Teherbe esetem, sajnos nem tudjuk vállalni a babát, segítene valaki hogy ilyenkor mi a teendő? Mennyi idős koráig lehet elvetetni és mit kell tennünk hozzá?

Figyelt kérdés
2021. máj. 5. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
12 hetes korig lehetet elvetetni. A terhesség megállapítás után a családsegítőhöz fognak irányítani elbeszélgetésre. Ott majd tájékoztatnak a további lépésekről ha végleg elszántad magad az abortuszra. Ja és legközelebb védekezz
2021. máj. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ahogy az első írja. Doki megállapítja a terhességet, ha neki jelzed hogy nem akarod megtartani, tud elérhetőséget adni az illetékes családsegítőhöz, de ez az interneten is kikereshető. Ott egyeztetsz egy időpontot elbeszélgetésre, a papírodat is majd magaddal kell vinned. Fontos tudni hogy két elbeszélgetés van, és a második elbeszélgetés végén - ha még mindig kitartasz a szándékod mellett- kapod a csekket, amit postán be kell fizetni. Nagyjából 38-39 ezer forint, ez a terhességmegszakítás ára tulajdonképpen. Ha befizetted, mehetsz ismét a kórházba időpontot egyeztetni a műtétre. Műtét előtt még vérvételre is menned kell, vércsoportvizsgálatra. Fontos, hogy bármikor mondhatsz nemet. Ha már kifizetted, akkor is. Még a műtőbe érkezéskor is mondhatod, hogy meggondoltad magad.
2021. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne hallgass rá. Ha biztos vagy a döntésedben, kezdd el intézni minél hamarabb annak alapján, amit fentebb leírtam. Ha kérdésed van írj nyugodtan. Üdv #2 voltam
2021. máj. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 1Léna ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!

Úgy írtad, hogy sajnos nem tudjátok vállalni a babát. Szeretnétek vállalni? Milyen segítségre lenne szükségetek hozzá? Írj privát üzenetet!

Ha nem, akkor 2. válaszban már szerepelnek a tennivalók.

2021. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!