Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhesség alatt végig jártatok...

Terhesség alatt végig jártatok a védőnőhöz? Megtehetem, hogy az utolsó hónapban már nem megyek?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok, eddig minden reménység szerint minden rendben. 35.hétre van még időpontom, oda elmegyek természetesen, de szerintem utána már felesleges.

Egyrészt második baba, tudom mire/mikre kell figyelni. Másrészt a vérnyomás+súlyméréden kívül semmit sem csinál.

36-37.héttől meg úgyis kell majd a kórházba járnom ctg-re, ahol szintén megmérik a vérnyomást minden alkalommal.

(Ezidàig minden hónapban voltam nála, tehát kb 7-8. alkalom lesz a végére.)


2023. szept. 16. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 35.héten kapsz időpontot mondjuk a 37.hétre, hívd fel, hogy már nem mész, nehezen viseled magad. Ha akarja, menjen el ő.De úgy se fog.
2023. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szóval akkor lehet. Köszönöm 1-es. Szerintem így fogok tenni. Már alapból a súlyméréshez sincs cérnám.. csak azért. Én is tudom/látom mi a helyzet.

De ahogy első után, most is le fog menni, csak idegesitenek a megjegyzései. 🙄

2023. szept. 16. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Ohh, en is igy csinaltam, ahogy az elso.

Csak nalunk inkabb tenyleg kijott a vedono 🤣

Mondjuk nekem nincs bajom vele, csak eleg messze van tolunk, a vegere mar nem birtam annyit utazni, foleg, mert 5 percenkent tenyleg pisilnem kellett, autonk meg akkor meg nem volt.

2023. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Mi bajod a vérnyomás és súlyméréssel? A terhesség végén a hirtelen súlynövekedés és a magas vérnyomás stoxémia jele lehet, én nem hanyagolnám csak azért, mert nem akarsz szembesülni a számokkal.

Én se akartam, de elmentem védőnőhöz, mert ez a dolga.

2023. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

A védőnői szolgálat teljesen felesleges, külföldön nincs is. Elmentem mert kötelező, de van mérlegem, vérnyomás, cukormerő... sok újdonságot nem tudott mondani.

A toxémiát sem a védőnők szokták észrevenni.

2023. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4#! Az hogy idegesit, mert felesleges. Nekem is van mérlegem, vérnyomásmérőm. (Amivel egyébként se az első, se amásodik babánál eddig semmi baj sem volt)

Ugyanannyit híztam, szinte hétre pontosan mint először..és akkor nem volt toxémiám. A cukrom több mint tökéletes..és ha ez nem lenne elég, a 36.héttől szerintem bőven kimerítő a kórházba járkálni heti rendszerességgel. Még épphogycsak vizesedni is elkezdtem, baba pedig az orvos szerint rendben fejlődik.

Azt gondolom, hogy a 35-36.hét utàn tökéletesen elég a kórházi gondozás. Úgyis szólnak ha baj van, észre fogják remélhetőleg venni-ahogy én is. Amennyiben nem, akkor nem hiszem hogy a védőnő élesebb látással van megáldva, éd hamarabb kiszúrja.

2023. szept. 17. 11:01
 7/10 A kérdező kommentje:
Vizesedéshez annyit, hogy látszani még nem is látszik.. tegnap mikor úgy aludtam el, hogy lógott a kézfejem, akkor vettem észre.. de látszatra semmi. Én is azt hiszem ha baj van, nem a védőnő fog megmenteni.
2023. szept. 17. 11:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5ös, nálam pont a védőnő vette észre, mikor a dokim hazaküldött a tüneteimmel. Telefonon beszéltünk, behívott, és ő hívta a mentőt is. Ha nincs, lehet már nem lennénk itt.
2023. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Itt nem a védőnő volt az ész, hanem az orvos a feleőtlen! Magadtól is ki hívhattad volna a mentőt, felesleges kör volt a védőnő.
2023. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Megteheted, szerintem is felesleges az egész védőnői dolog.

Én kétszer voltam nála egész terhesség alatt, megmondtam neki, hogy vérnyomást, súlyt itthon is tudok mérni, a vizelettesztet is el tudom végezni.

Nem tetszett neki, de végül ráhagyta. Aztán kijött még ő egyszer, de vegig uhumoztam neg ahamoztam, totál érdektelenül. A hátam közepére se kívánom, annyira felesleges, amit csinál.

2023. szept. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!