Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Túl sok magzatvíz ultrahangos...

Túl sok magzatvíz ultrahangos ellenőrzése mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
A 30. heti genetikai ultrahangon az átlagosnál több magzatvizet állapítottak meg. Ennek kiderítésére másnap megcsináltattak velem egy jó drága vérvételt, ami több dolgot mért (parvo vírus, ellenanyag) amin természetesen nem találtak semmit (vércukor is rendben). 3 hét múlva ismét meg akarja nézetni a nőgyógyász, rendszeres ultrahang kontrollt írt a leletre. Szerintetek ugyanannyit fizetek majd, mint egy normál genetikai ultrahangért? (A baba testrészeit nem hiszem, hogy újramérik, szóval indokolatlan lenne kifizetnem újra a teljes genetikai ultrahang árát). A klinika ügyfélszolgálata nem tudott segíteni, hogy ez minek számít. Nem szívesen fizetnék ugyanannyit, hiszen nem indokolt a teljes vizsgálat, csak a magzatvíz mennyiségét nézik meg. Ti mit tennétek? Nyilván amikor eldöntöttem, hogy magánban csináltatok vizsgálatokat, a biztonság és a kényelem érdekében tettem (a helyi SZTK-val nincsenek jó tapasztalataim), de egyre inkább úgy érzem, hogy a vizsgálatok egy része pénzkidobás.

#ultrahang #magzatvíz #genetika #polihidramnion #átlagosnál
febr. 18. 07:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Inkább lehúzás. Látják, kiről lehet.
febr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én dokimnál 28 ezer forint és sima terhesgondozás ára ez (ultrahanggal) Budapesten. Minden vizsgálatnál nézett nekem magzatvíz mennyiséget, flowmetriát.


Genetikai UH ha jól tudom jóval drágább, de én a genetikaikat mindig a kórházban csináltattam ingyen, ahol szültem. (Ugyanaz az orvos végezte, aki magánban is csinálta volna).

febr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem meg ez emberfüggő,orvosa válogatja. Van aki simán elkéri hetente is,heti 2x is a teljes díjat egy kontrollvizsgálatért. Az első terhességemnél volt kontroll vizsgálat méhszáj probléma és gyulladás miatt,2 hét múlva rám nézett újra. Úgy készültem,hogy akkor a teljes terhesgondozás díja ugyanúgy,mindent lemért amúgy szinte ugyanúgy,megnézte a picit is azért,ennek ellenére ezer ft-ot kért el. :D Amikor megláttam a recepción,hogy mennyit kell elnevettem magam. De ő mindig ilyen volt mindenbe,TB-en is jártam már nála,ő ott is ilyen emberi,ezer éve a meddőségi kivizsgálást is nála csináltam,volt hogy a levett kenethez megnézte UH-n gyors,hogy van-e peteérés akkor,ilyesmi,és nem kérte el az UH árát például csak a kenetet. Most nem tudom,most is hozzá járok a másodikkal,de szerencsére még nem volt problémám ami miatt kell kontroll,hogy változott-e ebben.

Szerintem készülj úgy,hogy elkéri aztán majd kiderül. De szerintem pofátlanság lenne elkérnie..

febr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%

"De szerintem pofátlanság lenne elkérnie.."


Miert? Elvégzi azt, amit kell, nyilván nem ingyen áldozza fel az idejét.

febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
4# Nekem pofátlanság,ha 1 percre megnézi a magzatvizet meg max a szívhangot,se mérés,se terhesgondozás,semmi nem történik pluszba,de elkér 30 ezret. Ne viccelj már... Rám áldozza az idejét a terhesgondozáson igen,átbeszélünk mindent,mindent lemér,de egy kontrollon azt ellenőrzik amit kell általában. Neked ez ugyanannyira jön ki? Jó üzleti érzéked van. :D
febr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem pofátlanság,ha 1 percre megnézi a magzatvizet meg max a szívhangot,se mérés,se terhesgondozás,semmi nem történik pluszba,de elkér 30 ezret"


Neked pofátlanság, neki meg joga van elkerni. Dolgozik. Nem oraberben van megallapitva a szolgáltatás ára, hanem az adott vizsgálatnak van ára. Nem kötelező a maganorvos amúgy.

febr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
6# Jól van 6-os értem,hogy te is nyerészkedő típus vagy,de hidd el nem mindenki ilyen. Általában fel van mindenhol tüntetve,hogy mennyi a KONTROLL ára,ha ő ennek ellenére az 1 percért elkéri a teljes összeget úgy,hogy nem kapom meg azt a szolgáltatást,az pofátlanság és lehúzás. Nem kötelező,ki is fizetem,de olyan embert választottam,aki emberként viselkedik. :) Neki 100 ezreket is kifizetnék hetente,ha szükséges lenne,de szerencsére normális. Ez van. Joga van elkérni én meg akkor kérem szépen a teljes szolgáltatást azért a pénzért,mert én meg fizetek.
febr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Pl [link]


"Terhesgondozás

49 000 Ft

Szülészeti ultrahang plusz flowmetria

29 000 Ft"


Nincs ott, hogy 3 perc vagy 33 perc időraforditas.

febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem vagyok nyereszkwdo típus. Értelmes típus vagyok, aki képes különbséget tenni az oraber és a szabott ár között.
febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem a perc a lényeg,ne ezen lovagolj. Azt csak odaírtam,hogy egy perces vizsgálat. Nincs gond a teljes árral,de akkor igen is a teljes szolgáltatást kérem,ami azért árért jár. Itt is a flowmetria 29 ezer a terhesgondozással szemben. De ha elkéri a 49 ezret úgy,hogy csak fowmetria lesz,de semmi más ami a terhesgondozáshoz kellene,akkor pofátlan.
febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!