Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tévedhet a 12 heti genetikai...

Tévedhet a 12 heti genetikai ultrahang?

Figyelt kérdés
Szerettem volna vérvétellel társítani a genetikai ultrahangot de akkora káosz volt a Honvédban hogy még a 18 heti uh-ra sem tudtam időpontot kérni. Ultrahangon amúgy azt mondták minden rendben szépen kifejlődött minden aki kell a babán és a nyaki redő is 1.4 volt. Ennek ellenére szeretném a vérvételt is mert félek hogy tévednek.
2022. dec. 13. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy negatív ultrahang nem garantálja, hogy egészséges a magzat. Ez nem feltétlen tévedés, hanem nem minden kromoszómarendellenességnek van az UH-on jele.
2022. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Igen, tévedhet. Jobban mondva sok dolog nem látszik ultrahangon.

De a vérvétellel kombinálva is felejtős.

Akkor már inkább valamelyik NIPT teszt.

2022. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem téved, csak van amit nem tud szűrni, vagy nem pontosan tudja.
2022. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Ultrahang kb 70%-ban szűri ki a problémákat, mert csak szűrő teszt.
2022. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Sima UH (értsd: kötelező 12. Heti) 30%-os pontosságú. A genetikai tesztekkel lehet 97%-ra felhúzni.
2022. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Vérvételt 12-14. és 16. héten tudsz kérni. Magánrendelőkben is, nem csak a Honvédban.


[link]

2022. dec. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Tévedni nem tévedhet. Ha szervileg egészséges a magzat, azt fogja mutatni. Ettől még 30% az esély, hogy ugyan a szervei jól fejlődnek, mégis kromoszóma rendellenessége van a magzatnak. Ezt neked kell eldöntened, hogy elég megnyugtató-e. Nekem nem lenne, de mindenki más. Szerintem ha szeretnéd igenis ki kell állnod magadért, mert a magyar egészségügyben senki sem fog érted.
2022. dec. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

A vérvétel alatt a kombinált tesztet érted? Mert én úgy tudom az amúgy is fizetős, ha olyat is akarsz, magánba kell menni. Az állami ellátás az uh-t biztosítja, ami vagy észreveszi ha probléma van, vagy nem.

Ha 13. kerületi vagy, a Hepinetet tudom ajánlani, mi ott voltunk. Olcsóbb mint a többi, és teljesen elégedettek voltunk velük.

2022. dec. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vissza mentem a kórházba és le vették a vért most várok az eredményre.
2022. dec. 16. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!