Genetikai ultrahang?

Figyelt kérdés

A héten megyek az első genetikai ultrahangra az Istenhegyi géndiagnosztikába és lenne egy pár kérdésem azokhoz az anyukákhoz/kismamákhoz akik szintén itt voltak.(nem tudom mennyire térnek el intézményenként ezek a dolgok)

Kombinàlt tesztem lesz és az első kérdésem az lenne, hogy az ultrahangra teli hólyaggal kell érkezni vagy ennek nincsen jelentősége?

Mennyi idő az ultrahang vizsgálat? Közben az orvos jelzi, ha valami nem oké vagy csak a legvégén?

A férjem bejöhet velem a vizsgálatra?

Elnézést a sok kérdésért, csak már izgatott vagyok és az oldalukon nem találtam ezekre vonatkozóan információkat.



#terhesség #Istenhegyi géndiagnosztika #Első genetikai vizsgálat
2023. aug. 9. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Igaz nem ott voltam,de az uh ra teli hólyaggal érdemes menni,de ugy meg lehet elküldenek pisilni mert nem látják jól a babát ha nagyon telt.

Max 20 perc szokottenni a vizsgálat mert utána már nem jó a babának,így nem huzzák el.

Ha ez magán akkor bemehet egyébként nem.szokták megengedni

Általában közben hallod ha valami nem.olyan mint kellene..

De egyébként nem egy bőszavúak sokszor annyit nem mondanak hogyinden rendben anyuka.

Remélem valamit tudtam segíteni :)

2023. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem ott voltam ugyan, de hasonló tapasztalataim vannak, mint az első válaszolónak.

Magánban apukát (vagy nálam pl. mamát) beengedik, bár nekem sima nőgyógyász is mindig megkérdezte, mikor az ultrahanghoz értünk, hogy apuka elkísért-e, mert akkor arra az időre behívhatom.

Az eredmény viszont egyértelmű volt, nekem a szonográfus mindig hozzáfűzte, hogy "ez is rendben van", ahogy sorolta a dolgokat, illetve a második genetikain mondta, hogy a vesetágulatot mutassam meg genetikusnak a biztonság kedvéért.

De ha nem mond egyértelműen bajt, akkor vélhetően nincs is, arra kell ilyenkor nagyon figyelni, hogy milyen vastag a tarkóredő és látszik-e az orrcsont.

A hólyagomra én sosem figyeltem, de egyszer sem mondták, hogy baj lenne, hogy üres, és pisilni sem küdtek ki... szóval biztos van optimális állapot, de azért megoldják szerintem szinte mindig.

Kívánom, hogy minden rendben legyen nálatok is! :)

2023. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ott voltam

Direkt kérték hogy teli hólyaggal menjek. Doki meg is dicsért hogy szót fogadtam és így szépen lát mindent.

Uh vizsgálat 20 perc, az orvos közben mindent mond, hogy mit látunk, az utolsó ujjacskáig. Természetesen apuka is bent lehet.

A vizsgálatról kapsz felvételt és több képet a babáról.

2023. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!😊
2023. aug. 9. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!