Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz tényleg ennyire...

Az abortusz tényleg ennyire megvető?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


23 éves lány vagyok. 2 éve vagyok együtt a barátommal. Mindig óvszerrel védekeztünk, de sose ellenőriztük utána, hogy nem-e szakadt ki.

Csak azt vettem észre, hogy nem jött meg és napokig vártam is, hiszen elötte nem fordult elő ilyesmi. Aztán csináltam tesztet ami pozitív lett.

Voltam orvosnál aki azt mondta, terhességet lát, de menjek vissza 1-2 hét múlva, mert nagyon korai terhességről van szó.

A barátom azt mondta neki gyerek nem kell, kifizet mindent. Ezzel annyiból egyet értek, hogy én sem állok ra készen, anyagilag és lelkileg sem.

Azóta elhagyott, egyedül maradtam.

Mar a lelkiismeret, hogy felelőtlen vagyok, másrészt, hogy egy ilyen elött állok.


Itt a gyakorin sok kérdést elolvastam ezzel kapcsolatban és azóta mégjobban elvagyok keseredve.

Ennyire nagy bűnt tennék most?


Tudom, az abortusz a legjobb megoldás, de annyira egyedül érzem magam..


Van valakinek valami tanácsa?



2021. márc. 19. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem rossz dolog. A lehető legjobb amit tehetsz, ha nem tudod/ nem akarod megtartani/ nem alkalmasak a körülményeid, az, ha elveteted.

Az örökbeadás egyáltalán nem garancia arra, hogy jó élete, boldog családja lesz.

2021. márc. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
86%
Mit döntöttèl kedves Kérdezô?
2021. márc. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői válaszért.


Beszéltem anyukámmal, védőnővel rengeteget gondolkoztam, de a terhesség megszakítás mellett döntöttem.


A volt barátom felkeresett azóta, hogy bánja, de még a pénzt sem fogadtam el a műtétre.


Nagyon sajnálom azokat, akik rengeteg időt, pénzt áldoznak egy babáért, de nekem ez most még nem menne.


Köszönöm a válaszokat, még azokat is akik elítélnek.

2021. márc. 29. 16:38
 54/65 anonim ***** válasza:
13%
Kedves Kérdező! Imádkozom Érted és hogy adj életet annak a kis picikének, akit a szíved altt hordasz. Lehet, hogy soha többé nem lez gyereked, mert megsértik a méhed, az abortusz alatt az orvos ugyanis vakon dologzik...
2021. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
14%
Azt tudd, hogy jogod van bármikor meggondolni magd. Akár már az abortuszműtőben is, mikor mr az ágyra fektettek, jogod van elszaladni, és megtartan ia babát.
2021. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
89%
#55-#56, miért utálod a Kérdezőt ennyire?
2021. márc. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
90%

És az ilyen 55/56-os szentfazék válaszoló az első, aki szharik rá ha a megszületett baba nehéz körülmények között, nélkülözve kell hogy felnőjön, mert nekik csak az számít hogy boldog-boldogtalan szüljön, szaporodjon mint a nyulak, de maga a megszületett ember már hidegen hagyja őket. Meg ez a "vakon dolgozik az orvos" bölcsesség is példázza hogy mennyire nincsenek képben még a terhességmegszakítással se, de azért osztják a nem létező észt.

Kérdező, a lehető legjobb döntést hoztad meg mindenki szempontjából, nyugodt lehet a lelkiismereted, s ne foglalkozz a rosszindulatú szentfazekakkal. Ha annyira a terhesség a fétisük, szüljenek évente, de ne akarják már a bigott nézeteiket ráerőltetni másokra.

2021. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező! Az ilyen szentfazekak szándékosan olyan szintre ferdítik a veszélyességi statisztikákat, ami már kimeríti a HAZUGSÁG tényét.

Ne tojj be, semmi gáz nem lesz (nagyobb eséllyel csap el egy autó holnap a zebrán)

2021. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
89%

A kérdező leírta, hogy abortuszra megy, pont! Tartsuk már tiszteletben a másik döntését és ne akarjunk már szándékosan kibacni vele azzal, hogy olyat kívánunk neki, ami egyértelműen tönkretenné az életét.

Joga van abortuszra menni, neked meg jogod van ezt a tényt tiszteletben tartani a kicsinyes érzelmi zsarolós maszlag helyett.

A mai modern technológia mellett már-már elhanyagolható az esélye annak, hogy egy darab abortusz után bárki is meddő legyen, úgyhogy hagyjuk ezeket a ferdítéseket, te sem gondolhatod komolyan, hogy majd azért tart meg bárki egy nem kívánt magzatot, mert mi van ha pont ő lesz az a baromi ritka kivétel, aki utána többé nem tud teherbe esni.. Ugyanmar, ennyi erővel utcára se menj, mert lehet elüt az autó.

2021. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
89%
#59 "Az ilyen szentfazekak szándékosan olyan szintre ferdítik a veszélyességi statisztikákat, ami már kimeríti a HAZUGSÁG tényét." - na ya, arról rendszerint mélyen kussol a fajtájuk, hogy valójában egy terhesség kihordása és a szülés sokkal kockázatosabb, mint az első trimeszteres abortusz. (példának okáért egy ab-ba 1:63 000 arányban lehet belehalni, addig egy terhesség-szülésbe 1:10 000 arányban, tehát 6x akkora eséllyel kb)
2021. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!