkozunk. Ezért váltottam aztán magánra, amikor a 18 hetes genetikai uh 5(!!) perc alatt kész lett..
2022. aug. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 19b89 ***** válasza:
100%
Állami vizsgálat szinte semmiből sem áll, attól függ, hogy éppen melyik orvoson milyen gatya van. Találkoztam nagyon alapossal és olyannal is aki sz...t az egészre, sajnos ők voltak többen, csak miután baj van, akkor néznek rád.Mellékesen a rezidens doktorok, dontornők még talán próbálnak figyelni, de ők is túl vannak hajtva...1. genetikai uh-n minden volt nézve 5 perc alatt 2.Genetikai uh max.3 perc volt, csak fej átmérő, combcsont és a víz volt nézve, (most futkosok miatta)... aztán sirassuk meg a kismamát, hogy minden baj van, holott másfél hete 4D magánban fél óra!!!alatt tökéletes, hívjuk vissza egy hét múlva, szintén 3-4 percre aztán készítsük ki teljesen, nehogy a vérnyomás legalább lent maradjon. Már bánom nem magánban kezdtem, de úgy gondoltam, hogy esküt tettek és miért lenne ez így, máskor is mentettek életet... sajnálom, hogy ilyen véleménnyel vagyok és tisztelet a kivételnek, de jelenleg nagyon szomorú az egész... szerencsésen kijutok a kórházból csak magánba megyünk az biztos, ha baj lesz meg pláne.
2022. aug. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, nekem nagyon lelkiismeretes a dokim. Véletlenül kerültem hozzá, akihez előtte jártam, sajnos nem kaptam időpontot terhességmegállapításra, mert tele volt, pedig nagyon őt szerettem volna. Így kerültem a jelenlegihez, szerintem most már nála is fogok maradni, amíg nyugdíjba nem megy (fiatal, ez még messze van). :D Sose, semmilyen szakrendelésen nem voltam még ilyen alapos orvosnál. Az első mindig a szokásos hogy vagyok kérdés, majd elkéri a leleteimet, tényleg precízen átnézi az összeset, átbeszéljük - azt is, ami rendben van, kitölti a kiskönyvet, ha van valami igazolás (pl. a családi adókedvezményhez) kérnem se kell, magától mondja és állítja ki. Utána megnézi a méhszájat, majd a magzatot, leméri amit kell. Mondjuk múltkor ezt pont elfelejtette lediktálni, annyira belemerültünk a nemének a kiderítésébe, de akkor is lemérte, mert megjegyezte méréskor, hogy mérete alapján tökéletes - na én itt vágtam közbe, hogy lehet-e tudni a nemét és elmentünk másik irányba, szóval mea culpa. Utána mindig lefotózhatom a monitort, majd visszaülünk az asztalhoz és részletesen átvesszük, hogy mi a következő lépés, hova, kihez menjek. A stílusát kellett megszoknom az elején, illetve azt, hogy ha nincs gond, akkor nem mond semmit, nem kommentálja a történéseket, de már ezt is megszoktam. Tényleg nagyon alapos.
2022. aug. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!