Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hova menjek abortuszra? Bécs...

Hova menjek abortuszra? Bécs vagy Budapest? Tabletta vagy művi abortusz?

Figyelt kérdés

Ha tudnátok orvost vagy kórházat (inkább magán) ajánlani azt is megköszönném.


Nemrég töltöttem be a 18-at, a barátom 26 éves, 2 évig voltunk együtt. Szerdán tudtam meg, hogy terhes vagyok akkor voltam 5 hetes. Nagyon megijedtem, mert fogamzásgátló (ommision daily) mellett estem teherbe ezt február elején kezdtem el szedni és soha nem hagytam ki. Volt egy hasmenéses betegségem az orvosom szerint azért nem szívódott fel. A barátom szakított velem, sem most sem később nem akar gyereket főleg tőlem nem, már így is "kövér" vagyok a 61 kilómmal (pár hónapja elég sok kg feljött rám és neki akkor tetszettem amikor megismerkedtünk). Csak anyukám támogat de ő sem tudja hogy hol lenne a legbiztonságosabb elvégezni az abortuszt és milyen módszerrel. Biztos, hogy nem tartom meg ezért légyszi ne is próbáljatok lebeszélni.


2020. júl. 6. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Itthon a tabletta nem engedélyezett. Szóval ha ragaszkodsz a tablettához, akkor egyértelműen Bécs. Amúgy nem véletlenül nem engedélyezik itthon. Erős görcsöket idéz elő, és nem egyedi eset, hogy nem éri el a célját, és szükséges a műszeres befejezés. Akkor meg igazából csak fölösleges plusz fájdalom.
2020. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy az első mondja. A tabletta (allitasok szerint) fájdalmasabb mintha szulnel, és az se biztos hogy mindent kilok a szervezet, és lehet h ugyanúgy műtét kell. Mamar nem veszélyes az AB, nem úgy mint régen hogy lehet soha többé nem lehet gyereked. Szóval most kB 6 hetes vagy. Ha tényleg elakarod vetetni akkor irány a nőgyógyász, aztán a védőnő,(családsegito talán?!) 2x megjelenés, 30.000 forint befizetese, és megcsinaljak.

Sajnálom hogy így alakult, de felelősen gondolkodsz! Sok sikert és gyors felepulest!

2020. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Volt egy műtétes abortuszom 10 éve. A lelki része nehéz, de az mindenféleképpen az, testi fájdalom nem volt! A laminária fájt egy pillanatig, utána enyhe menstruációs fájdalmakat okozott. A műtét után semmi fájdalom nisemminem fájt semmim, se has, se méhszáj, se hüvely, se semmi.

4 évvel később problémamentes terhességem volt és időre szültem.

Semmi pénzért nem vennék be abortusztablettát, rettegnék a vetélési görcsöktől meg hogy elvérzek!

Nem mintha arra készülnék hogy legyen még egy abortuszom, tanultam aválasztanámnem lesz több. De akkor is ezt választanám, a tablettát semmiképpen. Foleg hogy gyakran 2 nap irtózatos szenvedés után ugyanúgy a műtőasztalon kötsz ki hogy befejezzék.

2020. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Bocs sokat átírt és összekevert a telefon


A műtét után semmi fájdalom nincs, nem fájt semmim


Nem mintha arra készülnék hogy legyen még egy abortuszom, tanultam az esetből, nem lesz több.

2020. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképpen a művi abortuszt ajánlom, nekem tablettás volt, sokkal nagyobb nyomot hagyott bennem a szenvedés.
2020. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Tabletta lelkileg ès testileg jobban megvisel, plusz utàna mèg lehet szüksèg műtètre
2020. júl. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Az normális, hogy a védőnő/család-védelmis csak jövő hét keddre adott időpontot? Azt mondta, hogy ez a legkorábbi időpont.

Olvastam, hogy jobb ha az apa is ott tud lenni, de ő biztos nem fog eljönni, szerintetek mehetek az anyukámmal? Mindenképpen el akar jönni velem.

Amúgy próbáltam hívni más irodájukat is, de csak itt vették fel.

2020. júl. 7. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Nyugi bele fogsz férni a 12. Hétig. Úgyérted a gyerek apja? Igazából meg kell mondani, hogy nem vagytok együtt, ő is az abortuszra szavaz így nem fogják erőltetni ezt a részét. Anyukád nyugodtan mehet mint kísérő szerintem. Készülj fel rá, hogy majd le akarnak beszélni az abortuszról, de ne hagyd magadat befolyásolni senki által.


Kitartást neked!

2020. júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
75%

Nehez dontes, de meg tudod csinalni. Nem tudom elhinni, hogy mennyi tusko ferfi letezik. Kitartast.!

A muteti egyebkent a legjobb dontes, olyanom nem volt de angliaban elek es itt valaszthatod a gyogyszeres opciot. Olyan irdatlan fajdalmat sosem ereztem meg, 4-5 oran keresztul tarto fajdalom+ hanyas&hasmenes, es utanna 1 honapig vereztem.

A mutetinel vegig erzestelenive vagy altatva leszel es a leleknek is jobb egy fokkal mert igy ez egy mutet.

2020. júl. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

Tapasztalat! Tabletta! Semmi extra vérzés se görcs!

Sokkal humánusabb és természetesebb!

5 napos normális menstru vérzésem volt a tabi bevétele után. Minddn távozott, semmi görccsel sem nagy vérzéssel.

Nem igaz h nem hatékony!

Olyat kérdezz aki tapasztalatból ír, nem hallomásból!

2020. szept. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!