Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Leírnátok nekem részeletesen,...

Leírnátok nekem részeletesen, hogy végig állami úton, hogy zajlik a terhesgondozás?

Figyelt kérdés
Mikor kell menni, mit csinálnak, érdemes lenne mégis csak magánba is menni egyszer-kétszer?

ápr. 3. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a kiskönyvben.

I. trimeszterben nagylabor.

11/0-13/6 hét között I. trimeszteri UH.

19-22. hét között II. trimeszteri UH.

24-28. hét között II. trimeszteri labor.

30-32. hét között III. trimeszteri UH.

36. héten III. trimeszteri labor.

38. héttől CTG.


Ettől lehetnek eltérések a helyi szokásoknak megfelelően.

Nálunk pl. terhességmegállapításkor kiadják az első trimeszteri laborokat, amiket az I. UH-ig meg kell csináltatni, így az orvos akkor megnézi a laborleleteket is. Az előrehozott cukorterheléseseket (pl. ha valaki dagi, vagy az előző terhességénél cukros volt stb.) visszarendelik a lelettel a 16. hét körül. 25. héten is van egy plusz gondozás, amikor megnézik a II. trimeszteri laborokat. 35. héten pedig van egy plusz UH, és akkor leveszik a hüvelyváladék tenyésztést is. És itt 36. héttől van CTG, cukrosoknak, magasvérnyomásosoknak 34. héttől, inzulinos cukrosoknak 32. héttől.

ápr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy nálam volt:

-7-8 hetesen elmentem a terhesség megállapítására,ott adtak beutalot az első laborra

-utána védőnőhöz, aki kiallitotta nekem a kiskonyvet

-ekkortájt elmentem a háziorvoshoz is, aki kitoltotte a kiskönyvben az ő részét.

-11.het körül mentem a laborba

-12-14 hetesen az első genetikai vizsgálat (lehet kombinált tesztet kérni illetve elmdhetsz magánban nifty, prena vagy trisomy tesztre, ami pontos eredményt ad, a kombinált csak becslés)

-a nőgyógyászhoz terhes gondozásra kB 6 hetente mentem

-2.genetikai ultrhang azt hiszem a 18 és 21. hét között van(javítsátok ki, ha nem, nem emlékszem)

-24.het körül a terheléses cukorvizsgalat, nekem akkor volt a 2.labor is

-30.het körül a 3.genetikai vizsgalat

-36-37.hettol minden héten nst

-36.het körül labor illetve streptococcus szűrés

-kiirt napig ha nem születik meg, aznap a kórházban ultrhang nst, utána minden nap nst.

-kórháza válogatja mikor indítják a szülést, ha szükség van rá.


Nyilván ahány hely, annyi szokás, nekem kB így volt. Ha úgy éreztem sok idő telik el 2 vizsgálat között, el mentünk babamozira, hogy azért lássuk, hogy rendben van minden.

ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, 12.het körül fogorvos is be volt nálam oktat a, neki is van része a kiskönyvben, de állítólag az nem kötelező
ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!