Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor tippelnek születési...

Mikor tippelnek születési súlyt a magzatra?

Figyelt kérdés
Nálunk a terhesgondozáson nincs uh, Budapestre kell bejárni a 3 genetikai uh-ra (ahova inkább magánba járok). A nagyobb gyerekemmel havonta volt uh, ott 36. héten tippeltek súlyt, de most a 30-32. hetes uh lesz elvileg az utolsó. Akkor nagyon pontatlanul mondanak súlyt, nem? Érdemes a végén elmenni ezért még egy uh-ra? Csak azért érdekel ennyire a méret, mert az én oldalamon mindenki pici baba volt, a férjeméről meg mindenki óriás baba és jó lenne előre tudni, ha egy 4,5 kilós kis bálnát kell megszülni. :)
2023. jún. 9. 10:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnál (2019) egyáltalán nem mondtak sosem sulyt.

Lányomnál (2021) 30hetesen volt a genetikai, ott irtak a papírra.

Viszont 39+1-en voltam nst-n, ami nem lett jó. Elküldtek uh-ra. Ott a foki megsaccolta 2.2kg-nak. Hozzátette, hogy iszonyu kicsi, keszüljek fel, valószínü beteg. Ejjel az ideg hatására meg is indult a szülés, 39+2-n megszültem 3280g-al. Egészségesen. Szoval ennyit ér a becslés.

2023. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

30-32 hetesen a születési súlyt nem nagyon lehet megtippelni. Legfeljebb annyi gyanítható, hogy átlagostól kisebb vagy nagyobb lesz de ezt se lehet biztosra venni.

Szerintem érdemes elmenni még egy UH-ra 37-38 hetesen, nem csak a súly miatt. Ahova én jártam terhesgondozásra magánban ott csinált a doki UH-t. Aki államiba járt ott is csináltak UH-t. Ilyenkor méhlepény állapotát és magzatvíz mennyiségét szokták főleg nézni.

Nem értem miért kellett kivenni ezt az utolsó UH-t a "kötelező" vizsgálatokból.

2023. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Nem szoktak îgy..


Hanem az aktuális méretből lehet következtetni…


36 hetesen is van egy “kötelező” uh


De a 30 hetesből is lehet következtetni

2023. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Jah ha nem mondják me mg vannak kalkulátorok


Ac

Hc

Fl

Bpd kell hozzà

2023. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk pl 30-32hetesen van az utolsó "kötelező" uh. A 3.genetikai. utana már nem ultrahangoznak.
2023. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mivel úgyis magánba járunk, igazából annyi vizsgálatra megyünk, amennyire akarunk. Feleslegesen nem fizetnék ki 28 ezret, ha semmi értelme, de akkor lehet, hogy tényleg csinálunk még egyet 37. hét körül. Ha 30. héten megcsinálják a utolsó genetikait, akkor 2 hónapig semmi infó nem lesz a babáról, ami nekem ijesztő.

Köszi a kalkulátort is, nem is tudtam, hogy van ilyen, de rákeresek, ha nem mondanak súlyt.

2023. jún. 9. 10:48
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos eltoroltek az utolso UH-t, amire a nagyobbik gyermekeddel emlekszel. Mar csak a 30-32 hetes van. En elmennek maganba sulybecslesre. Az elso gyermekemnel a 41. heten befektettek, vizsgalat utan vereztem, ezert kuldtek csak el UH-ra, ahol ki tudtam harcolni egy sulybecslest a dokitol, mivel jeleztem neki, h egy 4-5 kg-os gyerekkel nem biztos h szivesen probalkoznek (sok medencefenek problemat olvastam nagy baba szulese utan, mehsullyedes, vegbelserv, es meg sok cifra tarsai, kozeli barati korben is, akik evek utan sem elnek teljes eletet ezek miatt). 4,5kg-ra becsultek, felajanlottak a csaszart, elfogadtam, 4,15kg-al szuletett, oriasi baba volt!


A masodikkal vagyok varandos, szeretnek termeszetes szulesre keszulni, de nem minden aron, ezert szeretnek majd sulybecslest kerni.


En sajnalom h eltoroltek ezt az opciot. A vedonom szerint azert, mert az anyak megijedtek.

2023. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk végig van ultrahang. De az orvos mindig hozzá teszi, hogy a vége felé már nagyon pontatlan tud lenni, de azért jó tudni kB. mekkora lesz.


Én szerettem tudni, és látni is mi a helyzet a babával.

2023. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem leendő születési súlyt nem tippeltek, csak az aktuálisat mondták.
2023. jún. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

Mi az hogy 4,5 kilós bálna?

A 4,5 kilós kislányomat nevetve megszültem a 3,7 kilós tesójához képest. Szülés után az 5. napon már vezettem...

Írd már be kérlek a Google-be hogy mi a normál születési súly tartomány...

2023. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!