Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnői tanácsadásra hogyan...

Védőnői tanácsadásra hogyan jelentkeztetek be?

Figyelt kérdés
Első kisbabánkat várjuk és mennem kell tanácsadásra hamarosan. Érdeklődni szeretnék, hogy ti spontán személyesen kerestétek fel első alkalommal is már a védőnői szolgálatot, vagy telefonáltatok központi számra és időpontot kértetek? Mi a "szokás"? Illetve előbb a háziorvoshoz menjek vagy a védőnőhöz? Semmilyen információt nem kaptam ezzel kapcsolatban és ismerőstől sem tudom megkérdezni...Előre is köszönöm! Egy tapasztalatlan kismama :)

febr. 26. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Kikerestem googleban mit kell hívni, felhívtam, bemutatkoztam, elmondtam mi a helyzet, beszéltünk meg időpontot és bementem hozzá.
febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Háziorvosnál sosem voltam terhesen.

Védőnőt pedig telefonon felhívtam. Tudtam a nevét, googlén rákerestem a számára és ennyi. Elmondtam hol tartok a terhességben, ő meg adott időpontot.

febr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Én előbb a vedonohoz mentem. Ugye ő adja a kiskönyvet, amiben egy oldalt a haziorvosnak is ki kell töltenie, így utána mentem csak háziorvoshoz.

#1

febr. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem olyan bonyolult. Felhívtam a kerületi központi számot munkaidőben. Megmondtam a címem, megmondták, kihez tartozom és mivel pont ott volt, telefonhoz adták. Kértem egy időpontot hozzá. Ha nem lett volna ott, gondolom, megmondják a nevét, a számát és hogy mikor hívhatom.
febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszaitokat! :)
febr. 26. 15:25
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Én is googleban kerestem ki kihez tartozok, a nőgyógyászom mondta terhességmegállapítás után, hogy hívjam fel, kaptam időpontot és odamentem
febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

A település honlapján megtalálható az összes védőnő telefonszáma. Felhívtam a lakhelyemhez tartozót, elmondtam mi a helyzet és egyeztettünk egy időpontot, ennyi.

Tőle kérdezd meg, hogy mi a helyi szokás, mert ez településenként eltérő lehet. Valakinek pl. a laborbeutaló a kiskönyv, valahol a háziorvos ír beutalót, megint máshol a védőnőnél is van háziorvos által lepecsételt beutaló, kiadja ő... Mindent eltud mondani, mikor hova kell menni, mi a rendszer.

febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Először elmentem a nőgyógyászhoz aki megállapította hogy van szívhang majd adott egy papírt amivel a védőnőhöz kellett menni.

Én elmentem a rendelőhöz (tőlünk kb. 400 m) felírtam a telszámot és felhívtam.

Védőnő után a 10. hét körül mentem a háziorvoshoz.

febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

[link]


Itt a címed alapján megnézed kihez tartozol. Van telefonszám és felhívod megbeszélitek mikor menj.


Kiskönyv után kell a háziorvos aki kitölti a saját részét benne.

febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát vidéken lehet , hogy csak úgy be lehet állítani (ezt most nem bántàskèpp írom) de hogy jut eszébe bárkinek spontán odamenni? Egyébként nyugi kérdező , mindig mondják a folyamatot. Nyilván először nőgyógyászhoz kell menni, aki ha megállapítja az élő terhességet ad egy papírt amivel mehetsz a védőnőhöz. Ő pedig mindent el fog mondani.
febr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!