Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Betegen nem tudok elmenni...

Betegen nem tudok elmenni sürgősségin progeszteront íratni, a nőgyógyász csak márciusban írná fel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok, gyenge vérzés miatt progeszteront írtak fel, azt 5 hete szedem. Először a terhes ambulanciára mentem a vérzéssel, oda hívtak vissza 2 hét múlva, aztán megint 2 hét múlva. Az utolsó alkalmon azt mondták, hogy mostmár nem muszáj ide jönni, mehetek a közeli nőgyógyászomhoz is, oda kérjek időpontot 1 hét múlvára (tehát kb mostanra). Viszont az itteni nőgyógyászhoz március 9-re kaptam időpontot, és az Utrogestant mindig csak annyi időre írták fel, amikor a legközelebbi esedékes kontroll volt. (Tehát 2 hétre elegendőt, megint 2 hétre elegendőt és most 1 hétre elegendőt.) Úgy terveztem, hogy akkor megint elmegyek a terhes ambulanciára íratni gyógyszert, de időközben tüdőgyulladásom lett és borzasztóan vagyok. Az ambulanciát megjárni pedig túlzás nélkül egy 7 órás program. Felhívtam a közeli nőgyógyászt, de ő nem ír receptet, csak az időpontomon, és nem tudom, mit csináljak. Van valakinek más ötlete, minthogy bemenni a városba? Van egy másik gyerekem is, az ő őrízését sem olyan könnyű megoldani, és nagyon elegem van már. Miért kell ilyen gyakran orvoshoz járom... :( Már 5 hete nem is vérzek.


Köszönöm szépen, ha bárkinek van ötlete!


2023. febr. 9. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a háziorvos írta ki, csak felhívtam, elmondtam mi a helyzet és már rakta is a felhőbe. Gondolom a rendszerben látta, hogy a nőgyógyász fenyegető vetélés miatt felírta.
2023. febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1. Vagyok, annyit még hozzátennék, hogy nem biztos, hogy mindegyik fajtát felírhatja, én progesterone exceltist szedek, azt írhatja.
2023. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos?
2023. febr. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megkérdezem! Azt hittem, hogy mivel ő nem szakorvos, nem írhat fel, de hátha. A tüdőgyulladás miatt ma úgyis megyek hozzá, ő szerencsére 15 percre van csak tőlünk. A felhőben fent van, hogy mire írták fel a gyógyszert és hogy a 12. hétig minimum kell szedni.
2023. febr. 9. 08:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem ír fel, akkor a nőgyógyászt is felhívhatod szerintem, biztos felírja, mivel problémát a szedése nem tud okozni
2023. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már hívtam a nőgyógyászt, de nem ír fel, csak ha személyesen, időpontra odamegyek és beszélgetünk előtte meg megmutatom az eredeti papírjaimat. Mondtam neki, hogy fent van a felhőben, de az nem volt jó neki. De hátha a háziorvos, 2-re megyek hozzá.
2023. febr. 9. 10:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne magán nőgyógyászt hívj, ő nyilván csak akkor ír fel ha odamész és kifizeted a konzultációs díjat.


A tb-s nőgyógyászatot próbáld hívni, amihez tartozol. Ne azt mond hogy "lusta" vagy betegen bemenni a városba, hanem azt hogy nem szeretnél bemenni nehogy megfertőzd a többi kismamát.

2023. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez tb-s volt... :D Nem is mondtam, hogy van másik lehetőségem nőgyógyászhoz menni, nehogy ezért ne akarjon fogadni. De nem nagyon hatotta meg, az időpont szent. De a háziorvos szerencsére tudott felírni gyógyszert, köszönöm a tippet! :)
2023. febr. 10. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!