Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Menjünk magánorvoshoz? Jobb...

Menjünk magánorvoshoz? Jobb mint a TB-s?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párom 12 hetes.

Eddig a körzeti nőgyógyásznál voltunk a párommal, sokan mondják miért nem fogadunk orvost? Mert fizessük a TB-t azért :D

Nade

Jobban megéri magánorvoshoz menni? Egy alkalom mennyibe kerül kb náluk? És hányszor kell menni általában? Még tanulok :)



2023. febr. 27. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem megérte. Mert biztonságban éreztem magam, tudtam hogy figyel ránk. Megnyugtatott.

Én itt a kórházba, sztk orvoshoz még rákszűrésre se megyek, mert gyalátatos stílusuk van, illetve nemtörődöm futószalag hozzáállásuk.


10-35 ezer között mozog egy alkalom. Nyilván nem mindegy h Nógrád VÁRmegye vagy Buda

Havonta 1 alkalommal jártam

2023. febr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha akartok mentek, ha nem, akkor nem. Államiban is ugyanúgy elvégzik a kötelező vizsgálatokat.

Orvost nem tudtok fogadni, annyi hogy ha magánba mentek, akkor mindig ugyan az az orvos fogja elvégezni a vizsgálatot, de utána nála nem szülhet a párod.

Az ár az nagyban függ, hogy hova valósiak vagytok. Nem mindegy hogy pest vagy borsod megye.

2023. febr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

“Mert fizessük a tb-t” FIZETJÜK, nem fizessük.


Nem tb vagy magán alapján dönt ilyenkor az ember, hanem az ellátás minősége és a pénztárcája alapján. Nincs egységes árlista sem, függően attól, hogy Bp, nagyváros vagy nagyon vidék, sztár orvos-e vagy valaki kevésbé ismert, az árak lehetnek nagyon változatosak. Én 2 éve alkalmanként 20 ezret fizettem. Jóval többször kellett menni, mint sztk-s körülmények között, cserébe az a negyed óra, 30 perc (mikor mennyi) tényleg az enyém volt, nem volt futószalag-rendszer és a fél napom sem ment rá a vizsgálatokra. Sztk-ba csak az első genetikai UH-ra mentem, ott úgy várattak 2 és fél órát, hogy kolléga vagyok és szaladtam (volna) vissza a rendelésemre (ami végül el is maradt, akkora volt a csúszás). Én úgy érzem, hogy kaptam valamit a pénzemért, de egy rossz sztk-s tapasztalatból vontam le a következtetést, nem tudom, hogy más szakembernél mi lett volna. Mindazonáltal sokszor olvastam már itt, hogy elégedettek voltak a tb-s ellátással, szülni úgyis az ügyeletesnél fogtok, ha nincs bajotok az ellátással, azért ne váltsatok, mert valaki szerint menőbb a magán.

2023. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Megérte,sőt nőgyógyász mondta hogy menjek mert neki vacak a gépe😅 istenhegyi klinikára mentünk és csomagot vettünk, az jó párszázwzer forint plusz spéci génteszt megint pár százezer. Viszont itt észrevették hogy cukros vagyok csak abból hogy bizsergett az ujjam hegye,közben sztk-ra is jártam ott kB semmit nem vettek komolyan. Fog a gyerek még millióba kerülni és ezen inkább nem spórolok ha megtehetjük.
2023. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez összetett kérdés.

Függ attól, hol éltek, bivalyröcsögén kétlem, hogy a legnaprakészebb a nőgyógyászati ellátás, de pl nagyobb városok sztk rendelői között vannak teljesen normálisak.

A baba szvsz vagy egészséges vagy nem. Nyilván az életmód sokat árthat neki, ha olyan, de egy normális életvitelű kismama hasában egy egészséges magzat nem lesz hirtelen beteg és genetikai problémás, akkor se, ha nem a Drága Menő Klinika vizsgálja, csak a helyi sztk. A kismamák sokszor az illúziót fizetik meg, hogy a színvonalasabb klinika garantálja a problémamentes terhességet, pedig nem. Vagy a kedvességet fizetik ki, mert az sztkban luxus.

