Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Aki lemondta a védőnői szolgál...

Aki lemondta a védőnői szolgálatot, segítene kicsit? Kinek címezted a lemondó nyilatkozatot, a védőnőnek vagy a vezető védőnőnek, esetleg a gyámhivatalnak vagy a gyermekjóléti szolgálatnak? Többi lent. Minden érdekel :-)

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jó fogalmazó,védőnő ebben nem jártas,mert neki még állítása szerint ilyen esete nem volt.Állítólag forma nyomtatvány nincs rá.

Kinek kell címezni? Röviden kell megfogalmazni 2-3 mondatban vagy inkább egy fél oldal legyen? Adataim(taj szám,lakcím,telefon) gondolom kell bele,mert kijönnek ellenőrizni majd minket,ha jól tudom.

Mindent írjatok le,ami ehhez segítség lehet.Jöhet privátban is,ha ide nem szeretnéd valami miatt.

Köszönöm!



2014. jan. 3. 12:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

5 vagyok és azt nem értem én sem, hogy miért Te akarsz utazgatni, a védőnőnek kell kimennie hozzátok. Majd ő utazgat.

Persze így már értem, ha tudsz, jelentkezz át a közelebbihez vagy mondd le.

Az egyszeri anyaságihoz ha jól tudom elég a nőgyógyász pecsétje is.

2014. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen,elég a nőgyógyász pecsétje is,viszont állítólag abból is a körzetileg illetékes nőgyógyászé kell,a magán dokim emiatt nagyon ritkán pecsétel,de bőven meglesz.Mivel 2 külön megye,így oda is kérelmet írtam,hogy mivel a környékünkben más is a kisebb városba járhat,mehessek én is oda,mert a másik helyre,ahová tartozom,nem jó a helyközi buszjárat a távolsági megálló meg messzire van.Ott elfogadták és "áthelyeztek" de a védőnőnél nincs ilyen lehetőség,mert szabad orvosválasztás van,de a védőnő mindenképpen körzetileg illetékes és ennyi.

Utolsó válaszoló: ha ő tudna jönni,akkor oké,de neki is gondot jelent igazából,ezért döntöttem úgy,hogy lemondom,kerül amibe kerül.A babát sem fogom tudni citálni ide-oda,mikor egyszerűbben és helyben is meg lehetne oldani mindent és meg is oldunk mindent,ahogy eddig :-)

2014. jan. 5. 19:09
 13/20 anonim ***** válasza:
35%
Bocsánat, hogy belekérdezek, de mi lesz majd a baba gondozásával, kötelező oltások, stb? Mert amiket írtál arra utal, hogy te most várandós vagy, és neked macera bejárni. De a babának kellenek oltások is. Nálunk azért is javasolják oltásnál, hogy külön a védőnőhöz vigyük a piciket, mert ott kisebb az esélye, hogy elkapjon valamit. Beteg gyereket védőnőhöz nem viszünk. Azért ilyen járványos időben betegek közé menni meggondolandó, és nem járványos időben is (nem tudom mikor szülsz). Még egyszer bocs, csak kíváncsi vagyok. További jó babavárást!
2014. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, oltásra a gyerekorvoshoz kell vinni, az meg választható, és azt a közeli városból választ nyilván.
2014. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen,utolsó előtti,úgy lesz,hogy a választott gyermekorvos a közeli városban lesz és ott van minden héten szerdán tanácsadás,direkt babáknak délelőtt.Ott van az ő védőnőjük is egyébként segíteni.

Oltásokat,kötelező státuszokat így meg tudjuk oldani simán.

Védőnőm meglepődött,hogy lemondtam,de számított rá.A gyermekjólétinél voltam személyesen,ott is leadtam egy példányt(tudom,hogy megkapják,de fontosnak tartottam,hogy lássák,hogy nem akarom elsumákolni) és csatoltam egy direkt nekik írt pár soros levelet,amiben benne van minden elérhetőségem.Május elejére-közepére várjuk a babát egyébként :-)

2014. jan. 9. 19:21
 16/20 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek még hasznos lehet:

Lemondtam a védőnői szolgálatot a következőképpen: először írtam egy kérelmet a védőnő központba(neten fent van,hol ki az illetékes vezető védőnő,neki címeztem) hogy ezzel az indokkal szeretnék védőnőt váltani,meg is neveztem,akire váltanék és indokoltam is azzal,amit leírtam(hogy messze van,nehéz oda eljutni,a másik,illetve egy harmadik hely lenne jó) Ezt elutasították,ahogy vártam,mert "nincs keresztbe gondozás"

Oké.Folytattam tovább.Megírtam a lemondó nyilatkozatot és csatoltam hozzá a válaszlevél fénymásolatát,amit a vezető védőnőtől kaptam.3 példányban nyomtattam ki,egyet adtam a (volt) védőnőnek címezve,egyet aláírás(átvettem,dátum) ellenében elhoztam,egyet meg csatolva elvittem a gyerekjóléti szolgálathoz is,nekik külön leírtam minden elérhetőségem.

Az indoklás mindenhol a távolság volt,mert azt mégsem írhattam,hogy ésszerűtlen a rendszer. :-)

Egy héttel a leadást követően a számomra megközelíthetetlennek ítélt városból kijött a gyerkjólétis,felmérte a terepet,egyszer nekem még el kell valahogy jutni hozzá,lefénymásolja a kis könyvemet és a férjem iratait is és mondta,hogy akkor vele kell tartani a kapcsolatot.Mondtam,hogy én továbbra sem tudok oda menni túl sűrűn,pont ezért mondtam le a védőnőt,babával meg pláne,így ő jön,ha akar,én fénymásolatokat fogok küldeni neki a vizsgálatokról és a baba,ha meglesz szólok és ennyiben maradtunk.Utána is kijön,én meg küldöm neki postán majd az oltásokról,vizsgálatokról szóló papírok fénymásolatát és így nem lesz gond a későbbiekben.

