Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A méhösszehúzódások milyen...

A méhösszehúzódások milyen hatással van a babára? Oxigén hiány felléphet ez miatt esetleg?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem mert a védőnő valami olyat beszélt ilyenkor az izmok rátapadnak a babára és tovább nem emlékszem.És ma nekem egész nap keményedett és fájt.

Előre is köszi a válaszokat!!


2009. okt. 3. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod, a méhösszehúzódások a méh körkörös izmait készítik elő a szülésre, a babára nézve ártalmatlanok, a méhet és méhszájat viszont teljesen megváltoztatják :)

A kicsi teljes biztonságban van, és úgy tartják, hogy mindebből semmit sem vesz észre.

Oxigéniány a babát akkor fenyegetheti, ha vajúdás közben az anyuka zihál, nem megfelelően veszi a levegőt, pánikba esik. Ilyenkor a védekező mechanozmusunk úgy működik, hogy elsőbbséget ad vér és oxigénellátásban a végtagoknak és az izmoknak és megvonja a megfelelő ellátást a méhtől és a méhlepénytől.

Nem kell aggódnod, a kicsi biztonságban van, a tested tudja mi a teendő és ha felkészülsz és el tudod engedni magad, akkor minden biztosítva lesz a kisbabád jólétéhez.

Remélem segítettem, de azt hiszem sokkal többet tud segíteni neked egy-két link, amelyek egy online szülésfelkészítő tanfolyamhoz vezetnek és szemléletesen elmagyarázzák, hogy mi történik:

[link]

[link]

[link]

2009. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod és ezzel a válasszal nagyon megvagyok elégedve!!!AMúgy még csak 34 hetes vagyok és még nem lenne jó ha már a babó útnak indulna.

Mégegyszer köszi!!

2009. okt. 4. 10:04
 3/3 anonim ***** válasza:

A baba a méhlepényen át kapja az oxigént, ennek szerintem nem sok köze van a keményedéshez...

A keményedés persze nem jó, ha kell, szedj még 2 hétig magnéziumot és pihenj többet!!

2009. okt. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!