Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Daedelon kúp segíthet -e,...

Anneee25 kérdése:

Daedelon kúp segíthet -e, hogy ne hányjam ki a cukor szirupot?

Figyelt kérdés

Terheléses cukor vizsgálatra megyek.

Nagyon félek, mert émelygős vagyok, és félek hogy kihányom a tömény cukrot. Orvosom azt javasolta,vegyek be egy daedelon kúpot. Segíthet? Más csinálta már így?



febr. 20. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Én azért nem ajánlom, mert lecsaphatja a vérnyomást, és álmosságot okoz. Nem szerencsés, ha az ember nem otthon fekszik, vagy nyugiban ül órákat egy kocsiban. Vigyél citromlevet, és azt tedd bele. Így olyan lesz mint egy limonádé. Végighánytam s terhességeimet, de egyáltalán nem hánytatott ez a lötty.
febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Alapjáraton sem ajánlják terhesen egyébként ezt,érdekes a dokid. Én is végighánytam az elsőt,de ez bennem maradt. Nem kell parázni ettől,semmi extra,gyerek megissza és bent tartja.
febr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
2# vagyok. Egyébként ha kihánynád,akkor vagy megismétlik vagy lesz más alternatíva. Nem kell félni ettől.
febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Terhesség alatt csak akkor ajánlják a dedalont, ha több az előnye, mint amennyi kockázattal járhat. Nagyfokú vészes hányás esetében, amikor fentáll a kiszáradás veszélye. Ilyen vizsgálat miatt viszont tuti felesleges.
febr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Felesleges. Nem csinál a daedalon bajt, de nem fogja lenntartani a lottyot ha az ki akar jönni. Valószínűleg placebo lenne, de akkor inkább próbálj valami homeopátiás "gyógyszert".


Amúgy nagyon hányós kismamáknál szokott ez gondot jelenteni. Sokkal rosszabb híre van az ogttnek, mint amilyen valójában. Az én baráti körömben a nők többsége nemhogy nem hányt, de még teljesen ihatónak is tartotta. :-)

febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem engedik, hogy citromot tegyél bele? A mi kórházunkba lehetett így is sz*r íze volt, de elviselhetöbb. Nem tudom rád hogy hat a daedalon én konkrétan beájulok tőle nyálcsorgatva. Az nem lenne jó addig míg vársz. Ha kihányod megismétlik. Én gyors leküldtem a löttyöt és lenyeltem az öklendezésem. Majd reménykedtem, hogy benn marad és benn maradt.
febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Ne legyél ennyire finnyás, annyira nem rossz az a lötyi. Egyszer ki lehet bírni ám.
febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia, én kaptam bele citromlét (synlab) és úgy ittam, úgy nem lettem rosszul tőle.
febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3-as válaszra: pontosan. Belőlem visszajött, ahogy leért jött vissza. Szóltam nyilván a nővérnek, aki vette a vért, annyit mondott, hogy majd megismételjük pár nap múlva. Szóltam az orvosomnak is, 3 nap múlva ismétlés, mert van akinek az első visszajön, de másodjára semmi gond. Megint visszajött. Ezen a ponton azt mondta, nem "kínoz" tovább, befektet cukorprofilra 🤷🏼‍♀️. Ami annyit jelentett, hogy reggel bementem éhgyomorra, vérvétel. Reggeli, x időnként cukormérés, minden étkezés előtt, meg utána megadott idővel mérések... Másnap reggel még mértek egy újabb éhgyomrit. Aztán ránézett az orvos a számokra, minden jó volt, hazamehettem. De a biztonság kedvéért otthon is méregettem (nem volt kötelező, csak javasolta). Nem volt gond a cukrommal.
febr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mashol is a citromlevet javasoljàk, ki lehet bírni.

Amugy pedig a tablettàt veszik be a kúpot nem. Az màshova megy

febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!