Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » S. O. S.2 nap múlva 40hetes...

S. O. S.2 nap múlva 40hetes leszek, a doki mondta hogy menjek be ctg re meg csinál valami ultrahangos vizsgálatot is mivel hármas fokozatù a lepényem és az oxigén ellátást figyeli a babának. Mi a neve ennek az ultrahangnak?

Figyelt kérdés
Mondta a pontos nevét de teljesen kiment a fejemből.. Légyszi segítsetek!!!! Mi a pontos neve ennek a vizsgálatnak???

2012. febr. 7. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a flowmetria vizsgálatról van szó, amit Doppler ultrahang készülékkel vizsgálnak.
2012. febr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az !!! :-D koszikee.. Es ezt miert szoktak csinalni valami info rola??
2012. febr. 7. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért fogják csinálni, mert a lepényed már elöregedett valamennyire, és megnézik, hogy a babádhoz elegendő vér/tápanyag stb. jut-e.


Itt egy leírás a flowmetriáról:

Flowmetria, másnéven áramlásmérés alatt a magzati keringés, véráramlás vizsgálatát értjük Doppler ultrahang készülékkel. Az áramlásmérés során az anyaméhet ellátó erekben, a köldökzsinór artériájában, a magzati hasi aortában (nagyverőérben) és az agyi erekben mért értékek alapján állapítjuk meg, hogy a magzat táplálása és oxigén ellátása, vagyis a méhlepény működése megfelelő-e. Flowmetria vizsgálat általában akkor javasolt, amikor felmerül a lepény működési elégtelenségének gyanúja, például a magzat mérete a korához képest kisebb, vagy az anyánál terhességi mérgezés (terhességi toxémia) lép fel a terhesség utolsó heteiben.

[link]

2012. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt olvastam de az en babam 3,5 kg volt masfel hete az uh-gon , tehat nem kicsi , es toxemiam sincs.. :/
2012. febr. 7. 16:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nekem is csináltak. Megnézte a doki, hogy rendesen áramlik -e a vér a köldökzsinórban, így biztos kap-e elég oxigént, tápanyagot, vért a baba. Nem kell aggódnod, szerintem csak óvatosságból csinálja a dokid. Örülj neki, hogy alapos! :)
2012. febr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, legalábbis mikor én szültem, meg bent feküdtem előte aki betölti a 40. hetet 3-4 naponta néznek neki flow-t, hogy elég-e a babának a tápanyag. Ez teljesen független a toxémiától, cukortól meg minden mástól. Szimpla óvatosság, hogy ha kell tudjanak indítani meg hasonlók!

Nekem 2x csináltak, pedig nem volt semmi bajom, és 40 hetes sem voltam, csak óvatosságból be lettem fektetve, mert kicsi fiam az epevezetékemen ácsorgott és rosszak lettek az eredményeim.

2012. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod, nekem már négyszer csinálták, pedig csak 9.-re vagyok kiírva. Nálam azért kell, mert fogyni kezdett a magzatvíz, plusz egyszer mértek magasabb vérnyomást is - tehát elővigyázatosságból, pedig nekem még "csak" II-III. fokozatú a méhlepényem. Nálad az öreg méhlepény indokolja - örülj neki, hogy nézik, ez azt jelenti, hogy odafigyelnek rátok. :)

Minden jót, könnyű szülést!

2012. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!