Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi számít magas vérnyomásnak...

Mi számít magas vérnyomásnak terhesen?

Figyelt kérdés
Amivel már orvoshoz kell fordulni.
márc. 8. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta a dokim, hogy 140/90 felett mindenképp. Nekem többször is volt már 132/85 körül, ezzel még nem küldött tovább.
márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Védőnőnél, orvosnál előfordul hogy e fölött van, de otthon rendszerint 130 alatt! Ez esetben számít ez a néhány kiugró alkalom vagy nem?
márc. 8. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt dokinál 140 felett. Mutattam a saját méréseim meg nézte a többit. Azt mondta egy alkalom még nem baj.
márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is naplót kellett vezetni, mert a vége felé mindig a határértékek körül volt, néha felette. Estére mindig magasabb volt, egyszer kétszer volt kiugróan magas. Így az utolsó 2 hétben kaptam is rá gyógyszert.

Ha tudod, mérd napi többször és ha sokszor 140/90 körüli vagy felette, akkor jelezd az orvosnak!

márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Terhességnél a diasztolés, vagyis az alsó érték emelkedése az, ami inkább bajt jelez. Engem ilyen 137/100 körüli értékkel a dokim befektetett és nem értettem, hogy miért, hát ez egy jó érték... Mondta a dokim, hogy higgyem el, ő tudja, sok ilyet látott már. Másnap 190-es kontrollálhatatlan vérnyomással vittek a műtőbe.
márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!