Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A terhességmegállapítás...

A terhességmegállapítás ultrahang után a 12. UH a következő? Olyan messze van. És annyi rosszat hall az ember, hogy a 12. hétig nagy esély van a vetélésre. Azt hittem, többször fognak ellenőrizni.

Figyelt kérdés
nov. 23. 10:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Igen, aztán a 20 majd a 30 hét körül.
nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem indokolt, ami nem életképes nagy eséllyel elmegy addigra, az ellen nem tehetnek semmit.
nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális mederben halad a terhesség akkor igen. Én 8.héten voltam először, aztán visszahívtak a 10.héten megerősítésre. Utána 12, 24, 32héten van. Mindig messzinek fog tűnni a következő. Erre van a babamozi, mi a köztes időben elmentünk. 17.héten a neme miatt, a 27.héten simán kíváncsiságból, akkor már van rajta zsír, szépen látszanak a vonásai és még belefér a képbe mindene.
nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Allamiban igen, de maganba elmehetsz egy plusz uh-ra, ha kivancsi vagy.


De ha vetelesrol van szo az elso trimeszterben, akkor tokmindegy hanyszor nezik uh-val, nem ezen mulik, elhiheted. Ha verzel vagy akarmi bajod van, ugyis azonnal be kell menned a korhazba.

nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, de nem azon múlik, hogy hányszor mész vizsgálatra.

Én augusztus 15-en voltam az első vizsgálaton 7+3 naposan, utána a 12 hetes az szeptember 28-an volt (kicentizve az utolsó napon).

Szivhangfigyelon hallgattam néha a picit.

De maganba tud menni az ember akár hetente is, ha megteheti, bár egyébként abszolút nem indokolt a rengeteg vizsgálat.

nov. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is meg voltam lepve, de kihasználtam a köztes időt, hogy ne parázzak, pihenjek, jókat egyek, ilyenek. Mondta a védőnő, hogy fognak még eleget macerálni, ne sürgessem. Egyébként meg baromi gyorsan elrepül az idő.
nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az UH nem akadályozza meg a vetélést.
nov. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk itt finnországban van egy a védőnőnél, de ott 95% hogy csak szívhangot néznek a 8-9. héten, uh nincs. Majd 12 hetesen ultrahang, a következő 20-24. hét között. 2 uh van összesen, azt mondják, ha ezeken rendben van minden, akkor felesleges hetente nézegetni. Igazuk van.
nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Magánba havonta van terhesgondozás. Lányomnál az első trimeszterbe államiba jártam még annak idején ehhez a dokihoz,ő a 6 hét után a 9-re visszahív mindenkit még egyszer TB alapon is. Úgyhogy úgy volt,hogy 6 hét,9 hét,12 genetikai. Utána 16,20 genetikai,24-25,30,34. Valahogy így volt,de már nem teljesen emlékszem. Bár igaz,hogy nálunk gond is alakult a felénél,kórház is felmerült,korábban is jött. Viszont a problémamentes várandósságnál is így járnak az ismerőseim magánba. Az egyik ismimnek ez volt a szerencséje,mert nem volt tünet és így vették észre,hogy tölcséresedett,kinyílt a belső méhszáj,és 20 mm alá rövidült már a 19 héten. Most 10+2 vagyok,most is 6 hét,9 hét volt eddig UH. Egyébként az is igaz,hogy kérdező,hogy ez bizony semmit sem akadályoz meg. Hány hetesen voltál?
nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pl jövő héten megyek az első UH-ra, de inkább félek tőle, ha rajtam múlna 12. héten mennék először, mert akkor már azért biztosabb a dolog. Addig meg hiába megy az ember akár hetente, ahogy írták a vetélést nem akadályozza meg, viszont izgulhatsz mindig előtte mi lesz. Egyébként régen is a terhességek 90%ából egészséges baba született, pedig ultrahang se volt
nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!