Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Genetikai vizsgálat közepes...

Genetikai vizsgálat közepes kockázatnál?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, első babámat várom. A kombinált teszt közepes kockázatot hozott ki.

Eredmények:

Down: 1:750

Edwards: 1:50000

PAPP-A: 663,00 miu/mL 0,25Mom

Szabad hCG: 49,30nmoI/L 1,50MoM

NT: 1,10mm


Orrcsont látható volt a 12hetes uh-n.

AZ orvosom genetikai vizsgálatra küldött. A Bajcsyban időpont kérésnél nem igazán szeretnének elvállalni a korom miatt. Mit tegyek?Ti mit tennétek?


2016. aug. 16. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, nem kell időpont a Bajcsy genetikára, ha az orvosod írt beutalót, hogy véleménye szerint indokolt a genetikai tanácsadás, akkor menj oda, és meg kell, hogy nézzenek ( kedd és csütörtök 14:00-től van rendelés, készülj fel, hogy sokat kell várni).
2016. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Engem is oda küldött az orvosom. Kell kérni időpontot, a múlt héten telefonáltam.

Nekem a korom miatt kell mennem, kombinaltat sem csinaltattam.

2016. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Kaptam beutalót, de kell időpontot kérni, fel is hívtam őket, de gyakorlatilag lebeszéltek. Abba maradtam velük, hogy átgondolom. Azt mondta a nő, hogy ilyen fiatalokat nem szoktak elvállalni. Mondta, hogy az eredmény nem indokolja, mert ez inkább az alacsony kockázathoz van közelebb. Meg különben is fiatal vagyok. Ha nagyon akarok 5 órát várni, meg egy pocak szúrást akkor beír, de ott is lefognak beszélni.

2016. aug. 16. 14:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg genetikus dokit! Írok privit!
2016. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem amúgy. Ez nem állami rendelés? Hogyhogy nem akarnak fogadni? Máshova tudsz menni, vagy másik városba?
2016. aug. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Maximum utazol egyet másik városba.
2016. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod mégegyszer a recepciót. Kérsz időpontot, mert beutalód van. Az asszisztens ne akarja már felülbírálni egy orvos döntését. A nőgyógyász indokoltnak tartja, ezért mész. Ne hagyd magad lerázni. Találkoztam már hasonlóval én is sajnos.
2016. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amit én a helyedben tennék, az az,hogy tojnám le most az állami megoldást és keresnék egy jó genetikust magánban, és elmennék hozzá. Aztán majd ő tanácsolni fog valamit, te meg majd dönthetsz,hogy csináltatsz-e amniót, vagy más tesztet.

De ilyenre sajnos alapozni,hogy valaki fiatal....! A legjobb barátnőm kolléganője pont két napja esett abortuszon,mert beteg lett volna a baba. A lány 22 éves.

2016. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Első vagyok, eddig életemben háromszor jártam meg a bajcsy genetikai tanácsadást, múlt héten volt a legutóbbi alkalom...

Fogadok, hogy Imrei Júliával beszéltél telefonon. Rendes nő, de ő nem kompetens eldönteni, hogy van-e gond a babáddal vagy nincs, főleg nem telefonon keresztül.

Valóban ne hagyd magad lebeszélni, menj el, mert UH-t is csinálnak. Nagyon profi orvosok ultrahangoznak, és meg tudnak nyugtatni, ha valóban nincs gond. És nem fogják felajánlani a magzatboholy mintavételt, ha nincs rá ok. (Akinek felajánlják, annak is joga van visszautasítani, mert nem kötelező a vizsgálat).

Mellesleg van fizetős genetikai tanácsadás is (Istenhegyi klinika), ha gyorsabb eredményt akarsz, és nem szeretnél sorban állni.

2016. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor tehát ha jól értem először nem esnek nekem tűvel, hanem alapos uh vizsgálat van. Mert nekem a nő kb ezt nem is mondta csak hogy, ugye nem akarok poci szurit?! Hát persze, hogy betojtam... Azt nem mondta, hogy nem látnak el, csak azt, hogy nem szivesen foglalkoznak a korom miatt. Nem tudom ha a telefon mögött ülő hölgy lánya ennyi idősen ilyen helyzetbe lenne ezekkel az eredményekkel, fogadjunk nem lenne probléma megvizsgalni. Köszönöm a válaszokat, vissza fogom hívni kérek időpontot.
2016. aug. 16. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!