Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhes vagyok, hogyan tovább?!

Terhes vagyok, hogyan tovább?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7hetes, esészséges terhességet állapított meg nálam a nőgyógyász (magán). Kérdeztem mi a következő lépés, mire ő csak annyit mondott hogy havonta egyszer menjek el vizsgálatra. Olvastam, hogy kellene vizelet, vér vizsgálat, fogorvos... ezek ráérnek még? Vagy a következő alkalomkor egy hónap múlva kapok tőle beutalót? Vagy nekem kell elkezdeni intézkednem a háziorvosnál? Korai még bármit lépni? 30L

2016. nov. 13. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Keresd fel a vedonot! Kapsz kiskonyvet, valamint a haziorvostol beutalokat.
2016. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Ő kéne, hogy adjon beutalót a védőnőhöz, időszerű lett volna. Neked kell felkeresni a védőnőt (nálunk utca szerint van, hogy kihez tartozok).

Ott kapsz kiskönyvet, vinni kell vizeletet.

Az első kötelező UH a 12. heti genetikai lesz, lesz előtte vagy utána vérvizsgálat.

De a magándokidnak kellett volna időpontot adnia a következő vizsgálatra is magához.

Egy kicsit "belesz@aromnak" tűnik a dokid.



A fogorvos az külön dolog, azt teherbeesés előtt lett volna célszerű, a fájdalom csillapítással gondok lehetnek.

2016. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Azért én meggondolnám, hogy továbbra is járjak-e magánban egy ilyen nőgyógyászhoz... Kötelessége lett volna felvilágosítani, hogy keresd fel a védőnődet, hogy csináltass egy labort, menj el fogászati szűrésre és hogy 12 hetesen pedig lesz egy átfogóbb ultrahang is. Nem tudom, szólt-e, hogy kezdj el szedni terhes vitamint, lehetőség szerint figyelj oda az étkezésedre, ha görcseid lennének, vagy vérzés, azonnal ügyelet stb. Sajnos nagyon sok kiöregedett, szakmájába beleunt, rutinból dolgozó nőgyógyász van.
2016. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
a laboron meg kimondottan kérd, hogy nézzék meg a vércukrodat és a pajzsmirigy működésedet (TSH), mert esetleg alulműködés esetén még egy vetélést is elkerülhetsz, ha időben kapsz rá gyógyszert. Nem ijesztgetni akarlak, de sajnos ma a nők nagy részénél a pajzsmirigy alulműködés nagyon gyakori, ami a fő oka a vetéléseknek, csak ezt valamiért mostanában kezdték el vizsgálni jobban.
2016. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Nagyon jó orvos, sajnálnám otthagyni, de tény hogy semmivel sem világosított fel. Utrogestánt kell szednem egy előző vetélés miatt, de más gyógyszert nem is említett. Amit tudok azt a netről szedtem össze. Folsavat és vitaminokat szedek, szerencsére fogorvosnál is augusztusban voltam. A védőnőt az sztk-ban kell felkeresni? Egyáltalán nem korai még az intézkedés?
2016. nov. 13. 21:54
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

A dokid egy nagy nulla, már ne is haragudj (engem is lepontozhatsz/lepontozhatok).


Védőnőhöz beutaló nélkül nem tudsz menni, ehhez meg a nődokidnak kéne adni. A többi már leírták előttem.

2016. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Az orvosnak kellett volna adnia neked beutalót a vizsgálatokra, vérvétel, stb. Illetve elmondani, hogy menj el a védőnőhöz, fogorvoshoz. Elkellet volna mondania, hogy keress genetikai uh-st, ajánlhatott volna párat, mert azt a 12 edik hétig meg kell csinálnod, mert utána már késő lehet.

Ha ennyire nem törődöm akkor ajánlom inkább keress mást most, mert ha ilyen marad később már nehezebb lesz újat találni. Vagy hiába tömöd pénzzel akkor fog épp nyaralni menni amikor szülnél nála, persze a jussáért nyújtja majd a zsebét...

2016. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Az lemaradt, szedjél magnéziumot és vasat. Minden nap. A magnéziumból nyugodtan lehet dupla adagot. De arra figyelj, hogy a magnéziumot mindig külön szedd be, kb 3 óra különbséggel, mert nem szívódik fel a többi rendesen. Kalciumot csak a 20-24 héttől, mert korai csontosodást okoz. Terhesvitamint is szedhetsz, de azt kb a 24 hétig ajánlott. (az én dokim így mondta) Szóval ezt is elkellet volna mondania.
2016. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%

Azért kíváncsi lennék, hogy ki élvezkedik a piros kezek nyomkodásán? :D

2-es voltam.

2016. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy én két héttel későbbre kaptam időpontot a védőnőtől, mint amikor telefonáltam, eleve 1 hét volt mire eltudtam érni, mert sose volt benn és csak vezetékes telefont tudtam kikutatni. Tehát a 7. héten kaptam a beutalót, de csak a 10. héten megyek hozzá. Szóval szerintem nem lett volna korai, ha volt szívhang is minden.

2-es voltam.

2016. nov. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!