Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha a streptococcus eredmény...

Ha a streptococcus eredmény pozitív? Lehet baja a babának normál szülés esetén?

Figyelt kérdés

Levették a kenetet erre a szürésre, annyit tudok ha pozitív lesz az eredmény akkor kapok infúziót a szülés alatt hogy ne legyen baj.

Nyilván ha arra kerül a sor beszélek orvossal is csak addig is érdekelne akinek pozitív volt az eredmény hogy egy infúzió elég hogy ne legyen baja vagy nem kapjon el semmit főleg ha hüvelyi úton születik!?

Első baba így nem vagyok jártas a témában.



2023. febr. 20. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumot adnak majd, így nem történhet baj.
2023. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos lehet igen. Első nem ért hozzá!

Adnak antibiotikumot aztan vagy ér valamit vagy nem. Sógornömnek mind2 babája elkapta szülés közben és még 2 hetet kórházban voltak.

2023. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Második gyermeknél pozitív lett. Azt mondtak 3 óra kell hogy hasson az infúzió. Ha gyorsabban jön akkor a pici is kapott volna.

Amúgy éppen pont letelt a 3 óra mikor megszületett. Nem lett semmi baja.

De hozzátenném hogy a kitolás az csak 3 nyomás volt. Szóval nem is időzött ott sokat.

Aztán 6 hetesen kórházba kellett vinni láz miatt, ott mondtam hogy pozitív volt. Egyből vettek le agyvizet hátha agyhártya gyulladása lett a streptococcus miatt. Szerencsére csak a Bátya hozott haza az oviból valami vírust.

Ne aggódj ezen.

2023. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőm azt mondta, azon kívül, hogy már vajúdás alatt is kapok infúziót, születés után is kap valamit a baba, és meg is vizsgálják őt.
2023. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első babával pozitív lett . Vajúdás alatt 4 óránkènt kaptam az antibiotikumot. A kórházában 11 órát vajudtam ,szóval volt idő erre. Így a lányom ,születés után nem kapott antibiotikunot. Semmi probléma nem volt. 3.nap jöhettünk is haza.


Kisfiam nagyon gyorsan érkezett.

Nála ugyan negatív lett az eredmény, de mivel első terhességnèl pozitív lett, így itt is adtam antibiotikumot vajudás közben, viszont idő nem volt 2 adagra.. Így sajna a kisfiam is kapott a bent töltött idő alatt végig. De ugyanúgy a 3.nap jöhettünk haza. Semmi probléma nem volt. ☺️ Ma már 8 és lassan 6 évesek.

Most várandós vagyok a 3.babával. gyanítom ,hogy most is az első terhesség miatt ,hiába lesz negatív a teszt ,protokoll szerint kapni fogok. Ha ez is gyors szülés lesz ,akkor a baba is kap gyógyszert..

Ne idegeskedj. Semmi baj nem lesz 💪

2023. febr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális - e még a kérdés.

Első babánál nekem nem is csináltak ilyen vizsgálatot, teljesen egészséges a gyermek.


Második babámmal pozitív lett, én is nagyon aggódtam. Már a nőgyógyász írt fel antit, de utána is pozitív maradt.

Ezt szülés alatt jeleztem, akkor is kaptam infúzióban antibiotikumot, majd 4 óra elteltével megszületett a kicsi. Azt mondták, bőven elég az a dózis, a kicsi külön már nem fog kapni, megvizsgálták, semmi baja nem volt/lett. Már 1 éves.

2023. márc. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Közben megszültem a kisfiam. Nem adtak antibiotikumot vajúdás alatt, igaz, 3 órát töltöttem a szülőszobán, gyorsan meglett, 3 perces fájásokkal mentem be.

A kisfiam CRP értéke magas volt, így gyaníthatóan elkapta a streptococcust tőlem (évekkel ezelőtti kenetemből kimutatható volt, így biztosan hordozom), 5 napig antibiotikumot kapott, szerencsére nem lett nagyobb baj, a kórházból is időben távozhattunk, csak folytatni kellett a kúrát, és utolsó adag utáni napon volt egy kontroll vérvétel.

2023. márc. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!