Ha a családban volt valami komolyabb genetikai kórelőzmény lehet a magán utat választanám, a kötelező vizsgálatokon kívül is, mert akkor már felmerülhet valami probléma, amit az sztk rutin nem szúr ki.

Pénzben határ a csillagos ég, de tekintve, hogy Magyarországon rengeteg kötelező vizsgálat van, ezek magánutas ára szerintem minimum 500-750 ezer ft, de lehet még alá is lőttem az infláció miatt.

Döntsétek el, nektek melyik a komfortosabb, lehetnek hibrid megoldások is, pl sztk alapellátás, de genetikai vizsgálatok magán úton. Erre nincs szerintem egyértelmű igen/nem válasz.


(Én teljesen egészséges terhességet vittem végig 1 éve sztk alapon, egyedül a prena tesztet végeztettük el. Nem bántam meg.)

2023. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A tb-t fizetni nem lehetőség, hanem kötelező. A legtöbb ember fizeti, aki nem, azt idővel megbüntetik. Mégis sokan magánorvoshoz mennek inkább, mert általában alaposabb, normálisabban viselkednek az emberrel, gyorsabb, stb.

Ha a körzeti nőgyógyásszal nem vagytok elégedettek, akkor keressetek egy magánorvost. Ha elégedettek vagytok vele, akkor maradjatok. Ezt nem tudjuk mi eldönteni helyettetek. Ne a tb fizetése legyen a szempont, hanem az ellátás minősége.

2023. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Nekem már azért megérte magánba menni, mert ott betartják az időpontokat, illetve akkor.mentem, amikor nekem jó volt, nem akkor, amikor van szabad hely.

Nem 5 percet fordít a kismamára az orvos, hanem annyit, amennyi idő alatt rendesen meg tudja vizsgálni. Készségesen válaszol a kerdésekre, ami tb alapon nem mindig működik.

Nekem kicsit problémás volt a terhességem, eleinte 4 hetente, majd 3 hetente kellett mennem. Nekem még 12ezer volt egy alkalom 3 éve, de azóta gondolom emelkedett.

2023. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Én csak a genetikai uh-kra mentem magánba. Megjegyzem, egyik alkalommal ott is 5 perc volt összesen a vizsgálat, és 3-ból 2 alkalommal 25 percet vártam az időpontomhoz képest úgy, hogy én voltam az első páciense aznapra a doktornőnek.

Államiban sem kellett sokkal többet várakoznom, és itt nálunk mehettem mindig ugyanahhoz a nőgyógyászhoz. Legalábbis a 40. betöltött hétig, utána kellett a kórházba járni. Ott meg épp az volt, aki.

2023. febr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Változó. Van ahol jobb az állami. Magánban is kell várni nálunk. 12. heti uh-t magánban csinálta ugyanaz a doki, aki a 18. hetit, csak azt a szakrendelőben. Ugyanaz a minőség volt és nem volt bunkobb akkor se amikor nem fizettem. Ha gond van a terhességgel akkor inkább magánba menjen. Ha nincs gond és jól felszerelt a szakrendelő, jó orvossal, akkor mehet oda is nyugodtan.
2023. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Nekem ez a második terhességem,megint nem fogadtam orvost pedig a párom momdta.

Nekem nincs úgy szükségem rá sokszor elmész hozzá után meg elküld tb alapon vérvételre vagy uhra.!?

Magyarul kifizeted neki azt amit más majd megcsinál helyette akkor a tb orvos is megtudja nézni a leleteket...plusz rámegy még egy fél.napod :)

Viszont szülésznőm az lesz.

Nekrm ez a veleményem másnak más :)

2023. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!