Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A második trimeszterben...

A második trimeszterben várható hüvelyi vizsgálat?

Figyelt kérdés

A 12. és a 20. heti genetikai között, a 16. héten megyek a magánorvosomhoz terhesgondozásra. Ilyenkor lenne esedékes mintavétel vagy bármi más miatt hüvelyi vizsgálat?

A magzatot tudom, hogy hasival nézik.

Egy másik kérdés: ebben a trimeszterben is lesz nagylabor, mint az elsőben? Vagy majd csak a cukorterhelés a 24. hétben? A háziorvos fog arra beutalót adni? A védőnő erről még nem beszélt.



2022. szept. 10. 09:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Nekem minden alkalommal van hüvelyi ultrahang a méhszáj miatt, így igen, volt a 14. héten, utána a 21. héten voltam (így jött ki a genetikaik után) és akkor is volt. A nőgyógyászom adja a beutalókat, és a cukorterheléssel együtt a laborra is. Egyben nézik. Viszont van ahol a háziorvos adja a beutalókat, nem tudom, hogy nálad ki adta az első laborokra, gondolom a másodikra is ő fogja.
2022. szept. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem minden orvosnál bevett szokás a méhszáj vizsgálat, az enyémnél szerencsére az, így minden alkalommal van hüvelyi uh is
2022. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 Alapból is nézik mindig a méhszájat, vagy csak nálad nézték valami miatt?

A legjobb lesz, ha megkérdem a nőgyógyászom erről a cukorterhelésről is, úgyis van mit átbeszélni.

Úgy jött ki a lépés, hogy hozzá most megyek először a terhességem óta. A 9. hétig a reprodukciós intézetben gondozták a terhességem (lombik), utána kértem hozzá időpontot, és mivel közbeesett a 12. heti genetikai, azt mondta, elég, ha hozzá csak a 16. héten megyek.

2022. szept. 10. 09:41
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem akarod, nem vizsgálnak hüvelyi úton.

Hüvelyi uh felesleges már, a méhszáj vizsgálata pedig elavult baromság.

2022. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
A modern felfogású orvosok már régóta nem végeznek rutinból hüvelyi vizsgálatot, csak ha valami indokolja. 2 gyerekem van, mindkettőnél csak a legelején és a legvégén (40 hetesen) volt hüvelyi vizsgálat. A méhszájat látjâk a hasi ultrahangon is.
2022. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a lepény helyzete miatt volt hüvelyi UH a napokban (14h) és a méhszájat is szokták nézni
2022. szept. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Ha nem akarod, nem vizsgálnak hüvelyi úton."


Nem fogom az orvost felülbírálni, ha kell, akkor csinálja. Egyszerűen csak érdekelt, lehet-e rá számítani.


"Nekem a lepény helyzete miatt volt hüvelyi UH a napokban (14h) és a méhszájat is szokták nézni"


Genetikai vizsgálaton nekem hasi UH-val állapította az orvos, hogy elöl mélyen fekszik a méhlepényem (méhszájra nem lógva).

2022. szept. 10. 10:16
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
1-es vagyok, minden alkalommal nézi a nőgyógyász a méhszájam és amúgy problémamentes a terhességem. Inkább nézze, ha szerinte fontos, mint, hogy ne, és probléma legyen. Eszembe nem jutna felülbírálni az orvost nekem sem. Nincs egy perc sem az egész hüvelyi UH-val. Sokan vannak itt önkéntes nőgyógyászok, de gondolom te is azért jársz az orvosodhoz, mert benne megbízol. :)
2022. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Persze, teljesen megbízok benne, csak sosem jártam hozzá terhesgondozásra, így nem tudom, mire számítsak. 🙂

A reprodukciós intézetben végig hüvelyivel vizsgáltak, meg a meddőség sok-sok éve alatt annyiszor, hogy nekem még a hasi a szokatlan. 😄

2022. szept. 10. 10:42
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is minden alkalommal volt méhszáj vizsgálat és megnyugtatott minden alkalommal, mikor elhangzott, hogy "teljesen zárt méhszáj". Én itt a gyakorin jöttem rá, hogy most ez a legújabb "felesleges, utálatos, ördögi vizsgálat".

A cukorterheléssel egybekötve lesz nagylabor is, vizelettel.

2022. szept. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!