Abortusz vagy megtartás?

Figyelt kérdés

Aki nem éli meg, az " könnyebben " hoz döntést, és az ép ész érvek mellett voksol. Mindig is szerettem volna apuka lenni, de nem alakult úgy eddig az élet.

Most benne vagyok egy friss kapcsolatban (3 hónapos) és 1-2 alkalommal felelőtlenek voltunk, jelenleg 8 hetes terhes a barátnőm. Először nem is láttak semmit az orvosok, azt hitték méhenkivüli (erre voltak utaló jelek is) de kiderült később minden rendben van. Majd a páromnak nagyon erős alhasi görcsei voltak, és barna folyása, a doki(másik) azt mondta valószinüleg elfog vetélni. De a kicsi még mindig ott van, 8 hetes és szivverése van...ezek szerint nagyon akar jönni.

Az ember leül, és végig gondolja az életét, a várható jövőjét ilyen esetben, és nyilván nem vállal be egy gyereket 3 hónapos kapcsolatra, abnormális dolog lenne. Még nem is élünk együtt. Megbeszéltük, abortusz lesz a megoldás. De azt veszem észre, hogy napok óta nem alszom, és jár az agyam, mégis csak az én gyerekem szive ver ott. Párok többsége, ismerettségi köreimben is, évekig próbálkoznak a gyerekkel, nekünk meg elsőre össze jött.



Ez gyilkosság? Mármint 8-10 hetesen van már tudat? érzékel? De lehet ha megtartjuk, és szétmegyünk akkor mégjobban megszenvedné a szülők közti háborút.


Abortusz után páromnak lehetne-e még gyereke?

A saját lakás/ház projekt még 3-4 év mig lesz rá tőkém, addig vállaljunk albérletbe gyereket?


Mivan akkor ha nem marad meg, 4 év múlva, 34 évesen ott fogok ülni egyedül a házban?! És azon fogok agyalni, itt lehetne a gyerekem is?!


Kérdések millió rágják az agyam napok óta.

Nem tudom ilyenkor mi a jó megoldás, ha egyáltalán van jó megoldás.


Te mit tennél forditott helyzetben?


2021. jún. 9. 15:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Ha ezt leírtad volna így normálisan elsőre, nem kéne második kérdést feltenned ugyanarról.

2021. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%
Én nőként biztos megtartanám. Ha van szívhang, onnan már nem tudom azt mondani hogy csak egy sejtcsomó. Nekem innentől gyilkosság. A körülmények persze nagyon nem adottak. Bár minden észérv ellene szól, a szív akkor is védi az életet, főleg ami tőle származik.
2021. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Ha ennyire rágod magad miatta,tartsátok meg. De a legfontosabb... a leányzó mit akar? Mert ő dönt...

Ha olyan gondolataim lennének,mint neked,biztos nem vetetném el.

2021. jún. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
59%
Három hónapos kapcsolatban biztos nem tartanám meg.
2021. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
65%
Örökbe is lehet adni, de az ő döntése végül. (Amúgy nagy valószínűséggel lehet még gyerek)
2021. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
48%
Én megtartanám a helyetekbe, nem hiszem hogy csak az lehet jó kapcsolat, ahol több éves együttlét után születik gyerek. Nagyon sokan 5-6 évig együtt vannak vállalnak majd vállalnak gyereket és később pár év múlva szétmennek. Azért hogy egy jó kapcsolat alakuljon ki kettőtök között mindkettőtöknek dolgozni kell rajta. ha van kellő anyagi háttér és jól megvagytok miért ne ?
2021. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%
Én megtartanám, de nem észérvek miatt. Sajnos hiába kutatod a közvéleményt, nektek kell dönteni. Illetve te csak abban dönthetsz, hogy miben támogatod a barátnőd.
2021. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
2021. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
2021. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
58%

8-9

Ezeknek én is utána olvastam,érdekel is a téma. Főleg a 2 kérdés. Ettől még nem gyerekes. 32 éves ápolónő vagyok, 1 fiam van és egy materialista férjem. Sosem baj,ha az ember sokoldalú,attól nem lesz felelőtlen.

2021. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!