Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz tényleg ennyire...

Az abortusz tényleg ennyire megvető?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


23 éves lány vagyok. 2 éve vagyok együtt a barátommal. Mindig óvszerrel védekeztünk, de sose ellenőriztük utána, hogy nem-e szakadt ki.

Csak azt vettem észre, hogy nem jött meg és napokig vártam is, hiszen elötte nem fordult elő ilyesmi. Aztán csináltam tesztet ami pozitív lett.

Voltam orvosnál aki azt mondta, terhességet lát, de menjek vissza 1-2 hét múlva, mert nagyon korai terhességről van szó.

A barátom azt mondta neki gyerek nem kell, kifizet mindent. Ezzel annyiból egyet értek, hogy én sem állok ra készen, anyagilag és lelkileg sem.

Azóta elhagyott, egyedül maradtam.

Mar a lelkiismeret, hogy felelőtlen vagyok, másrészt, hogy egy ilyen elött állok.


Itt a gyakorin sok kérdést elolvastam ezzel kapcsolatban és azóta mégjobban elvagyok keseredve.

Ennyire nagy bűnt tennék most?


Tudom, az abortusz a legjobb megoldás, de annyira egyedül érzem magam..


Van valakinek valami tanácsa?



2021. márc. 19. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Ez a legrosszabb megoldás. Elpusztítanád a saját gyereked? Ha nem tudod felnevelni, akkor is szüld meg, vannak, akik tudnak, és nagyon örülni fognak neki.
2021. márc. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
82%

1. szerinted olyan könnyű lenne lemondania róla? sokkal lelkiismeretesebbnek tűnik ennél a kérdező, mint hogy ezt végigcsinálja.


nos, nehéz ez a helyzet kérdező. a családod tudna támogatni, támogatna, milyen a viszonyod velük? a párod meg egy tapló.. ha gebasz van, egyből lelép a p.csába... gerinctelen féreg, már ne is haragudj, de jobban jártál hogy lelépett. ha az abortusz mellett döntesz, át kell esned pár elbeszélgetésen, többek között egy családsegítővel is beszélgetni kell, aki elmondja a lehetőségeidet. érdemes mielőbb felkeresni, hogy legyen időd gondolkozni, átgondolni mit szeretnél.

2021. márc. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

A szüleimmel jó a kapcsolatom, anyukámnak már akkor elmondtam amikor a teszt pozitív lett. Azt momdta támogat akkor is ha megtartom, és akkor is ha elvetem.


Vessen meg akárki, de én nem érzem magam elég erősnek ahoz, hogy most anya legyek.

Másrészt azt érzem rossz ember leszek ez által..

2021. márc. 19. 17:04
 4/65 anonim ***** válasza:
22%
Most voltam 12 hetesen ultrahangon. A babàm ott mocorgott, teljesen kivehető volt az arca, a végtagjai, mindene. Még az 5 ujjacskàjàt is megszàmoltuk a dokival. Még ebben a korban is végeznek abortuszt. Egy igazi kis emberke volt. Bűn-e megölni? Szerinted?
2021. márc. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
86%
Ne legyél elkeseredve amiatt hogy ez megvetendő,hasonlóan jártam sok éve én is... akkori barátom mint a kámfor úgy tűnt el mikor kiderült hogy terhes vagyok. Nem tudtam volna vállalni egy babát (a szüleimmel éltem, fősulira jártam), így elvetettem. Azóta lediplomáztam, karriert csináltam, férjhez mentem. Babát várok, aki egy boldog házasságba fog születni, stabil anyagi helyzetbe. Nem bántam meg a régi döntésemet, a szüleim nagyon szerény anyagi körülmények között neveltek engem, nagy teher lett volna nekik ha szülök a nyakukra egy gyereket.
2021. márc. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
73%

1-es és 4-es betegek vagytok. Szégyeljétek magatokat!


Nem, nem bűn. Az a bűn, ha a semmire szülöd és minden hónapban tologatni kell a forintokat. Meg mindig nemet mondani neki, mert nincs pénz új ruhára, meh egy drágább játékra (ebben nőttem fel konkrétan). Meg örökké magadon spórolni. A gyerekeknek az a jó, ha anya és apa is elégedett az életével és nem az örökös lemondást tanulják meg otthon.

2021. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
13%
6os te szégyeld magad! Adja akkor örôkbe!
2021. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

Borzasztóan lelkis ember vagyok. Fáj olyat olvasni,hogy más embereknek évek kellenek ahoz, hogy gyerekük legyen.


Másrészt én nem tudom ezt a gyereket felnevelni. Szégyen de 23 évesen nekem erre nincs pénzem...és lelkileg sem érzem magam ennek érettnek.


A barátomat csak megvetem, mert az első bajnál magamra hagyott.

2021. márc. 19. 17:25
 9/65 anonim ***** válasza:
2%
6os akkor jobb lenne ha nem élnél?
2021. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
6%
Az óvszer tuti nem szakadt ki, azt észrevettétek volna, mivel úgy vannak gyártva, hogy darabokra szakad ha szakad. Itt inkább arról van szó hogy betette picit gumi nélkül mert úgyse lehet baj belőle...
2021. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!