Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ez elég indok, hogy a nőgyógyá...

Ez elég indok, hogy a nőgyógyász kiírjon táppénzre?

Figyelt kérdés
Vegyszerekkel dolgozom, napi 10 km séta az út a munkahelyemre + busz+ vonat. Már kezd nagyon megterhelni. 16 hetes kismama vagyok. A nagyapám cukorbeteg, magas a koleszterinje,magasvérnyomásos, rákkal küzd, nagyanyám is rákkal küzd, anyámnak magas a vérnyomása szintén.
dec. 15. 05:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a rokonok betegségei hogy jönnek ide, az nem érdekli a nőgyógyászt. Amúgy ad ajánlást, ha kéred. Semmit se kell mondanod. Azzal az ajánlással meg kiír a háziorvos.
dec. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

A vegyszerekkel való munka kockázatát a foglalkozás egészségügyi orvos feladatköre megítélni, az meg hogy hány kmre van a munkahelyed, illetve hogy az ükanyád láb körme benövésre hajlamos-e, az irreleváns. :-)


Egyébként a magyar gyakorlat az, hogy elég megkérni a legtöbb nőgyógyászt, hogy írjon ki. Elméletileg a táppénz veszélyeztetett terhesség esetén jár, pl. vérzés, cukorbetegség, magasvérnyomás, stb esetén.

dec. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

"Vegyszerekkel dolgozom, napi 10 km séta az út a munkahelyemre + busz+ vonat"


Ettől nem leszel veszélyeztetett terhes. Erre való a mhnkahelyen a könnyített munkakör. Amúgy mókás a 10km séta munkahelyre, az ugyanis kb 2 óra gyaloglás jelent

dec. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
75%
Csatlakozom a kettes válaszolóhoz. Ráadásul annyira írnak ki kérésre, hogy tőlem az orvos is megkérdezte az első trimeszterben, hogy megyek-e táppénzre, mert akkor kiír. (Nem voltam veszélyeztetett, nem voltam rosszul, irodai munka, semmi megterhelő). Nem tudom ki lepődött meg jobban, én, aki nem gondoltam volna, hogy "csak úgy bemondásra" kiírnak, mert eszembe sem jutott tp-re menni. Vagy az orvos amikor mondtam, hogy nem, dolgozni szeretnék 36hétig, ha semmi sem indokolja az otthonmaradást. Sokan mennek táppénzre terhesen ok nélkül. Elvileg a veszélyeztetett kismamákat írják csak ki, akinek a munkaköre nem alkalmas terheseknek annak ha jól tudom másik munkakört kell felajánlani első körben, ha nincs akkor sem táppénzt kap, mert nem beteg (ezt majd valaki biztos tudja, mi az. Annyira nem vagyok benne jártas).
dec. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

4!


Könnyített munkakornek hívják. Ha nem tud ilyet felajanlqni a munkáltató, akkor a kismamát fel kell menteni q munkamegosztás alól és erre az idoszakra az alapberet kell fizetni

dec. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem
dec. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%
Pont azt akartam írni amit a 4es, tőlem az összes orvosnak, sőt még a védőnőnek is az volt a kérdése, hogy táppénz? Pedig mondtam, hogy home officeban vagyok, nagyon lightos a munkám, szerintem ha táppénzen lennék kevesebbet pihennék :D
dec. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
41%

tessék megtanulni: ha semmi bajod, nincs táppénz.

Munkaköröd a magzat miatt nem tölthető be, akkor üzemorvos, felmentés, alapbér.

dec. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
39%
Nem értem miért kellett amúgy lepontozni, az én háziorvosom pl olyan hogy ha felhívod ok nélkül is kiír táppénzre, de sztem sok ilyen van
dec. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
42%
9, azért, mert ettől még csalsz.
dec. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!