Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Túl sok magzatvíz ultrahangos...

Túl sok magzatvíz ultrahangos ellenőrzése mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
A 30. heti genetikai ultrahangon az átlagosnál több magzatvizet állapítottak meg. Ennek kiderítésére másnap megcsináltattak velem egy jó drága vérvételt, ami több dolgot mért (parvo vírus, ellenanyag) amin természetesen nem találtak semmit (vércukor is rendben). 3 hét múlva ismét meg akarja nézetni a nőgyógyász, rendszeres ultrahang kontrollt írt a leletre. Szerintetek ugyanannyit fizetek majd, mint egy normál genetikai ultrahangért? (A baba testrészeit nem hiszem, hogy újramérik, szóval indokolatlan lenne kifizetnem újra a teljes genetikai ultrahang árát). A klinika ügyfélszolgálata nem tudott segíteni, hogy ez minek számít. Nem szívesen fizetnék ugyanannyit, hiszen nem indokolt a teljes vizsgálat, csak a magzatvíz mennyiségét nézik meg. Ti mit tennétek? Nyilván amikor eldöntöttem, hogy magánban csináltatok vizsgálatokat, a biztonság és a kényelem érdekében tettem (a helyi SZTK-val nincsenek jó tapasztalataim), de egyre inkább úgy érzem, hogy a vizsgálatok egy része pénzkidobás.

#ultrahang #magzatvíz #genetika #polihidramnion #átlagosnál
febr. 18. 07:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha te bemész magánkórházba szülni,de ott közlik,hogy csak egy UH lesz,semmi több,mehetsz máshova szülni,de elkérik a 1,5 milliót,mert hát joguk van hozzá,ez a díja. Akkor szerinted ez normális? :D Nyilván fura hasonlat,de akkor gondolom ez is jogos.
febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Te emelted ki az egy percet, de ne zavarjon. A kérdező nagylány, fizetéskor el tudja mondani, hogy uh volt vagy terhesgondozas.
febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12# De nem erre van a hangsúly,csak ezen kezdtél el lovagolni itt. Nálunk az orvos írja rá a papírra,hogy mi történt vagy miért kér el pénzt,tehát a recepción az alapján fizetek,nem bemondásra. Érdekes is lenne. :D
febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

"Ha te bemész magánkórházba szülni,de ott közlik,hogy csak egy UH lesz,semmi több,mehetsz máshova szülni,de elkérik a 1,5 milliót,mert hát joguk van hozzá,ez a díja. "


Te biztos érted mit akarsz mondani. Ha szülni mész, és ott szülsz, azért fizetsz. Ha nem ott szülsz, csak uh készül, akkor az uh-ert fizet

febr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"De nem erre van a hangsúly,csak ezen kezdtél el lovagolni itt"



Hja, valoban:


"56%

4# Nekem pofátlanság,ha 1 percre megnézi a magzatvizet"


"Általában fel van mindenhol tüntetve,hogy mennyi a KONTROLL ára,ha ő ennek ellenére az 1 percért elkéri a teljes összeget..."

febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%
Olvasd el újra. Magzatvizet egy perc megnézni,de nem a percen van a lényeg,hanem azon ami történik az alatt az egy perc alatt. Ha egy perc alatt megvan a terhesgondozás,akkor korrekt a teljes összeg is. Érted? Atya ég,na jó,tovább állok. Van egy szint ami alá nem vagyok hajlandó menni és ez már az. :D
febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%
A hasonlat pedig arról szólt,hogy elmész,csinálnak egy adott minimális vizsgálatot,de árban többet kérnek el,mint amit kellene. No,mindegy.
febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%

Manapság, ha az ember teherbe esik félig-meddig tudja mire számíthat az egészségügyben mármint:

- az állami egésszségügy szar, túlterhelt és költséghatékony.

- a magán egészségűgy jobb, de drága és időnként pénzlehúzós is.


Sokszor már nem lehet eldönteni, hogy egy vizsgálat valóban szükséges-e, mert az államiban nem akarják elvégezni, a magánban meg azt mondják, hogy kell.


Én egyébként betegen születtem, szóval bármennyivel le lehetne húzni terhesség alatt. Ha lehúzás, ha nem, én kifizetném inkább.

febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nálunk pedig kevesebb magzatvizet mértek a genetikain, így 2 hét múlva visszahívott kontrollra, ami ingyenes volt, csak a vizet nezte. Ilyen is van, mi is meglepődtünk, de szerintem egészen biztos, hogy ha nem is ingyenes, de nem kell a rendes genetikai vizsgálatos ultrahangot kifizetni!

febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!