Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 30. hetes terhes vagyok és...

30. hetes terhes vagyok és nagyon elkeseredtem mikor mérlegre álltam. +10kg. Odafigyelek a kajára (terhesség előtt is egészségesen étkeztem sportoltam) mai napig heti 3szor tornázom. Nem vizesedem. Félek mi lesz a végére. Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 30. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

😑😑😑


Terhes vagy, nem fogyni fogsz értelemszerűen. Ha 10 kgt, akkor annyit. Első terhességem alatt 25kg jott ram, masodikkal csak 8 kg. Megsem keseredtem el. Injabb orulj a babadnak, ne a sulyoddal legyel elfoglalva.


😶😶😶

2019. ápr. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonlóan voltam, mint te, végül az utolsó két hónapban szinte semmi sem jött fel, +13 kilóval mentem szülni a kiírt idő előtt egy nappal úgy, hogy 30 hetesen +11 kilónál jártam.🙂 Szóval még bármi lehet, ne aggódj, semmi baj nem lesz!
2019. ápr. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jaj de jó! Most megnyugtattatok. Azt hittem,hogy ez nagyon sok. Mert már megkaptam, hogy 8-10kilót szabad hízni. Meg hogy hanyagoljam a finomitott cukrot meg lisztet. Mondom azt 8éve hanyagolom cukrot nem is eszem meg mézet se. A baba jól van nagyon virgonc és amúgy én is teszek veszek egész nap nem tespedek. Most próbálom majd nem meghallani az "okos" superanyák "jótanácsait".
2019. ápr. 30. 07:46
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Az első két terhességemnél 8 illetve 6 kg-ot híztam. A harmadiknál és a negyediknél több, mint 20 kg-ot. Pedig alig ettem. A harmadiknál végig feküdnöm kellett, ott érthető volt a sok hízás. A negyediknél viszont mozogtam rendesen, dolgoztam is majdnem végig, mégis ennyi jött fel. Viszont szoptatás alatt havi 2-4 kg-ot fogytam, 6 hónap alatt már vékonyabb voltam, mint a terhesség elején. Az orvos annyit mondott, hogy figyeljek oda, hogy mennyit iszok a vizesedés miatt. Napi 1,5 liternél nem ihattam többet.
2019. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
érdekes nekem a doki azt mondta h ha vizesedek akkor igyak többet mert azért tartja vissza a vizet a szervezetem mert kevés a bevitel ...
2019. ápr. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálam is. A védőnő és az orvos is húzta a száját, hogy a 30.héten már +9 kilónál tartok, "mi lesz így a végére, hisz csak most jön a java?!" A 36.hétig még 2kg jött rám, utána egy deka sem, pedig a 41 héten született a fiam. Ne aggódj! Ha pedig mégis több jönne fel, ez van,később lemegy :)
2019. ápr. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, a 30. héttől már kezdődhet a vizesedés, sok folyadékot igyál. Első terhesen +20 kilóval szültem. A másodiknál +15 kilónál jártam mikor GDMes lettem, diétáznom kellett, igy a végére +6 kiló volt csak rajtam.
2019. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Alkati kérdés, ki mennyit hízik a terhessége alatt, hidd el.

Viszont a szülés után gyorsan lemegy majd. Kb. 12-14 kiló a normális hízás (egy babával, de ikrekkel lehet 17-20 kg is). Ez el szokott tűnni a szülés után pár héten belül. Plusz a szoptatás is "fogyaszt", mert az anyatej előállításához napi 500-700 plusz kalória kell. (Persze vannak, akik híznak szoptatás alatt is, de nyilván ők akkor extra kalória mennyiséget visznek be).

Szóval ne aggódj, még 4-5 kilót nyugodtan felszedhetsz a végéig, az le fog menni hamar szülés után.

2019. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem 4,5kg volt a baba plusz magzatvíz, placenta.

Én is kb 10-et híztam, mégis szülés után pár nappal rám jöttek a terhesség előtti ruháim (a hasam alakja mas lett mondjuk).

2019. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Én meg anno a 30. héten még csak plussz kb 4 kilónàl tartottam, a végére mégis összejött 17 kg ... De ez van. Lement idővel. Ettől most ne legyen rossz kedved, lehet, h vizesedni is fogsz, az is pakolja a kilókat, de az gyorsan lemegy szülés utàn. És ha most fontos neked a testmozgàs, gondolom, h lehetőségeidhez mérten majd a baba mellett is az lesz, szépen visszakapod majd az alakod, csak legyél türelmes, és tudatosítsd magadban, hogy most egész egyszerűen nem a bombanő korszak van az életünkben, de újra eljön majd az is.
2019. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!