Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhesség megállapítás...

A terhesség megállapítás során mért aktuális terhességi kor befolyásolja a terminus napot?

Figyelt kérdés
Vagy csak az utolsó menzesz és a 12. heti genetikai uh számít?

2023. okt. 13. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Amikor először mész dokihoz élő terhességgel, akkor is megad egy becsült dátumot a szülésre, ezt korrigálja a 12. heti ultrahang után.
2023. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam először dokinál élő terhességgel és nem adott meg becsült dátumot a szülésre. Ilyenkor mi van?
2023. okt. 13. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a genetikai után adták meg a szülés várható időpontját.
2023. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ki tudod szamolni, utolsó menstruáció alapján, az lesz a 4. hét, szülés pedig 37.-40. hét között van, szerintem 40.-nel számolnak.
2023. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A szülés várható idejét az úgynevezett Naegele-módszerrel kalkulálják ki (az utolsó menstruáció első napja +1 év, -3 hónap, +7 nap). Mivel ez a számítás szabályos, 28 napos ciklust feltételez, a várandósság alatt bizonyos körülményeket (ciklus hossza, baba fejlettsége, első magzatmozgás ideje, stb.) figyelembe véve módosíthatják a dátumot. A huszadik hétig a baba mérete is informatív, utána már kevésbé, hiszen születnek időre kétkilós és négykilós gyermekek is."

Nekem ez alapján számolták, majd a 12.hetes genetikain 2 nappal későbbre mondták...Utána már egyedileg nőnek a magzatok.

2023. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez a Naegele módszer is olyan béna, a hónapok nem egyforma hosszúak, ott a szökőév... De pár napon nem múlik semmi. Az én orvosom csak akkor korrigál uh alapján, ha legalább 1 hét az eltérés.
2023. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A 12. heti genetikain szoktak megbecsulni, elotte nem annyira, de ugy latom, hogy elofordult ez a variacio is.


De a mervado a genetikai.

2023. okt. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem adott először becsült dátumot. Kérdezték mikor volt az utolsó menzesz, méret alapján 1-2 nap eltérés volt.

Mikor a 12 hetesre mentem akkor mondták és írták be a kiskönyvbe a kiírt dátumot. Az elso terhességemnel és most is így volt

2023. okt. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!