Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor tippelnek születési...

Mikor tippelnek születési súlyt a magzatra?

Figyelt kérdés
Nálunk a terhesgondozáson nincs uh, Budapestre kell bejárni a 3 genetikai uh-ra (ahova inkább magánba járok). A nagyobb gyerekemmel havonta volt uh, ott 36. héten tippeltek súlyt, de most a 30-32. hetes uh lesz elvileg az utolsó. Akkor nagyon pontatlanul mondanak súlyt, nem? Érdemes a végén elmenni ezért még egy uh-ra? Csak azért érdekel ennyire a méret, mert az én oldalamon mindenki pici baba volt, a férjeméről meg mindenki óriás baba és jó lenne előre tudni, ha egy 4,5 kilós kis bálnát kell megszülni. :)
2023. jún. 9. 10:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nálam a dokim 35+2 napon becsülte a súlyt 2230 gr-ra,aznap este sürgősségi császárral megszületett 2210 grammal. Nálunk bejött a becsült érték.
2023. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nekem a lányommal végig havonta volt uh, ahol végigmértek rajta mindent. Most ez másik kórház, itt úgy kellene könyörögni személyesen, hogy a kötelező uh-ra adjanak időpontot...

#10 Nincs bajom a nagy babákkal, én megpróbálnám megszülni a 4,5 kilósat is és imádnám, ha kis husi lenne (ettől függetlenül szeretném tudni, hogy mekkora, ha van rá lehetőség). De még ha a normális tartományba is esik, a 4,5 kg-os egy nagy baba racionálisan is.

2023. jún. 9. 11:17
 13/21 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen felesleges ez a súly tippelés.Nem tudják rendesen megmérni,csak a kb méretekből tippel egyet a gép.De a magzat méreteit sem tudják pontosan megmérni,azt sem tudjuk mennyit hízik 1-2 hét alatt akár,így tökmindegy.Annyit lehet csak látni,hogy az átlaghoz képest kicsi,vagy esetleg nagy,vagy pont az átlag.De ez sem biztos,mert attól függ hogy fekszik mikor mérik.
2023. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem tudjak, de ezek szerint az orvosok se, hogy a baba sulya nem indok a csaszarra, mert nem ezen mulik. 152 centis, vekony nokent 4300 grammos babat szultem, termeszetesen. Egy nagyon pici repedesem lett, azt varrtak, de ennyi.

Nem ezeken mulik, hogy sikerul-e.

Elvileg engem is csaszarozni kellett volna, de szerencsere engem egy orvos se remisztgetett azzal, hogy nem fogom tudni megszulni. Ha igy tesznek, en is nagyon feltem volna a szulestol, az tuti.

2023. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem mértek soha súlyt államiba. Fogalmam sem volt, hogy kb mekkora gyerekre számítsak. Magánba mentünk 17. és a 26.héten, akkor ott mondták de ugye az még nagyon messze van a végső súlytól. Nekem valahogy nem is hiányzott, gondolom ha extrém méretű lett volna biztos szólnak vagy jobban megnézik.
2023. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
43%

Sztem pedig a nőnek is kéne beleszolasa legyen, hogyan szeretne szulni. Ha valaki termeszetesen akar megszulni egy nagynak becsult babat (de igazabol akarmekkorat), akkor legyen ra lehetosege, ahogy arra is legyen, hogy a csaszar mellett donthessen. Mert a szules fejben dol el, ha egy anya fel, a termeszetes szules nem lesz sikeres, sot traumakent elheti meg. Nem az a cel, hogy rossz elmenykent maradjon meg egy szules barkiben is, es a szulesi trauma legkevesbe sem a szulesi modtol fugg, hanem a banasmodtol, a kommunikaciotol. Belekenyszeriteni termeszetes szulesbe egy olyan not, aki fel egy nagy baba megszulesetol pont annyira rossz, mint komoly indok nelkul megcsaszarozni azt (erts.: nincs eletveszelyben senki), aki termeszetesen akar szulni.


En szemely szerint feltem a termeszetes szulestol, egy nagy baba megszuleset pedig nagyon kockazatosnak tartottam mindketto egeszsege szempontjabol. Ettol fuggetlenul elfogadom es becsulom azokat, akikben nincsenek ilyen felelmek. Szeretném, ha ez a fajta elfogadas oda-vissza mukodne, es nem csak egy jo utja lenne a szulesnek…

2023. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%

Az uh "súlymérés" fél kilót is tévedhet...

Uhn 4 kiló körülit mondtak, a szülésznő a hasam méretei alapján 3500 grammot, 3520 volt a gyerek.

2023. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

16-os, en speciel egyetertek azzal, hogy meg kene adni a lehetoseget a valasztasra allamiban is. Tehat ha valaki csaszart akar, oke, legyen ugy, o dolga.


De azzal nagyon nem ertek egyet, hogy olyan indokokkal irnak ki csaszart, ami nem indok. Legyen az az indok, hogy a kismama szeretne es ennyi. De ne remisztgessuk mar a noket, hogy nem tudnak termeszetesen szulni, szimplan a baba sulya miatt pl. Miert nem lehet szakszeru, nem 50 evvel ezelotti tudasanyag alapjan felvilagositast adni? Nekem pl tok szuper orvosom volt, persze maganban es az uj torvenyek miatt mar nem szulhettem nala, de mindent elmagyarazott, modernebb felfogasu. Igy kene ezt mindenhol.



Amugy meg nyilvan valamennyire en is feltem magatol a szulestol, szerintem kb mindenki, mert nem egy kellemes dolog. De ettol meg meg tudtam csinalni, szoval ez se feltetlenul igaz, hogyha fel valaki, nem fog mukodni. De, fog! Igazabol szerintem nagyon sokat ad a dologhoz a korhazban egy szuper szuleszno es/vagy dula. (Nalunk enegdelyezik a dulat, mint kiserot).


Na inkabb ezen mulik, mert ha bunkoznak a szulo novel a szakemberek es ugy beszelnek vele, mint a kutyaval, az az, ami rohadtul nem segit.

De ha tamogatjak, hiaba ott a felelem, ez szamit a legtobbet.

2023. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
#18 Off a saját kérdésemre, de neked a férjed helyett engedték a dúlát vagy mehettek mindketten? Nagyon szeretnék én is dúlával szülni, de nem akkor, ha a férjem nem lehet ott.
2023. jún. 9. 15:57
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsere mindketten bejohettek, de ez korhaz fuggo. Itt is csak nem olyan regota engedelyeztek (videk).
2023. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!