2014. jan. 15. 13:13
 17/20 A kérdező kommentje:

Ismét a kérdező vagyok: azóta kiderült,hogy nem is kellett volna minket ellenőriznie több,mint fél éven keresztül,váratlan időpontokban többször.

Voltam az illetékes családgondozó főnökénél és elmondott mindet.Aki ilyen esetben bizonytalan,keresse a gyermekjóléti a helyi gyermekjóléti szolgálatnál a vezetőt (nálunk egy másik épületben volt,ahol a gyámügyesek) és ő elmond mindent.Ha minden rendben egy pár ellenőrzés alkalmával,nem kell nekik többször menni,te pedig nem vagy köteles beengedni huszadjára is...

Az oltások pedig (a gyerkőcé) elsősorban a szülő és az orvos felelőssége; ha valami nincs rendben,akkor jeleznek majd a gyermekjóléti szolgálatnak a gyámhivatalon és a jegyzőn keresztül és úgy "védelembe veszik" a gyermeket.Ekkor már jó nagy nemtörődömségnek kell lennie.Egy normálisan élő család maximum önkéntesen kérheti a családgondozó további látogatásait;én is jó sokáig elviseltem(több,mint fél évig) mert nem tudtam,kihez kell fordulni.

2014. júl. 25. 13:18
 18/20 anonim ***** válasza:
70%
Kedves Anyuka! A védőnő szolgáltatása, az egészségügyi alapellátás része, tehát igénybe vehető és nem kötelező. A védőnőt lemondani már 17 lehetséges az 1997. évi törvény az egészségügyről alapján. Ennek ellenére ezt az anyukák többsége (kb. 95%-a)a mai napig nem tudja, a védőnők is gyakran félretájékoztatják az anyukákat, akár szándékosan akár "véletlen". Ez is a parasztvakítás része, amit már magzatkorban megtapasztalhatunk. A védőnői szolgálat munkáját a 49/2004 NM EszCsm rendelet szabályozza, ahol még a mai napig is az szerepel, hogy "gc) a gyermekjóléti szolgálat és a háziorvos írásos értesítése, ha a törvényes képviselő a területi védőnői ellátás (a családlátogatás) igénybevételét megtagadja," Tehát a védőnők megtagadónak nevezik és értelmezik azon anyukákat, akik joguknál fogva nem választják. A gyermekjóléti szolgálat, mint gyermekjóléti szolgáltatást nyújtó sem kötelező! Önkéntes alapon vehető igénybe, nem nem kötelezhetnek arra, hogy a családgondozóval tartsa a kapcsolatot, hogy felvegye a telefont stb. A gyámhatóság csak és kizárólag akkor foglalkozik a témával, hogyha kiskorú veszélyeztetése áll fenn. 1997. évi XXXI. gyermekvédelmi törvény 5. § n) pontja. Tehát a védőnőt nyugodtan lemondhatja, a családgondozókat meg hajtsa el melegebb éghajlatra. A lakásába senkit ne engedjen be (magánlak védelme) csak és kizárólag jogerős hatósági végzés mellett! üdv. Kérem, hogy tájékozódjanak, tegyenek fel annyit kérdést a szakembereknek amennyit csak lehet. (A védőnőt 4 alkalom (pecsét) után érdemes lemondani, akár 2 héten belül, mert az anyasági támogatás ennek a függvénye.)
2014. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Az lenne a normális ha ez a szolgáltatás igényelhető lenne és nem alapból ráerőszakolják mindenkire! Ha valakinek erre szüksége van akkor kérje de ha nincs akkor ne kelljen már szaladgálnia meg papírokat töltögetnie ... szerintem ez egy nagyon kifordított erőltetett dolog. Ha meg nem bíznak a szülőkben a családi háttérben akkor tessék nyugodtan ellenőrizni de ne küldjenek az ember nyakára egy idegent aki vizsgálódik, utasítgat mit mikor és merre! Nálunk szerencsére (Hála az Égnek) van egy védőnő a családban, a neve: AMAMA. Ő valóban mindent megtesz a kicsiért, felnevelt, életet adott nekünk is és tudja mindig mi a jó a babának... Ha kell az életét is feláldozná az unokájáért! Ezt egy védőnő sem tudná megadni és persze ilyesmi nem is kérhető egy idegentől... Ez az a pont amikor el lehet gondolkodni azon miért erőltetnek valamit annyira, hiszen valóban nagyon sok családnak tényleg nincs rá szüksége és csak egy púp az ember hátán ...
2016. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hát,immár lassan 2 éves a fiunk és tökélesetes boldogultunk védőnő nélkül is.

Ahogy írtam,a közeli városba járunk orvoshoz,tanácsadásra,minden program ott van,boltok stb.


Nekem nagyon kiesett helyileg az adott település,ahová lakcím szerint tartozom.Ahová meg tudtam volna menni,ott nem vehettek át.

Nem bántam egy percig sem,jól döntöttünk.Itthon mértük a babát hetente majd havonta,mentünk státuszra a dokihoz és minden rendben.

2016. ápr. 15. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!