Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi cukorbeteg szedheti...

Terhességi cukorbeteg szedheti-e diéta mellett a baba-mama vitamint?

Figyelt kérdés
Napi 175 gr szénhidrát diétára állítottak be. A vitamin szénhidráttartalma 86 mg. Ezt be kell kalkulálni a diéta keretébe? Mert akkor alig marad valami :(

2013. máj. 17. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet szedni. Hogy érted azt, hogy alig marad valami? Ha beszámolod, akkor marad 174,14 gr az étkezésre.
2013. máj. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan az 1-es írja. Nyugodtan szedheted, ugyanis 86mg a terhesvitamin, nem 86g.
2013. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, ha 1 db kapszula tartalmaz 86 mg szénhidrátot, azaz még 1 egész szénhidrát sincs benne, akkor bátran szedd csak, ha úgy gondolod. Én cukorbeteg vagyok és végigcsináltam a terhességem vitamin nélkül, mert alapból nagyobb babára kell számítani, nem kell ezt még megtoldani a túlzott vitaminokkal. Az első 3 hónapban szedtem, aztán orvosi javaslatra(!) abbahagytam a vitaminszendést és inkább változatosan ettem rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, magvakat.
2013. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
1-es vagyok. Amúgy én is cukorbeteg vagyok és én végig szedtem a vitamint minden nap. 3100 gr-al született a babám. A vitamintól nem lesz nagy a baba.
2013. máj. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
A vitamintól igenis lehet nagyobb a baba, ez köztudott tény. Én pedig nem szedtem a vitamint, csak az első 3 hónapban és 3900 grammal született a kicsim gyönyörűen, egészségesen. Szerintem ez a vitamin téma örök vita lesz, van, aki megrögzötten kapkodja a vitaminokat, van, aki meg elutasítja. Szerintem van az arany középút. Én jobban hiszek az orvosomnak, aki kifejezetten kérte, hogy ne szedjem a vitamint.
2013. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A "köztudott tény", amit senki nem bizonyított még egzakt módon. Éppolyan városi legenda, mint a pocak alakja és a nem összefüggése, vagy a kívánósság és a nem kapcsolata. Max. az étvágyat növeli, és könnyebb ráfogni a vitaminra, mint bevallani, ha valaki kettő, sőt három helyett eszik. Azt meg, hogy mennyi vitamin van egy ma kapható paradicsomban vagy paprikában? ... erre nem alapoznék. Mert ezt viszont bevizsgálták. Meg sem közelíti a régi minőséget. Színes víz mind.
2013. máj. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!