Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terminusnapot csak a 12....

A terminusnapot csak a 12. heti ultrahang után írják be a kiskönyvbe?

Figyelt kérdés
Rögtön az ultrahang alkalmával, vagy majd csak utána pár nappal? Azért kérdezem, mert nem az orvosom fogja csinálni sajnos a 12. heti genetikai uh-t, viszont szeretném, hogy ő számolja ki a terminus napját.

2023. okt. 13. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az fogja kiszámolni is és beírni is, aki a genetikai vizsgálatot csinálja. , a méretei alapján.

De a szülés a 38.hét és 42. Hét között bármikor normális, de még az előtt is történhet, úgyhogy tökmindegy ki számolja ki, nincs rá semmi garancia hogy aznap szuletik majd.

2023. okt. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez eléggé helyfüggő lehet amúgy, ki mit ír abba a kiskönyvbe. Nekem magán terhesgondozáson a szonográfus rá sem nézett a kiskönyvre, megkaptam a leletet, amin rajta volt a menzesz szerinti és a méret alapján számolt terminus (5 nappal nagyobb a magzat), aztán az orvos beírta a menzesz szerintit a kiskönyvbe, mert azt mondta, ők csak akkor szoktak változtatni rajta, ha legalább 1 hét a különbség. Én meg őszintén örültem, mert így "nyertünk" 5 napot.
2023. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem még kiskönyvem sem volt mikor gentokai uh ra mentem így az orvosom töltötte ki.
2023. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem pl a kiskönyvembe nem írtak a genetikain. Külöl leletet adtak.

A kiírt napot pl nekem mind a 2 terhességnél a védőnő írta be a kiskönyvbe

2023. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a genetikain nem írták be, csak leletet adtak és a lelet alapján írta be a saját orvosom a kiskönyvbe.
2023. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sem írtak genetikai uh-on semmit. Második babámat várom és mindkétszer a gondozó orvosom (eltérőek) írták be a terminus végét/várható szülési dátumot.

Genetikára egyébként szintén magán úton mentem, ennek ellenére nem foglalkoznak a kiskönyvvel, az ott nem érdekes. Ha megvan az uh leleted, viszed az orvosodhoz és ő majd beírja.

Egyébként nekem most másodjára csak a 19.hét után írta be.🤷🏻‍♀️

2023. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a genetikain soha semmit nem írtak a kiskönyvbe, leletet kaptam. Azzal aztán mentem a nőgyógyászhoz és ő írt a könyvbe kizárólag illetve a védőnő .
2023. okt. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!